Skocz do zawartości

Rozrusznik bezprzewodowy


JANTAR87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kolega dał mi stary akumulator od laptopa DELL. Używany do ubiegłego tygodnia, wytrzymywał jeszcze godzinę, więc nie jest to absolutna padaka :D
Napięcie 11,1V , 6 ogniw Li-Ion 18650 2,7Ah, 60Wh więc pojemność jest bogata, prawie 5,5Ah :) Zdecydowałem zrobić z tego zasilanie do rozrusznika do spaliny. Silniki głównie o pojemności 4cm3 sporadycznie 12cm3.
Rozłożyłem aku i dolutowałem złącze balansera oraz przewód zasilania. Wyprowadzone już na zewnątrz. Na razie połączyłem prowizorycznie z rozrusznikiem, działa ale wydaje się jakby miał mniej mocy w porównaniu z akumulatorem żelowym czy LiPol 3s 1300mAh 35C i zastanawiam się czy nie zajadę tego pakietu rozrusznikiem.
Jak będzie trochę cieplej to przetestuję w praktyce.

post-3389-0-96063900-1484515937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio otworzyłem taką baterie do laptopa, dziwne jest to że było 6 ogniw li-ion które w całości dają 10,8v  dobra 10,8V/6 wychodzi na jedno ogniwo 1,8V a normalne napięcie tej bateri to 3,6V. Nie wiem czy laptop z automatu nie doładowuje tych baterii czy co ale może spróbuj je podładować tylko potem sprawdź napięcie. I na pewno masz 18560 ? A nie 18650 ? A te baterie używane są do potężnych e-papierosów które pobierają sporo prądu do podgrzania grzałki i na dość długo starczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Matijus dokładnie LI-ION 18650, mały błąd a jednak. Już poprawiony. Ja również mam 6 ogniw ale każde miało po 4,2 po naładowaniu. Tak pokazywała ładowarka, dla pewności sprawdzałem też miernikiem.
Jak ją w pełni naładujesz to będzie jakieś 4,2V na ogniwo, zależy od jego stanu.
Dobrze Ci wychodzi 10,8V to napięcie znamionowe. Są trzy pary. Każda para jest połączona równolegle (by zwiększyć pojemność x2) i dopiero łączona z kolejną parą szeregowo (by zwiększyć napięcie).

 

Baterie laptopowe nie są przystosowane do oddawania dużego prądu. Stąd pewnie efekt słabszego kręcenia.

Nie znam się na nich ale możesz mieć rację, zobaczymy w praktyce jak będzie wytrzymywać/ albo nie :P
Tymczasem skończyłem już całość, jeszcze tylko srytytki :)

post-3389-0-10949100-1484691405_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.