Skocz do zawartości

Regulatro tp70 padł


Tomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z regulatorem Tower Pro 70A

Regulator przestał się odzywać (silnik się nie odzywa), nawet nie pipnie.

Pomierzyłem co się dało i wszystko jest ok.

Diody na wejściu zasilania regulatora,tranzystory mocy (sporo ich) , na procesor też dochodzi 5V.

Na wyjściach na silnik między nimi a masą jest 0 ,między wyjściami na silnik też jest 0.

Elektroniką zajmowałem się dawno temu i mam tylko zwykły miernik elektroniczny.

Regulator był sprawdzany z identycznym regulatorem silnikiem i baterią i ten drugi w takim zestawie działa bez problemów, więc na pewno to problem z regulatorem.

I mam pytanie , wiem ,że trochę na ładne oczy, ale czy jest możliwość naprawy takiego regla.

 

post-10-0-60087200-1485648722.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście, że można naprawiać, jest to tańsze niż zakup nowego. Wyszukaj blisko siebie elektronika z serwisem, a wymieni Ci uszkodzone elementy. Możesz także wysłać, ale koszty przesyłki tam i z powrotem, mogą być droższe od kosztu naprawy, zwłaszcza jeśli miało by się jeszcze zamawiać części.

Niemniej jednak, można i warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się że to procek padł, bo wszystkie elementy półprzewodnikowe sprawdziłem (tranzystory i diody) , można jakoś miernikiem sprawdzić czy nie jest spalony/uszkodzony?

np. jakieś odpowiednie napięcie na której nóżce?

A przy okazji po dokładnych oględzinach nie znalazłem ani jednej uszkodzonej mechanicznie, spalonej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku poglądowy schemat jaki odtworzyłem takiego regulatora.Może będzie pomocny  :)

Elte60sch.pdf.

Procesor to chyba ostatnia rzecz ,do padnięcia w tego typu regulatorach.

Poniżej regulator Elte60A i złącze ISP ATMega8.

W Elte60 też nie było nic widać, a jednak znalazłem uszkodzone dwa mosfety ( nie miały pełnego zwarcia, coś ok. 6R), oraz driver IRS2003.

 

Trochę mała rozdzielczość tego zdjęcia i trudno jest odczytać co to za scalaki.

post-15254-0-93908800-1485716839_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Procesor to chyba ostatnia rzecz ,do padnięcia w tego typu regulatorach.

 

Padają, miałem już chyba dwie takie sytuacje. Gdy się psują MOSFETy czy inne elementy mocy, to często kończy się to dymem i bez problemu widać co się spaliło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.