Skocz do zawartości

FORD Flivver 1:48


Ryszard58
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to nie pomyłka  ,nie chodzi o samochód a o:
PC120229%2B%25282%2529.JPG
Konstruktor  znanych samochodów wymyślił sobie że będzie tez latał  ;o)  i coś takiego sobie zbudował
dane techniczne oraz historia  jest na Wikipedii i tam tez odsyłam ciekawych
Model taki sobie  z firmy Williams Bros inc. w skali 1:48  z tak zwanej GoldenAge series
PC120232.JPG
PC120229.JPG
PC120228.JPG
PC120227.JPG
PC120226.JPG
PC120225.JPG
PC120224.JPG
PC120223.JPG
APC_Collage%2B-%2B2016.12.12%2B09.33%2B-
Dla zorientowania sie jakie to paskudztwo miało wymiary postawiłem figurkę  ,oczywiście nie z tej epoki.Pisze to żeby uprzedzić tych bardziej dociekliwych i czepiających sie  :)
 
PC120231.JPG
PC120230.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O kurcze - ale fajniutki. Az sie prosi zrobic wersje latajaca w skali 1:4 lub 1:5 :)

Myślę ze nie jest to problem  ,już coś takiego lata ,a nawet są plany do ściągnięcia

http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=3135

 

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?1460765-Ford-Flivver-ARF-72-wingspan-Ready-to-re-cover%2A%2A%2A%2A#post18587594

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O kurcze - ale fajniutki. Az sie prosi zrobic wersje latajaca w skali 1:4 lub 1:5 :)

 

TUTAJ masz na Outerzone plany w skali 1:5, bo ten link Ryszarda to  "orzeszek" (46cm rozpiętości - skala ok. 1:14) i do powiększania raczej się nie nadaje (chyba, że  po przeróbce planów).  Faktycznie klawy brzydal i widać, że lata całkiem fajnie w rozsądnej skali. Ciekaw jestem jakby latał orzeszek, elektryk RC (ten z planów Arno Diemera) - pewnie szybciutki byłby (?), choć "prawdziwy" Ford Flivver do szybkościowców raczej nie należał, jak piszą na Wikipedii - prędkośc max.:145km/h, przeciągnięcia: 48km/h (pewnie ze względu na gruby profil i niezbyt mocny silniczek: 37KM mocy)

 

PS Ciekawe, że większość linków (we wcześniejszych wpisach) to tematy niedokończone. :rolleyes: Ryszard, szkoda, że nie postawiłeś obok np. pudełka od zapałek, wtedy lepiej czuje się wielkość, bo widać jakiś znany wszystkim przedmiot odniesienia. Z tego co podają to Ford Flivver miał 6,63 m rozpiętości, więc rozpiętość tego modelu w skali 1:48 wynosi ok. 13,8cm,. Tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dokładnie 13.8cm to jego rozpiętość  :)

 

A tak przy okazji wszystkim oglądającym moje galerie ,i nie tylko  wszystkiego dobrego w nowym roku  szampańskiej zabawy  dużo zbudowanych modeli   i  tyle samo lądowań co startów  modelami :)

.kartki-nowy-rok-nowy-rok-i-mikolajka-365
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.