Skocz do zawartości

Airbus A320 na tzw "ciężkim" przeglądzie


jarek_aviatik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Taka wiedza z pracy :) W poprzedniej firmie mieliśmy przegląd zdawczy boeinga 737ng który był dosyć młody tylko poprostu zmieniał właściciela.A jeśli samolot jest za stary już to z reguły idzie na przebudowe na samolot cargo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie od dawna jak w ogóle biznes lotniczy się opłaca? Koszty takiego przeglądu muszą być ogromne, mnóstwo części zamiennych, certyfikowana obsługa... a bilety lotnicze wcale nie są drogie, a przecież jeszcze zawierają koszt paliwa, pracy personelu, opłat lotniskowych, podatków, ubezpieczeń... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna lista to czarna lista  do nich to wiekszosc pracodawcow wogole zakazuje wsiadac

ostatnio musze duzo podrozowac i zaczyna mnie to fizycznie dotyczyc stad pytanie, moze jakies inne rady na co zwracac uwage (skoro nie mozna czego unikac)

 

co do poboru pradu hmmm.... moze ladowanie? jest tam duzo chlodzenia wymuszonego i duze wydatki instalacji hydraulicznej?

 

a jeszcze pytanie do tej ilosci cykli; ma to jakis zwiazek z niskocyklowa wytrzymaloscia zmeczeniowa wynikajaca z hermetyzowania i rozhermetyzowywania kadluba?

jak wogole wyglada nadzorowanie takich zjawisk jak pekniecia badz inne efekty zmeczeniowe w duzym lotnictwie? pytam z ciekawosci bo zawodowo zajmuje sie tym w konstrukcjach okretowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne inspekcyjne karty zadaniowe gdzie inspektor z reguły bierze latarke lusterko i spraedza konkretną strefe. Gdy znajdzie coś podejżanego a nie jest pewny to można wykonać testy NDT ( non ddstructive test) by mieć prwność czy jest jakieś pęknięcie czy nie.

 

Jarku odnośnie pytania to ja jestem sheet metal worker i nie mam doświadczenia w elektryce ale coś czuje że wtedy gdy spuszcza się wodę w kibelku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kąd się zatrudniłem miałem wpajane żeby nie używać noża do skrobania uszczelniacza. Lecz mechanicy to robią częściej :D potem musimy naprawiać po nich haha . A z ciekawości spytam, w jakiej firmie pracujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kąd się zatrudniłem miałem wpajane żeby nie używać noża do skrobania uszczelniacza. Lecz mechanicy to robią częściej :D potem musimy naprawiać po nich haha . A z ciekawości spytam, w jakiej firmie pracujesz ?

Najczęściej robią to lakiernicy :P usuwając uszczelniacz.

Akurat tez uczestniczę od miesiąca w przeglądzie zdawczym  EMB 175 z 2006 roku (25 062 FH i 17 378 FC nalotu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo - prawidłowo  :D

Nie tylko dla klasy biznes - prądnice mają moc 90 kVA, częstotliwość 400 Hz 3 x 115 VAC

Dlaczego 400 Hz, bo ponoć przy tej częstotliwości jest najlepszy kompromis moc vs masa urządzenia.

(...)

 

Częstotliwość napięcia przemiennego 400Hz zasadniczo występuje w lotnictwie dlatego, że możliwe jest zastosowanie przewodów elektrycznych o małym przekroju co daje w efekcie bardzo dużą oszczędność ciężaru wiązek elektrycznych w sieci, złącz elektrycznych i armatury komutacyjnej. Napięcie 115V/400 Hz nie jest napięciem trójfazowym lecz tzw.napięciem fazowym (między przewodem fazowym i przewodem neutralnym). Zasadniczo napięcie to generuje generator trójfazowy (napięcie liniowe czyli napięcie między poszczególnymi przewodami fazowymi - 208V/400Hz.), który daje możliwość "korzystania" z napięć fazowych 115V (208V/1,73=120V - przyjmuje się "115V"). Oczywiście mowa jest tutaj o maszynach elektrycznych wirujących. Napięcie 115V/400Hz uzyskuje się tez z przetwornic elektronicznych ale podstawą energetyki pokładowej w samolocie jest maszyna elektryczna (generator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Sherlock'u - ale nagrody nie będzie :D .

czytanie ze zrozumieniem to faktycznie problem. - nie wolno mi podawać nazwy, dotyczyło odpowiedzi na pytanie odnośnie prośby o podzielenie się informacją na temat do jakich samolotów nie wsiadam.

A ograniczenie mam do podawania nazwy firmy a nie aircraft livery.

 

hehe... cokolwiek moze byc ja tam lubie zagadki ;) 

 

odwracajac zadanie mozesz powiedziec do ktorych wsiadasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.