Skocz do zawartości

Cessna 185 Skywagon bez kompromisów - relacja z budowy.


Tomasz D.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie jest robić model ulubionego samolotu, nie?

Odtwarzanie czegoś , co zachwyca w realu ma jednak trochę inny wymiar niż budowanie modelu, którego prawdziwy odpowiednik nas nie kręci, albo w ogóle go nie ma.

Bartku, modelarstwo wg mnie jest pasją. Bez zaangażowania emocjonalnego żaden modelarz nie zbuduje nic sensownego. Inną sprawą są emocje związane z wysłaniem obiektu swoich westchnień w przestworza. No "paczpan"! Nie sądziłem, że stać mnie na poetyckie frazy! Się człek rozwija z tym modelarstwem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Martwi mnie trochę kółko ogonowe, które jest zamocowane na sztywno. Obawiam się, że przy kołowaniu model może skręcać, bo nie łatwo jest ustawić tylną goleń tak, by "szła prosto". Lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie mocowania wahliwego, ale w tym modelu nie było na to szans. Przynajmniej jak dla mnie.

Zamierzam też zmienić śmigło na Master Airscrew, bo jest ładniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluje, model bardzo ładny.

Szybę to oglądam i oglądam z niedowierzaniem, ja na tej szybie poległem i po wykonaniu kilku sztuk odpuściłem , model szyby nie miał do końca swojego istnienia.

Oblotu nie masz co się bać , model lata pewnie i przewidywalnie pod warunkiem że będziesz latał w miarę szybko.

On nie lubi wolnych przelotów , jak za bardzo zwolni zwali sie na skrzydło nawet nie wiadomo kiedy.

Widać to na jednym z moich filmów, fakt powiewał wiatr z boku i zwaliłem winę na wiatr ale w rzeczywistości jak by leciał trochę szybciej nic by się nie stało, a tak leciał i za wolno i za nisko.

Gdzieś miałem jeden film nigdzie nie publikowany , jak startował z niezbyt dużą prędkością, efekt był taki że po oderwaniu się od ziemi , 3metry nad ziemią przewrócił się na skrzydło.

Po za tą niedogodnością , to można nim śmiało latać.

Może i nie lubi latać zbyt wolno ale za to fajnie szybuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie przed ewentualnym oblotem - wyważyłem model na 1/4 cięciwy skrzydła. Powinienem przesunąć wyważenie bardziej do tyłu, czy takie wyważenie jest lepsze na początek?

 

EDIT

 

Tomek! Jest kabinka!! (to do TeBe :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.