Skocz do zawartości

Radiolink AT 10 II gen czyli fajna relacja jakość/cena ??


ASmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Od razu zaznaczam, że w tematyce modelarskiej jestem jednym z najbardziej świeżych świeżaków na tym forum, wiec wszystko co piszę poniżej jest moim subiektywnym odczuciem, a także zlepkiem informacji jakie różnymi kanałami pozyskałem.

Podczas budowy swojego pierwszego modelu padło to sakramentalne pytanie: "No a jaka aparatura ?? "
Cóż fajnego sprzętu jest naprawdę sporo Graupner, Futaba, Fr Sky no jednym słowem zawrót głowy. Jedne straszą swoją ceną bardziej inne mniej. Co wybrać ? Każdy zapewne musi podjąć decyzję sam. Ja kupiłem Radiolinka AT10 II generacji, jednak zauważyłem że baaardzo mało jest o nim informacji. Może czas to zmienić...

Aparaturę zamówiłem na aliexpress.com po niespełna miesiącu trafiła do mnie (zdjęcia poniżej).
Na pewno producent nas nie rozpieści masą załączonych gadżetów. W opakowaniu znajdziemy tylko to co potrzebne.
Nadajnik, odbiornik, moduł do telemetrii z kabelkiem do podpięcia się do odbiornika, a także element do zmiany mode aparatury, ponoć miała być tam anglojęzyczna instrukcja obsługi jednak szukam jej do dziś i nie mogę znaleźć ;)
Pierwsze wrażenie jest dobre!
Chociaż plastik z jakiego wykonana została aparatura nie jest pokryty żadną antypoślizgową gumą to w rękach leży naprawdę nieźle, nie wysuwa się i daje stabilny chwyt.
W cenie niespełna 600zł otrzymujemy 5 potencjometrów, 4 dwu pozycyjne przełączniki, 3 trój pozycyjne i jedne dwu pozycyjny, powracający od razu do pierwotnego położenia.
Aparatura zasilana jest popularnymi "paluszkami" na które mamy przygotowany specjalny koszyk. W moim wypadku po koszyku ślad nie pozostał, a w jego miejsce trafił pakiet lipo (zdjęcie poniżej)
Menu proste i intuicyjne, odważę się tak powiedzieć ponieważ nawet ktoś taki jak ja kto aparaturę rc widział tylko na youtube poradził sobie z konfiguracją całości.
Na pokładzie mamy dwa systemy łączności FHSS i DSSS w odróżnieniu od AT10 I generacji która wyposażona była tylko w ten drugi.
W drugiej generacji tej 10 kanałowej aparatury otrzymujemy odbiornik R10DS wyposażony w 2 anteny, sbus i telemetrię. Ponadto producent deklaruje że na tym odbiorniku powinniśmy uzyskać 4km zasięgu (jeszcze nie sprawdzałem ;) )
Producent deklaruje również zużycie energii na poziomie 105mA co powinno nam pozwolić na wiele godzin zabawy bez konieczności wymiany/łądowania akumulatorków (pakietu).
Mamu także możliwość aktualizacji oprogramowania dzięki zamontowanemu łączu USB.
O wszystkich zagrożeniach aparatura informuje nas za pomocą wibracji, dźwięków i komunikatów na wyświetlaczu 3,5 calowym wyświetlaczu.

88f20afef6606cafmed.jpg

f8f4c9daf851aac7med.jpg

73380aa50abbe0e3med.jpg

d73950f77c0af2c8med.jpg

167e0848373e56b2med.jpg

68dcc6db411becd5med.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak byś dobrze poszukał to i byś znalazł instrukcję obsługi też w języku polskim . Szkoda twego pisania bo to co napisałeś jest ogólnie napisane w necie , nic nowego. Wystarczy włączyć translator .

Zawsze możesz uzupełnić i mnie poprawić.

Czekam z niecierpliwością kiedy zamieścisz link do tej polskojęzycznej instrukcji. Preferuje w PDF ;)

 

 

Ps. Spoko za czas jakis podzielę sie obserwacja z użytkowania ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym kupić tą aparaturę w wersji 2 i mam pytanie do jej użytkowników bądź ludzi którzy ją testowali. Występuje ona z kilkoma rodzajami odbiorników. Ja mam do wyboru R10D II no i z dopłatą R10DS lub R12DS. Czy dodatkowa antenka ma jakiś realne przełożenie na zasięg? Mógłby ktoś porównać wymienione odbiorniki? Prośba też do użytkowników, jaki realny zasięg uzyskujecie na danym odbiorniku? I jeszcze jedno tak dla pewności Radiolink AT10 II ma gaz w lewym drążku, a Radiolink AT10 w prawym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym kupić tą aparaturę w wersji 2 i mam pytanie do jej użytkowników bądź ludzi którzy ją testowali. Występuje ona z kilkoma rodzajami odbiorników. Ja mam do wyboru R10D II no i z dopłatą R10DS lub R12DS. Czy dodatkowa antenka ma jakiś realne przełożenie na zasięg? Mógłby ktoś porównać wymienione odbiorniki? Prośba też do użytkowników, jaki realny zasięg uzyskujecie na danym odbiorniku? I jeszcze jedno tak dla pewności Radiolink AT10 II ma gaz w lewym drążku, a Radiolink AT10 w prawym ?

Jeżeli kupujesz aparaturę z telemetrią, dwoma systemami i po aktualizacji oprogramowania masz w niej do dyspozycji 12 kanałów, to logika nakazuje zainwestować w R12DS lub ewentualnie R10DS, gdyż obydwa obsługują DSSS / FHSS, oraz w przeciwieństwie do R10D posiadają gniazdo S-BUS. Dodatkowo można pomyśleć o zakupie i podpięciu modułu telemetrii: PRM-01 - przekazującego dane o napięciach odbiornika i pakietu lub PRM-2 - przekazującego dane prędkości, wysokości, GPS i inne z peryferyjnego urządzenia jak PIXHAWK czy APM. Dodatkowa antena odbiornika prawidłowo usytuowana (kąt 90° do pierwszej) poprawi głównie pokrycie sygnału. W którym drążku jest sterowanie silnikiem nie zależy od wersji aparatury, by "gaz" był w lewym drążku należy kupić klawiaturę z "mode 2" (najbardziej popularna). Można zmienić konfiguracje "modów" programowo i fizycznie, trzeba wówczas ingerować wewnątrz aparatury, a ty i aparatura chyba tego nie chcecie. Ważna uwaga: modele na aparaturze w kolorze chińskiej pomarańczy latają szybciej niż na aparaturze szaro-azjatyckim.  ;) Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na szybkość lotów modeli nie ma wpływu kolor aparatury tylko ustawienia . Gorszej głupoty nie czytał od wielu lat .

 

Żarcik Panie żarcik ;) Tak jak to że auta w czerwonym kolorze są szybsze od innych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Cześć, korzystam z niej drugi sezon. Latam ESA, akrobatem z silnikiem żarowym i szybowcem. Holownik, szybowiec wynosił mi na 500m wysokości. Żadnych problemów z zasięgiem, menu naprawdę intuicyjne i bogate w możliwości, w zasadzie możesz zmiksować kanały jak chcesz. Reakcja na drążki świetna. Na baterii 800mah 3s ecodualsky smiga spokojnie i w moim przypadku wystarcza do 6 wypadów na lotnisko(profilaktycznie już ją wtedy ładuję) . Z minusów jak dla mnie to, że gimbale po wyjeciu z pudełka były takie chińskie w dotyku i za lekko chodziły. Ale po otwarciu nadajnika wystarczy przełożyć blaszki i jedną śrubkę dokręcić, tak pod siebie. Z polską instrukcją będzie problem, bynajmniej mi nie udało się znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Radiomastera, kupiłem rok temu. Nie używałem, tylko na początku uruchomiłem- działał. Kilka dni temu wróciłem do tematu i okazało się, że wyskakuje komunikat "Emergency mode"  i nic nie pomaga. Pomógł jednak internet, są filmiki jak z tego wybrnąć i się udało. Trzeba nadajnik otworzyć, zdemontować taką taśmę ze ścieżkami, przemyć spirytusem i działa. Ale trochę się rozczarowałem tym, że jednak muszę nabyć odbiornik który będzie mi działał z tym nadajnikiem, bo mam tylko współpracujące z Tournigy 9, choć pamiętam, że przed zakupem pytałem o to na Forum i ktoś odpisał, że to będzie razem działać (tzn. nadajnik Raiomaster i te zwykłe odbiorniki). Na szczęście do tego czasu mogę używać poczciwej, starej aparatury Tournigy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się  zdziwiłem jak kupiłem radiomastera, moje odbiorniki flysky nie wiązały się. Jak się okazało była to wersja tx16 SE.

Dokupiłem moduł 4in1 i po wymianie blinduje się z wieloma odbiornikami.

Natomiast nigdy nie miałem jak piszę zbjanik  "Emergency mode". Można to łatwo usunąć YT ma pełno filmików.

Natomiast   przy próbie wgrania  nowszej wersji oprogramowania, radio się zawiesiło  czarny ekran brak reakcji.

Rozwiązałem problem na YT jest filmik jak naprawić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest coś, co mnie odpycha od zakupu tych nadajników. Niby na wszystko są rozwiązania i filmiki na YT, ale przecież nie o to chodzi aby rozbierać radio i przemywać ścieżki albo naprawiać black screen po nieudanym upgradzie oprogramowania. Powstaje pytanie, czy radio nie zawiedzie akurat podczas lotu etc. Na końcu drogi jest tak, iż mimo, że radio ma wiele funkcji, przeciętnie używa się jedynie podstawowych.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgadzam.  Współczesne radia mają tak wiele funkcji i możliwości, że aby to ogarnąć to brakuje czasu. Jak zaczęła się panoszyć pandemia postanowiłem wrócić do modelarstwa. A jestem  już człowiekiem nie młodym. Trzydzieści lat temu kupiłem radio Graupnera  leżało nigdy nie było czasu. Ciągle praca, wychowanie dzieci, dom. Teraz jestem  emerytem i czasu mam dużo. Radiomaster wydawał mi się optymalny ze względu na cenę. Być może ma niedoskonałości,  ale coś za coś jak to mówią. Opanowałem go w miarę. Potrafię wgrać nowe oprogramowanie menu mam PL oraz głosy po polsku. Denerwowało mnie jak słyszałem komunikaty po EN.  Nauczyłem  ustawiać modele dzięki filmikom na YT. Nigdy  nie uczyłem się angielskiego.  Z firmą radiomaster rozmawiałem po angielsku dzięki tłumaczowi Google.

Więc jest to radio dla młodych wiekiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.