Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilatus PC-6 Turbo Porter 1:8 w spalinie Saito FG14C

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 TeBe

TeBe

Stolarz amator

• Moderatorzy Forum
  • 4242 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa, Mokotów
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 January 2017 - 20:57

Oj, czy to oznacza, że będę musiał zapłacić cło i VAT?

vat.png

• 0

#22 solainer

solainer
  • Modelarz
  • 386 postów
  • SkądCzeladź
  • Imię:Piotrek

Napisano 07 January 2017 - 21:07

Z nimi to nigdy nic nie wiadomo. Jest opcja ze to oclą i jak będziesz miał pecha to to z tydzień tam spędzić może.
  • 0

#23 Bartek Piękoś

Bartek Piękoś
  • Modelarz
  • 3645 postów
  • SkądRadom
  • Imię:Bartek

Napisano 07 January 2017 - 22:14

Sama informacje, że paka trafiła do urzędu jeszcze nie oznacza cła. Tam zrobią losowanie i na kogo wypadnie ....

Tak się to podobno z grubsza odbywa.

• 0

#24 Michał Pielaszkiewicz

Michał Pielaszkiewicz
  • Modelarz
  • 47 postów
  • SkądPoznań - Cerekwica
  • Imię:Michał

Napisano 08 January 2017 - 00:05

O ile mnie pamięć nie myli to jeśli paczka jest opisana jako zabawki/modele to cło nie obowiązuje - VAT to co innego :(

Możesz otrzymać list z wezwaniem do przedstawienia dowodu zakupu, potwierdzenia płatności, ale nie musisz. Można to załatwić na e-mail, nie trzeba się fatygować osobiście.

Powodzenia

• 0

#25 M.Ch.

M.Ch.
  • Modelarz
  • 667 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 09 January 2017 - 13:49

Wg mnie powyżej kwoty 150$ może być cło. VAT jest prawie zawsze. Z moich doświadczeń (choć niewielkich) - jak jest lekka paczka i poniżej 50$ to zazwyczaj puszczają bez niczego, jak powyżej 50$ to już dowalają 23%.... VATu. Cła nie płaciłem. Można to załatwić osobiście - konieczne są dwie wizyty (deklaracja i płatność) i kolejna jak się papiery przeprocesują - odbiór. Można zdalnie - tylko doliczą jeszcze naście PLN za dostawę paczki do domu.

• 0

#26 Grabcio

Grabcio
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 January 2017 - 09:35

To nie do końca tak. Jakiś czas temu chyba zmieniły się tabele opłat celnych. Istotne są bardziej szczegółowe informacje np. model drewniany, metalowy, plastikowy - od tego zależy stawka celna (może, ale nie musi być zerowa). Kiedyś wpisywało się modele lub części do modeli redukcyjnych i z cłem był spokój. Teraz jak zawieziesz tłumaczenie faktury i będziesz czekał na odprawę i wydanie przesyłki (Warszawa, Łączyny) to jak celnik nie będzie wiedział wszystkiego to wyjdzie do Ciebie i dopyta (np. jaki to model), a jak nie będzie mógł / chciał zapytać, to zrobi po swojemu = dowali cło. Ja osobiście niedawno płaciłem cło + VAT za przesyłkę z HK wartości 53$  :wacko: . Nie muszą być dwie wizyty w UC. Możesz odesłać papiery pocztą i czekać na przesyłkę - naliczoną kwotę zapłacisz przy doręczeniu przesyłki. Możesz papiery zawieźć osobiście i tu są kolejne możliwości. Celnik może Ci zaproponować, abyś zaczekał - po ok. godzinie idziesz do kasy opłacić ewentualne należności i wychodzisz z przesyłką pod pachą. Może być tak, że nie będą w stanie od razu dokonać odprawy, albo Ty nie będziesz chciał czekać - wówczas doręczą przesyłkę i zapłacisz doręczycielowi przy odbiorze. Ćwiczyłem wszystkie te opcje. PS: Celnicy lubią mieć potwierdzenie z PayPala, karty kredytowej, przelew - kwota wypisywana przez sprzedawców na fakturach, deklaracjach średnio ich interesuje. Niestety w tej kwestii sporo się nauczyli.

• 0

#27 TeBe

TeBe

Stolarz amator

• Moderatorzy Forum
  • 4242 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa, Mokotów

Napisano 10 January 2017 - 17:20

Urząd Celny Warszawa ul. Łączyny 8 mnie zaprasza ;-) No to jutro jadę.

• 0

#28 TeBe

TeBe

Stolarz amator

• Moderatorzy Forum
  • 4242 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa, Mokotów

Napisano 12 January 2017 - 16:50

No to byłem. Pan Celnik uprzejmy, ale dopytywał się bardzo, czy części do "samolotu zabawki" wycięte są na pewno z DREWNA i kazał mi to wyraźnie napisać. Jutro o 11:30 wyrok i odbiór :-)

• 0

#29 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 9985 postów
  • SkądJelcz-Laskowice

Napisano 12 January 2017 - 16:54

Bo widzisz, za duży model budujesz.

• 0

#30 TeBe

TeBe

Stolarz amator

• Moderatorzy Forum
  • 4242 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa, Mokotów

Napisano 13 January 2017 - 16:30

Cło zero, VAT niestety liczony od wartości łącznej tartaku i przesyłki. Ech.

• 0

#31 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 9985 postów
  • SkądJelcz-Laskowice

Napisano 13 January 2017 - 17:15

Dostałeś serduszko z napisem [Wspieram program 500+] ?

• 0

#32 TeBe

TeBe

Stolarz amator

• Moderatorzy Forum
  • 4242 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa, Mokotów

Napisano 13 January 2017 - 18:57

Wyszło tak:

- tartak 160 CAD

- przesyłka 125 CAD

- VAT 208 PLN

Wiem, dużo. Ale nie żałuję. Pierwszy raz macam tartak w takiej jakości. Przepalenie idealne. Tak, wiem, to jest cięte pod listwy calowe, ale jakoś sobie poradzę.

DSCN9745.JPG

DSCN9744.JPG

DSCN9743.JPG

I każdy element ma grawerkę (oznaczenie elementu) zgodną z planami. Mistrzostwo.

• 0

#33 solainer

solainer
  • Modelarz
  • 386 postów
  • SkądCzeladź

Napisano 13 January 2017 - 20:37

Tu masz listwy i balse w calowych wymiarach. O ile balse da się przeskoczyć to z listwami będzie ciężko i zawsze będzie luz w stosunku do naszych meterycznych litewek.

http://shop.fun-mode...dellbau-de-178/
  • 0

#34 TeBe

TeBe

Stolarz amator

• Moderatorzy Forum
  • 4242 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa, Mokotów

Napisano 13 January 2017 - 20:59

Zeznam co i jak. To może być ciekawy temat.

Tu masz listwy i balse w calowych wymiarach. O ile balse da się przeskoczyć to z listwami będzie ciężko i zawsze będzie luz w stosunku do naszych meterycznych litewek.

http://shop.fun-mode...dellbau-de-178/

Za takie pieniądze to sobie zrobię piłę :-) 

• 0

#35 solainer

solainer
  • Modelarz
  • 386 postów
  • SkądCzeladź

Napisano 13 January 2017 - 21:12

Wiem cena jest dość zaporowa. Ja tez robie nie pierwszy model z calowych planów ale ja sam wycinamy elementy i juz w trakcie wycinania pozbywam się calowych otworów na listwy. Sam tez wycinam listwy balowe ale bardzo ciężko u nas w kraju o naprawdę twardą balse nadającą się na listwy. Będę wdzięczny jak ktoś da namiar na taką twardą balse.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych