Skocz do zawartości

IMAX B6- Potrzebuję porady


mike217
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiła do mnie powyższa ładowarka, dla właściciela zbudowałem pakiet 6S7P lijon. Ładowarka niestety nie jest w stanie go naładować. Po wybraniu programu LI-jon ( próg napięcia 3,6) i wybraniu prądu ładowania i ilości cel (6) ładowarka po wciśnieciu start wchodzi w opcje  potwierdzania akumulatora. I tu zaczyna się problem bo cele po rozładowaniu mają około 3V i ładowarka taki pakiet widzi jako 5S a nie 6S, zaczyna go ładować po czym wywala komunikat  Vol select Error. Czy jest jakiś sposób na ominiecie tego? Zgodnie z instrukcją ładuje cele litowo-jonowe od progu 2,5V .  Jak to obejść, gdy pakiet jest naładowany do powiedzmy 23V rusza normalnie widzi go jako 6S i ładuje do pełna zarówno na programie lijon jak i lipo.  Pakiet jest jednak dedykowany do pracy na 2,7V na ogniwo i zaczynam podejrzewać, że ta ładowarka to namiastka ładowarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W takim razie ladowarka wymaga kalibracji. albo jest permanentnie uszkodzona, albo masz bardzo kiepskie konektory pomiedzy ladowarka a pakietem. czy sprawdzales miernikiem napiecia jakie sa wskazania na pakiecie a jakie na bananach ktore wtykasz do ladowarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka ma błąd w oprogramowaniu i nie potrafi wykryć prawidłowo ilości cel. 

6 ogniw rozładowanych do 3V to 18V

5 ogniw rozładowanych do 3,6V to też 18 V

 

Tego producent nie przewidział..

Konektory są ok, pomiar się zgadza, Gdyby w jakikolwiek sposób oprogramowanie wykrywające ilość cel było skorelowane ze złączem balansera problemu by nie było. Balanser jednak żyje własnym życiem. Z czystym, sumieniem mogę stwierdzić, że IMax B6 jest bardzo średnim wyrobem . Byc może tak ma akurat ten egzemplarz, nie wiem nie mam materiału do porównań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.