Skocz do zawartości

Zdjęcie

Morane-Saulnier MS-30

balsa usa morane saulnier

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#101 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 2970 postów
  • SkądGdańsk
  • Imię:Irek

Napisano 30 April 2017 - 18:54

no ja na szczęście przez wiele lat rozbiłem z 2-3 więc moje rozbicie kolejnego bardziej boli niż kolejne rozbicie Twojego :D. Niestety niech się dzieje wola niebios ale w tym sezonie mój Nieuport 11 musi polecieć, musi !!! Ale mam pytanie - czemu rozmawiamy o rozbijaniu????

• 0

#102 CHBO

CHBO
  • Modelarz
  • 77 postów
  • SkądWarszawa/USA
  • Imię:Michał

Napisano 30 April 2017 - 19:21

A taka myśl przemknęła mi przez głowę, choć wcale nie planuję go rozbijać. Mam nadzieję ulotnić go w ciągu kilku tygodni. Zobaczymy. Tak przy okazji, jak duży jest twój Nieuport? Chyba widziałem gdzieś tu na forum relację z budowy (?)

• 0

#103 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 2970 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 April 2017 - 21:50

Tak, jest temat. Skala 1/4 czyli prawie 190cm rozp. Silniki - benzyny - siedziały różne od 20cm do obecnego DLE 30cm. kołowanie i próba startu była z silnikiem 26cm. 

Załączone miniatury

• Aero Show 09 005popraw.jpg
  • a2.jpg

• 0

#104 JacekCichy

JacekCichy
  • Modelarz
  • 173 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Jacek

Napisano 30 April 2017 - 22:11

Istne cudeńko :)

• 0

#105 CHBO

CHBO
  • Modelarz
  • 77 postów
  • SkądWarszawa/USA

Napisano 03 May 2017 - 00:52

Jak na razie nie zajmuję się Moranem. Musi trochę dojrzeć. Ale za to nareszcie zmontowałem filmik z grudniowych lotów innym modelem -tanim chińczykiem do codziennego beztroskiego latania.

https://www.youtube....n4fcMk9NY&t=78s

• 0

#106 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 2970 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 May 2017 - 08:17

E tam, skoro latasz takimi dla zabawy to i z Morane nie będzie kłopotów ;).

• 0

#107 Eugeniusz

Eugeniusz
  • Modelarz
  • 16 postów
  • SkądStrzelce Krajeńskie
  • Imię:Eugeniusz

Napisano 03 May 2017 - 20:57

Gratuluję Michale pieknego wykonania Morane. Super wykonane pokrycie.

Widziałem loty Twego " chińczyka" - jesteś dobry, nie masz co obawiać się oblatania Morane.

Myślę, że dobrze wyważyłeś model a wiec problemu nie będzie. Śmiało startuj.

• 0

#108 CHBO

CHBO
  • Modelarz
  • 77 postów
  • SkądWarszawa/USA

Napisano 04 May 2017 - 01:24

Właśnie jeśli chodzi o wyważenie, to Morane wyszedł "ciężki na nos" (nieoczekiwanie). Nie dużo wprawdzie, pewnie by dobrze pleciał, jednak zanim wystartuję wyważę go perfekcyjnie, żeby nie było żadnych niespodzianek.

• 0

#109 CHBO

CHBO
  • Modelarz
  • 77 postów
  • SkądWarszawa/USA

Napisano 23 May 2017 - 22:15

Wreszcie udało mi się zabrać samolot na lotnisko. Właściwie to nie cały samolot a tylko kadłub. Tutaj filmiki z testowania silnika (pierwsze odpalenie)

Silnik pracował około 1,5 godziny. Niestety nie uzyskałem równych obrotów minimalnych. Przepustnica jest sterowana za pomocą linki, która porusza się na kołowrotku (musiałem tak zrobić, aby uzyskać odpowiedni kąt a jednocześnie łatwy dostęp do serwa przepustnicy). Bloczek linki jest płaski - linka może suwać się na boki. Czy to może być przyczyną nierównych obrotów?

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych