Skocz do zawartości

turnigy mini power panel nie daje prądu na świece


Matijus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z tym panelem. Gdy podłączam do zasilania (akumulator samochodowy) wszystko jest ok ale gdy już podłącze kablami świece automatycznie odcina prąd sprawdzając nawet miernikiem jest 0v na wyjściu na świecę, jest to moja pierwsza spalina pierwszy raz go uruchamiam czy coś robię źle ? Może to być akku samochodowe czy musi być jakiś mniejszy ten akku ?

post-10523-0-43555300-1484471368.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie dodam wieczorkiem teraz nie ma mnie w domu, Ale gdy podlaczylem swiece pod baterie tak zeby prad byl 1,5v to cos pyrkal silnik gdy baterie spadly do 1,2v to juz wogole nie chcial ruszyc. W koncu nie udalo mi sie go odpalic podlaczalem tym samym sposobem co panel i cos tam sie udawalo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieca grzeje na sucho tylko słabo przy 1,2V o wiele lepiej przy 1,5V fajki jako takiej nie mam z krokodylkow zrobiona minus na silnik plus na czubek świecy oczywiście osobne krokodylki na plus i minus gdzieś za godzinkę będę w domu to podam jaka świeca zdjęcie panelu dam i samego modelu wraz z krokodylkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj znakow interpunkcyjnych bo ciężko się to czyta.

Wiadomo, że przy wyższym napięciu będzie grzala lepiej. Jeżeli nie zwarles biegunów świecy to powinno ci grzać bez problemów. Szkoda, że kupiłeś ten a nie taki z regulacją np qmodel

 

Edit: Literówka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem używam przeważnie ale pisałem na starym kompie w którym nie działa sporo przycisków sorki :). To tak panel dostałem razem z modelem wyglądał na nowy w opakowaniu itp. Świeca to ENYA N3, silnik K&B 61. Silnik lekko zagadał gdy podłączyłem dwa akumulatorki AAA 900 lecz szybko padły baterie. A z panelu zero reakcji na sucho też nie żarzy (z panelu) wychodziło by że panel jest zepsuty ? Jak sprawdzam na wyjściu kabli do świecy (bez podłączenia) to napięcie pokazuje 9v jakoś tak, a gdy podłącze same świece zdycha napięcie. Zwarcia nie robiłem nigdzie bo sprawdzałem kilku krotnie. Na zdjęciu pokazałem jak podłączam kable. 

post-10523-0-69874900-1484510874_thumb.jpg

post-10523-0-30056300-1484510884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na wyjściu  panelu jest napięcie 12V ale nie "pełne wypełnienie" tylko impulsowo  , zwykły miernik tego nie łapie .

Sprawdź jak żarzy świeca (powinna na  pomarańczowo ), druga sprawa jakie masz kable między panelem a świecą ( powinny być min 2mm2 wtyki bananowe z jednej a fajka z drugiej) może tu gubisz prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banany mam, kable lekko ponad 2 mm (i tu pytanie żyła kabla ma być 2mm czy sam kabel ?) , fajki nie mam tylko krokodylki wszystko polutowane przejście jest (sprawdzałem miernikiem). Czy to może być wina akku ? Podłączałem do samochodowego diesla tak więc spora pojemność. Akku nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj znakuw interpunkcyjnych bo ciężko się to czyta.

Wiadomo że przy wyższym napięciu będzie grzala lepiej. Jeżeli nie zwarles biegunów świecy to powinno ci grzać bez problemów. Szkoda że kupiłeś ten a nie taki z regulacją np qmodel

Przyganiał kocioł garnkowi :) 

"znakÓw"; "Wiadomo, że"; Szkoda, że"

 

Nooo litości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na sucho jak podlaczysz świece to się żarzy to jest ok. A to że silnik nie chce zagadać to jest wiele czynników. Na wejściu to igle paliwa dokrec do oporu i następnie wykrec o 2-2.5 obrotu. I to jest twój start do ustawiania silnika.

Ehh jeszcze raz. Na sucho żarzy i silnik zagaduje tylko i wyłącznie na zewnętrznej baterii, z panelu zero reakcji i na sucho i wkręcona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drugiej świecy nie mam (dopiero zaczynam ze spalinami) co do robienia zwarcia sprawdzałem czy nie robię i wydaje mi się że nie. Dobra zamówię normalną fajkę w między czasie spróbuję (zanim dojdzie nowa) zrobić fajkę ze spinacza drewnianego może faktycznie coś gdzieś robi zwarcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jeszcze na samych przewodach dotykając świecy czy ci grzeje. Najlepiej byłoby sprawdzić też na innej świecy. Jeżeli jednak wina panelu, zastanów się nad tym http://www.nastik.pl/panel-startowy-mospower-p-228.html używam go od jakoś 7 lat i po dziś dzień działa bezawaryjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.