Skocz do zawartości

[POCZĄTKUJĄCY] DragonFly ZMR 180 - Jaki setup pod 4s???


PtakerRC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio zakupiłem ramę DragonFly ZMR 180 wersja M3 (prawdopodobnie pod 2204). Uznałem, że będzie to idealna okazja na rozpoczęcie przygody z racerami (Wcześniej latałem na chińskich quadach przerobionych na ACRO, więc podstawy już w miarę znam ;) ). Nie znam się za bardzo na podzespołach do racerów, więc proszę Was o pomoc przy dobieraniu ich. Drona chciałbym podpiąć pod 4s, bo jednak będzie wtedy więcej mocy ;) Mój budżet - 500 zł razem z jakimś najtańszym FPV.

Mam kilka propozycji na silniki:

1) http://www.banggood.com/4X-DYS-BE1806-2300KV-Brushless-Motor-with-4X-DYS-BL16A-Mini-16A-BLHeli-ESC-p-995111.html?rmmds=search

2) http://www.banggood.com/Racerstar-Racing-Edition-RS-Series-PLUS-1806-2300KV-3-4S-Brushless-Motor-For-FPV-Multirotor-Racing-p-1077724.html?rmmds=search

3) http://www.banggood.com/Racerstar-Racing-Edition-RS-Series-PLUS-1806-2700KV-3-4S-Brushless-Motor-For-FPV-Multirotor-Racing-p-1077727.html?rmmds=search

4) http://www.banggood.com/4X-Racerstar-Racing-Edition-1806-BR1806-2280KV-1-3S-Brushless-Motor-CWCCW-For-QAV250-ZMR250-260-p-1073527.html?rmmds=search - nie wiem czy te mogą być pod 4s...

5) http://www.banggood.com/4x-Eachine-1306-BG1306-3100KV-Motor-CWCCW-For-Diatone-150-180-200-150-200-Glass-Multirotor-p-1075694.html

Z góry dziękuję za pomoc ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tylko druga i trzecia pozycja pociągnie na 4s, przynajmniej tak wynika z opisów tych silników. No to tak w 500zł no myślę że jak by tak wyżebrać jakieś najtańsze wyposażenie to by się ugrało ale w tedy zapomnij o 4s. Generalnie to w takich quadro to oznaczenia typu 2204 lub 1806 oznaczają power jakie te silniki mają (tutaj mówię z własnych takich jakby doświadczeń wzrokowych) generalnie zacznij od 1806 a nie 2204 bo na początku taka moc nie będzie Ci potrzebna a no i po co Ci 4s? Masz jakieś gogle? W 500zł razem z kamerką i fpv i goglami się nie wyrobisz(chyba), ostatnio widziałem zestaw fpv na bg za 100zł tylko nie pamiętam czy miał kamerkę czy tylko nadajnik i odbiornik. Ja bym Ci polecał na początek jakiegoś ZMR250 z rcx 1806 plus jakieś regle 20A kontroler cc3d pakiety jakieś 1300 3s no i fpv i śmigasz, potem jak nabierzesz wprawy to albo kupujesz np.210 z mocniejszym setupem albo ulepszasz tą 250 w mocniejsze podzespoły. FPV jakieś boscam (tx,rx) plus kamerka jakaś i gogle np. te quanum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, z FPV trudno będzie w 500pln. Bez FPV już szybciej. Zestaw z pierwszego linku poleci na 4S (wiem, bo miałem) i zostaje ci 160pln w budżecie. Z tego musisz wyskrobać na kontroler (100pln), jakieś PDB (20pln), odbiornik (chyba, że już masz) oraz pakiety. No nie da się latać bez prądu. W tym budżecie możesz mieć "racera" ale "Line of Sight". 

 

Natomiast co do oznaczeń silników: 1806, 2204, 1306 to oznaczenie wielkości stojana na silniku: średnica i wysokość w mm, jedna po drugiej, czyli 1806 to 18mm średnicy, 6mm wysokości. Im większe, tym silnik większy i mocniejszy. Druga liczba, kV, to ilość obrotów jakie silnik osiąga na każdy 1V napięcia jakie jest dostarczane. W zasadzie możesz dobrać dowolne kV w silnikach o takim samym rozmiarze, ale wtedy wypada dobrać lekko mniejsze śmigło (czy to średnica czy skok), bo inaczej ampery pobierane przez silnik po prostu go spalą.

 

 

Za te pieniądze kup lepiej QX95 (plus osłonka na śmigła, dodatkowe śmigła i 2 pakiety 3S Graphene 65C do rozbiórki na 6 pakietów 1S), ma wszystko czego chcesz, acz jest szczotkowy. Natomiast daje radę na dworze a po założeniu osłonki daje się polatać w domu/na hali - jest zima, więc na dworze i tak się średnio przyjemnie lata. Z pakietami 65C jest o tyle fajnie, że nie spada im tak mocno napięcie pod obciążeniem więc dłużej miożna latać bez ostrzeżenia o niskiej baterii. Przemyśl tę opcję a resztę kasy na konto i niech procenty rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za te pieniądze kup lepiej QX95 (plus osłonka na śmigła, dodatkowe śmigła i 2 pakiety 3S Graphene 65C do rozbiórki na 6 pakietów 1S), ma wszystko czego chcesz, acz jest szczotkowy. Natomiast daje radę na dworze a po założeniu osłonki daje się polatać w domu/na hali - jest zima, więc na dworze i tak się średnio przyjemnie lata. Z pakietami 65C jest o tyle fajnie, że nie spada im tak mocno napięcie pod obciążeniem więc dłużej miożna latać bez ostrzeżenia o niskiej baterii. Przemyśl tę opcję a resztę kasy na konto i niech procenty rosną.

Wolałbym raczej nie inwestować w te micro racery, bo mam już kilka chńskich dronów przerobionych na acro, a to lata raczej podobnie...

 Z tego musisz wyskrobać na kontroler (100pln), jakieś PDB (20pln), odbiornik (chyba, że już masz) oraz pakiety. No nie da się latać bez prądu. W tym budżecie możesz mieć "racera" ale "Line of Sight". 

 

Kontroler chciałbym kupić najtańszy (najlepiej zwykłe CC3D) - na allegro lecą nie które po 45 zł (tylko używane), pdb to nie problem (tylko czy musi być z BECiem na 5 i 12V, czy to najprostsze wystarczy?) odbiornik i apk mam - Hitec Optic 7 i do tego minima 6SL, pakiet też mam z EDFa (3s 860 mah), ale jednak wolałbym polatać szybciej, dlatego chcę go podpiąć pod 4s, a takie pakiety też można na chińskich marketach kupić po 55-60 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym raczej nie inwestować w te micro racery, bo mam już kilka chńskich dronów przerobionych na acro, a to lata raczej podobnie...

Nooo nie. W QX95 masz normalny kontroler lotu (procek stm32F3, obsługuje cleanflight, betaflight itp), no i masz FPV na pokładzie. Czyli wszystko to, co masz w regularnym racerze. Plus możesz polatać w domu czy hali garażowej.

 

 

Kontroler chciałbym kupić najtańszy (najlepiej zwykłe CC3D) - na allegro lecą nie które po 45 zł (tylko używane), pdb to nie problem (tylko czy musi być z BECiem na 5 i 12V, czy to najprostsze wystarczy?) odbiornik i apk mam - Hitec Optic 7 i do tego minima 6SL, pakiet też mam z EDFa (3s 860 mah), ale jednak wolałbym polatać szybciej, dlatego chcę go podpiąć pod 4s, a takie pakiety też można na chińskich marketach kupić po 55-60 zł ;)

No tak, można jak najbardziej to zrobić - w sensie latać na cc3d, chociaż sam nigdy nie miałem. Przeskoczyłem ten kontroler, po KK2 poszedłem od razu klony Naze32 i potem na F3.

PDB natomiast takie z BECami, bo takie bez to wystarczy kable skręcić i zalać cyną. Będziesz potrzebował 12V na FPV i 5V na kontroler.

Pakiety 4S za 50-60pln można podpiąć, ale wiesz - to nie są pakiety z wysokim prądem, więc będą puchły na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przerabiałeś "chińskie drony" na acro? Nie za bardo rozumiem co tam się da przerabiać.

  

Tutaj masz poradnik, jak takie cudo zrobić ;) ja latam bez FPV

A tutaj masz filmik, co takie cudeńko potrafi ;)

To jedno jeszcze pytanie: Do tych silników: http://www.banggood.com/Racerstar-Racing-Edition-RS-Series-PLUS-1806-2700KV-3-4S-Brushless-Motor-For-FPV-Multirotor-Racing-p-1077727.html?rmmds=search regle 20 A będą pasowały? W teori pisze, że MAX natęrzenie to 18,6 A, to lepsze będą jednak te 18-stki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli nic nie przerabiałeś tylko aktualizowałeś FC. Regle 20A daj bo 18 będą się grzały. Jeśli silniki maja maks 18A to zawsze daj "większy" regler żeby się nie grzał. Bo jak byś dał mniejszy to by nie wyrabiał i jak już mówiłem grzałby się. Ja bym dał takie klamoty: silnik ten co podałeś powyżej plus jakieś regle 20A ( http://www.banggood.com/Eachine-Falcon-250-Flycolor-Fairy-20A-ESC-Electronic-Speed-Controller-p-1040714.html?rmmds=search ) FC naze 32, pakiety tattu jak ju się uparłeś to 4S 1550 75C. Pakiety kup dobre bo inaczej nie polatasz długo bo spuchną i zaczną tracić prąd. Pamiętaj pakiet musi mieć duży prąd rozładowania szczególnie w quadrach gdy ten prąd one zjadają niewiarygodnie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli nic nie przerabiałeś tylko aktualizowałeś FC. Regle 20A daj bo 18 będą się grzały. Jeśli silniki maja maks 18A to zawsze daj "większy" regler żeby się nie grzał. Bo jak byś dał mniejszy to by nie wyrabiał i jak już mówiłem grzałby się. Ja bym dał takie klamoty: silnik ten co podałeś powyżej plus jakieś regle 20A ( http://www.banggood.com/Eachine-Falcon-250-Flycolor-Fairy-20A-ESC-Electronic-Speed-Controller-p-1040714.html?rmmds=search ) FC naze 32, pakiety tattu jak ju się uparłeś to 4S 1550 75C. Pakiety kup dobre bo inaczej nie polatasz długo bo spuchną i zaczną tracić prąd. Pamiętaj pakiet musi mieć duży prąd rozładowania szczególnie w quadrach gdy ten prąd one zjadają niewiarygodnie szybko.

Okej, dzięki za rady, teraz tylko kupić podzespoły i do dzieła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednak mała zmiana planów zaszła w projekcie, mianowicie banggood wycofał tą serię RacerStar ze sprzedaży, nim zdążyłem je kupić i chyba dobrze, bo rozstaw gwintów w tamtych silnikach był za mały. Kupiłem więc te: http://www.fpvmodel.com/new-dragonfly-mc2206-2800kv-brushless-motor_g1155.html , które, jak mówią, są dedykowane do tej ramy i na małe śmigła (polecają 4045, więc do ZMR 180 PERFECT ;) ). Do tego jakieś najtańsze regle 20A, chyba te z Eachine racer 180 będą dobre i teraz pojawia się pytanie do Was...Jaki kontroler?? cc3d jak zaglądałem lecą używane po nawet 35-40 zł, więc cena zachęcająca, ale ponoć Naza lepsza...ja tam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.