Skocz do zawartości

Filmowanie z nadajnika


zbjanik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konieczność zmiany sprzętu nagrywającego latanie z małej kamerki umocowanej na głowie, na coś większego, zaowocowała pomysłem, żeby ten sprzęt umieścić na jakby statywie, umocowanym do nadajnika. Można by powiedzieć, że dokonałem wynalazku, ale pewnie zaraz jakiś usłużny kolega z forum znajdzie gdzieś w sieci dowód, że to już było, więc nie napalam się- Nobla chyba znowu nie będzie :( . Prototyp zbudowałem z wykorzystaniem, a jakże- części ze statywu do aparatu, ale bardzo już wiekowego, drewnianego, który jednak już był nie do użytku. Wszystko widać na filmie, nie ma co się rozwodzić nad konstrukcją.  Wrażenia z pierwszego razu: ogólnie da się, nie jest beznadziejnie, jest sens próbować. Trzeba użyć jednak maksymalnie podwyższonej, podzielonej uwagi- ale to kwestia wprawy. Jest trudniej niż z kamerą na głowie, o której właściwie można zapomnieć i niewiele złego się przez to stanie, ale za to sprzęt może być nieco cięższy. Będę próby kontynuował.

Link do filmu :https://youtu.be/bsZ1qTQLKv0  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dalszy ciąg prób i już pewne oswojenie z takim umiejscowieniem aparatu/kamery pokazują, że to ma sens. Można łatwiejj niż  na głowie kadrować obraz, pole widzenia. Widać też, czy filmowanie na pewno jest włączone, bo jest podgląd na tył urządzenia- na czapce to nie takie oczywiste. Minusem jest natomiast zmienione wyważenie nadajnika- wysoko podniesiony środek ciężkości. Ale da się to opanować. Czyli są dwie opcje jeśli brak operatora- można wybierać.

Film z wczoraj, temat: "ćwiczenia niskie", czyli podejścia do lądowania, "touch & go" i trochę wspomnień z latania na uwięzi. Na filmie nie słychać, ale w tle były odgłosy żurawi (klangor). Więc wiosna moralnie przynajmniej- już jest!

 

https://youtu.be/QA-zntx8z7Y

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.