Skocz do zawartości

NSS-650 standard


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nieszczelność na łączeniu burty z pokładem, została sklejona i zalana CA. Trochę zeszlifowałem naddatek, ale niestety nie wyszło to zbyt estetycznie, ale nie o to w RG chodzi - ma być szczelne i szybko pływać :). Zastanawiam się czy nie zeszlifować reszty lakieru co trochę odchudzi kadłub. Wyjścia są trzy:

1. pływać tak jak jest i zrobić remont zimą,

2. zeszlifować farbę,

3. na szybko pomalować.

Mój dylemat pewnie rozstrzygnie brak czasu, bo do końca sierpnia priorytetem jest nowy miecz i bulb do RG i zwodowanie większej łódki.

 

post-19167-0-56963300-1501441928.jpg

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lukaszu,

CA jako uszczelniacz to dosyć karkołomny pomysł. Zdecydowanie lepsza byłaby jakakolwiek żywica epoksydowa o stosunkowo malej lepkości, tak żeby mogła penetrować szczelinę.

 

Osobiście wybrałbym wariant 1. Pływanie pozwoli na nabranie doświadczenia na wodzie.

A jacht, to w końcu Twój pierwszy NSS-650, więc tym bardziej  jak każdy model wymaga dopracowania, dotrymowania itd. Potrzebny  jest czas, praca i cierpliwość. Budując pierwsze MINI dryfowałem po mieliznach aż miło było patrzeć. Teraz budowałbym go zupełnie inaczej. Z drugim już było trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Dwa popołudnia zajęło mi ogarnięcie nowego miecza z bulbem. Jest to na razie "prowizorka" - bulb został oszlifowany z naddatków, miecz dopasowany do skrzynki mieczowej i wygładzony na szlifierce. Dorobiłem też śrubkę mocującą miecz z kadłubem. Na razie bulb przytwierdzony jest na taśmie i tak zostanie do końca sezonu. Zimą rozwiercę bulb i osadzę go na stałe. Całość zostanie zaszpachlowana, i pomalowana.
Jutro pierwsze próby na wodzie :)

 

post-19167-0-91895500-1503522475_thumb.jpg

post-19167-0-02057300-1503522487_thumb.jpg

post-19167-0-24784000-1503522497_thumb.jpg

post-19167-0-99497900-1503522504_thumb.jpg

 

Pozdrawiam,
Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy dużą czy małą :),  a i do zaległego projektu ciągnie trochę http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=517&t=46375&start=40 , że nie wspomnę o lataniu http://pfmrc.eu/index.php?/topic/67987-lekcja-pokory/ . Jeszcze trzeba żyć, pracować, spać, itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

 

Już za tydzień pierwsze zawody, a dzisiaj o północy mija termin na zapisanie się na nie na - http://www.modelteam.com.pl/ :)

Poniżej terminy imprez klas NSS w 2018 i małe wspomnienie z ostatnich zawodów :).

 

post-19167-0-26195500-1523477457_thumb.jpg

źródło: http://www.modelteam.com.pl/

 

post-19167-0-24980000-1523477647_thumb.jpg

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję, na wodzie spisuje się znacznie lepiej niż poprzednia. Łódka po prawie 2,5 h zmagań i przepłynięciu 14 okrążeń wymaga przed kolejnymi zawodami tylko naładowania pakietu :).

Mam zdjęcia z jej budowy, ale nie wiem czy jest sens je wrzucać?

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj, to zawsze się może komuś przydać.

Sezon żeglarski zaczynam w sobotę na Mazurach. Krótkie tygodniowe pływanie. MINI chyba mi się nie zmieści. Sporo klamotów do zabrania: silnik, butle, nowa osłona skrzynki mieczowej, sporo narzędzi i oczywiście zapasy, i dla ciała i dla ducha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny jachcik. Ciekawe linie, chociaż jak dla mnie zbyt ekstrawaganckie. Odwrotnie pochylone dziobnice pojawiły się w dużych jachtach pływających w duzo wyższym zakresie prędkości względnych (w ślizgu), oczywiście nie liczę kanadyjek.  Szukam uzasadnienia. Odnoszę wrażenie, że masz zbyt duży trym na rufę, to mocno skraca wodnicę,  a jak mawiał Stefan Wysocki: " dułgość robi prędkość".

Mam nadzieję, że nową konstrukcją powalczysz na wodzie.

 

ps. bulb wygląda znajomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.