Skocz do zawartości

turnigy mini power panel nie daje prądu na świece


Matijus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żarówka nie świeci, zrobiłem też nową fajkę gdzie na 100000% nie mam zwarcia i dalej nic ..... Dobra od nowa bo ja już zgłupiałem też. Tam gdzie zaznaczyem znakiem zapytania podłączam świece tak ? Gdy tak podłączam świece to tam gdzie jest 1,5V wychodzi takie napięcie..... ja już nie rozumiem. Może ktoś mi to wytłumaczyć ? 

post-10523-0-24364100-1484596073_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że panel trafił w moje łapy postanowiłem opisać swoje spostrzeżenia odnośnie owego tworu. 

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie co było uszkodzone (i czy w ogóle było), mam swoje przypuszczenia, ale to za chwilę.

Ogólnie rzecz biorąc ten panel to nic innego jak przetwornica XL4005 w podstawowej konfiguracji tegoż układu. Cudów więc nie ma, ale z drugiej strony wg mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie na tani, prosty panel, gdyż na np. allegro możemy taki "panel" kupić za kilkanaście zł. Dokładniej mówiąc za około 12zł :) Wersja z woltomierzem i amperomierzem do kupienia za 30 kilka złociszy.       

A wygląda to tak:

post-14694-0-85826400-1485451146.jpg

post-14694-0-18122700-1485451137_thumb.jpg

Przy odrobinie chęci możemy zatem stworzyć sobie całkiem zgrabny i funkcjonalny panelik, niewielkim kosztem.

 

Wracając jednak do tytułowego panelu i jego "usterki"...

tak wygląda cała złożoność tego panelu (na odwrocie jest w zasadzie tylko cewka)

post-14694-0-81083200-1485451258_thumb.jpg

 

a tutaj ewentualny winowajca:

post-14694-0-05148000-1485451267_thumb.jpg

 

Jedyne przypuszczenia co do awarii to przewód idący do gniazda ładowania fajki zwierający do wyprowadzenia cewki. Nie jestem w stanie teraz tego stwierdzić na 100%... ani nawet na 20% :) ale przewód oraz gniazdo ładowania są bardzo blisko siebie. 

 

Innych grzechów nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.