Skocz do zawartości

Hitec Flash5X ograniczenie napięcia zasilania


Marcin K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To co wiem to we większości nadajników główne zasilanie (cała wewnętrzna elektronika ma 5V.) To 5V jest potem zamieniane do poziomu 3,3V które to

napięcie służy do zasilania procesora. Według mnie po podpięciu się za stabilizatorami 5V powinno się to  udać. Nie mam tego nadajnika i dokładnie

ci nie opiszę jak to zrobić. Według mojej wiedzy jest to do zrobienia, może wypowie się jeszcze jakiś kolega który ma ten nadajnik i większą wiedzę.

Znalazłem  w sieci schemat może Ci pomoże. 

Pozdrawiam i życzę zdrowych i szczęśliwych świąt. 

Tomek

 

post-935-0-10632700-1482578862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Według tego schematu to nadajnik z samego napięcia +5V  chyba nie wystartuje. Procesor kontroluje napięcie pakietu 9,6V i przy niskim poziomie zapewne wyje jakiś alarm .

Według mnie prostszym rozwiązaniem jest zastosowanie zewnętrznego zasilacza 12V 0,5A oraz przelutowanie diody prostowniczej D1 .

Zaznaczyłem na czerwono nowe połączenie. Włącznik zasilania będzie działał i radio też.

 

post-526-0-98301900-1482656518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wyłącznik w aparaturze działa tak

wyłączony

bateria odłączona -gniazdo ładowania podłączone

włączony

bateria podłączona -gniazdo ładowania odłaczone

tak aby działał z gniazda trzeba wykonać zworę albo podłączyć zasilanie w miejsce bateri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.