Skocz do zawartości

Pustak, samolot do wszystkiego?


ak

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przedstawić mój nie nowy model.

Jest to w tej chwili trenerek z dobrymi właściwościami do szybowania.

Bardzo dobry model do nauki latania. Jak dotąd nie "udało mi się" złapać nim żadnego kreta nawet najmniejszego (a może po prostu tak dobrze latam? he he :D ) mimo, że wylatałem nim kilkanaście godzin rówinież przy silnym wietrze.

Jest on zbudowany bardzo pancernie, kadłub z balsy 2,5mm wzmocniony listewkami sosnowymi i z przodu matą szklaną, oklejony białą taśmą. Skrzydło styropianowe + dźwigar sosnowy, natarcie i spływ balowe, oklejone taśmą, a centropłat zalaminowałem.

Jak już miałem prawi gotowy modle, bez stateczników i szukałem jakich ładnie wyglądających to trafiłem na stonie Kojota w jednym z modeli idealne i bardzo ładne :) musiałem "zerżnąć" kształt :D

Dane modelu:

rozp. 111cm, cięciwa 17cm profil Clark Y

dł.z silnikiem 82cm

waga do lotu ~550g

silnik TP2408-21 reg.TP 30A

11.1V 1800 mAh można latać 40-50 min.

śmigło 8x4 (teraz założyłem 7x6 i narazie czekam na pogode)

2 serwa hs81

 

Planuje teraz zabudować silnik i dać mu śmigło składane.

A dlaczego model do wszystkiego?

W planach mam również budowę kilku nowych wersji skrzydeł min. do motoszybowca, oraz bez wzniosu o grubszym profilu i może jakieś o cieńszym profilu do szybszego polatania?

 

im000659bf7.jpg

 

im000266hj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.