Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc


ANDY.57
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

System Windows XP.

Komputer ma już z 10 lat (wtedy był wypasiony)

Drukarka HP Photosmart C 4280 (ma czytniki kart).

Samsung GALAXY Tab 2 (7.0).

Nokia Lumia 640.

Nokia N73.

Komputer ich nie widzi,nie mogę wrzucać zdjęć.

Pomóżcie.

HP działa jako drukarka,skaner, wszystko oryginały,oprogramowanie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Galaxy to Android, działał dopóki się nie uaktualnił.

To tablet Marka, robił na nim relację RWD 5 bis.

Lumia to Windows.

N 73 to nie mam pojęcia.

Wyciągam wszystko co znajdę.

Komp.i N 73 to ta sama epoka, kiedyś działał na tym kompie.

Wbiłem w Galaxy ustawienia fabryczne,zniknęło wszystko.(Marek mnie zabije,używał go jako nawigacji "IGO", już jej nie ma.

Nie śmiać się,dla mnie może to być nie wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to zachwaszczony Windows. niestety XP miał to do siebie że po 2-3 latach to co działało przestawało z niewyjaśnionych powodów. Pewnie grzebać w rejestrach nie będziesz więc najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie odświeżenie XP czyli format c:\ i posadzenie XP -ka od nowa.

Problemu możesz szukać tydzień lub dwa i nie ma gwarancji że znajdziesz. Instalacja i konfiguracja XP to 3 dni (1 godzina instalacji i 3 dni uaktualniania. :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno.

Przepinałem na wszystkie możliwe USB( jest ich 6 ).

Już wykombinowałem starą klawiaturę ,jeszcze myszka,to podłączę dwa ostatnie USB.

 

Wrzuciłem moją oryginalną płytkę z Windowsem XP i powiedziało,że system jest nowszy (zmieniałem grafikę w serwisie,może przedobrzyli).

 

USB,Wi-Fi, Blooethooth?

Podłączam pod istniejące gniazdka,chyba to USB,można inaczej?

 

Proponujesz przeinstalowanie Windowsa do wersji pierwotnej?


HP działa poprawnie jako drukarka kopiarka i skaner,Po włożeniu kart pokazuje jakieś błędy,ale nie na komputerze tylko na swoim czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się komunikować z telefonami na wiele sposobów, OK, teraz wiemy że problem jest z usb.

 

Trzeba sprawdzić czy komputer widzi te urządzenia. Tu masz opis podobnego problemu:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1315709.html

 

polecają instalację programu USBview.exe i sprawdzenie, jakie urządzenia komputer w ogóle rozpoznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać i jest już póżno,a ja jestem laik.

Zajmie mi to pewnie z tydzień.

Starsi ludzie szybko zapominają,ale pamiętam,że kiedyś, na początku, robiłem "FORMAT C", teraz już nie pamiętam jak to się robi. 


To chyba o instalację systemu od nowa.

Przedtem muszę poprzenosić ważniejsze rzeczy na inne dyski. Chyba to je może uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać i jest już póżno,a ja jestem laik.

Zajmie mi to pewnie z tydzień.

Starsi ludzie szybko zapominają,ale pamiętam,że kiedyś, na początku, robiłem "FORMAT C", teraz już nie pamiętam jak to się robi. 

To chyba o instalację systemu od nowa.

Przedtem muszę poprzenosić ważniejsze rzeczy na inne dyski. Chyba to je może uratować.

 

A może po prostu kabel USB padł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej instalacja systemu na komputerze ma się tak:

Jeśli możesz wszystko skasować na dysku "C" co tam masz, to sprawa jest dość prosta. Jeśli nie możesz czegoś stracić to wpierw musisz wszystko sobie gdzieś zgrać. Jak masz dysk "D" to tam, jak nie to na płytę CD/DVD tub na pendrive.

 

Musisz mieć przygotowaną płytę CD lub dyskietkę z nagranym systemem DOS. Boże jaka prehistoria :D No chyba, że Twoja płyta instalacyjna do XP już jest bootowalna, wówczas tylko w Bios -e ustawiasz żeby komputer w pierwszej kolejności szukał systemu na CD-ROM -ie lub napędzie DVD.

Dalej wkładasz płytę restartujesz komputer i powinna zacząć się instalacja nowego XP -ka.

No ale jak jesteś laik to proponuję poprosić kogoś kto to już kiedyś w życiu robił. Będzie i szybciej i dokładniej. :)


Wszystko jest możliwe,ale każde urządzenie ma inny kabel,bo inna końcówka na drugim końcu.

Jedyne co mogę jeszcze zrobić to kupić spirytus,lub taniej denaturat i poczyścić to wszystko.

Z tym daj sobie spokój nie tędy droga. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już robiłem.

Kiedy ja widziałem BIOS-a.

Wracasz mi młodość.

Poważnie,to ja nie wiem,czy moja płytka jest bootowalna,pewnie tak,bo to oryginał.

To o czym piszesz robiłem jak miałem płytki z systemem od kolegi.


Mam dysk 500,podzielony na 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia w menedżerze urządzeń czy system wykrywa podstawowe sprzęty USB (klawiatura, mysz, pendrive) na poszczególnych portach USB i zaktualizował sterowniki chipsetu i kontrolera USB. Następnie można bawić się z telefonami i ich serownikami, zwróć uwagę w jakim trybie podłączasz telefony - pamięci masowej czy urządzenia / aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz oryginał i dysk podzielony to co jest Ci potrzebne a leży na "C" przegraj na "D" lub "E".

Oczywiście żadnych systemowych i tego typu tylko prywatne pliki.

 

Za pomocą klawisza DEL lub F2 (lub takiego jaki się wyświetla przy uruchomieniu komputera) powinieneś wejść do Biosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zrobiłem.

Pokazuje wykrzykniki i nadal nie zauważa.

Wpisuję aparat fotograficzny,w spisie ma tylko starocie,nie mam płytek do nich (mówię o obecnych telefonach),więc ich nie kojarzy.

Miałem Sony Eriksona (wysiadł ekran),ale on miał oprogramowanie już w sobie.

Podłączyłem i zaczął się instalować.

Wspominam go z łezką w oku.


Konrad.

Mam nadzieję,że mnie nie zostawisz,ale to potrwa.(wiesz mi,że warto.Buduję coś,jeśli wyjdzie to zadziwi.Już mam co do pokazania,tylko nie mam jak)

Chronienie plików trochę potrwa.

Może w weekend zreanimujemy mój system.

Dzięki i życz mi powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz jak będziesz miał jakieś problemy. W weekend mam trochę mniej czasu ale telefon odbiera forum więc będę śledził na bieżąco.

Jak będę miał chwilę to odpowiem.

 

Generalnie to się dobrze przygotuj. Już teraz możesz sprawdzić czy Twoja płyta jest bootowalna, bo jak nie to trzeba będzie gdzieś nagrać system żeby wystartować komputer. Zmień w wolnej chwili w biosie kolejność bootowania, to niczym nie grozi tylko komputer włączy się kilkanaście sekund później bo będzie sprawdzał czy w CD coś jest. Jak nic nie będzie to wystartuje z HDD.

Jak włożysz płytę do CD i zrestartujesz komputer to zobaczysz czy komputer wystartuje z płyty czy da komunikat że brak systemu.

Jak zapyta czy instalować to znaczy że jest wszystko OK. Wówczas wyjmij normalnie płytę i jeszcze raz zrestartuj kompa żeby system uruchomił sie normalnie. Jak napisze że brak systemu to trzeba będzie gdzieś coś załatwić co będzie miało system. Jak masz sprawny napęd FDD i działającą dyskietkę to nie będzie problemu (format b: \s) wówczas na dyskietkę wgra się system, jak nie masz to trzeba będzie zrobić CD-ROM bootowalnego. Jak to zrobić poczytaj w googlu. Wstyd się przyznać, ale nigdy tego nie robiłem.

 

Dalej: koniecznie musisz zgromadzić sterowniki do wszystkich urządzeń, do karty graficznej, do karty sieciowej, do Biosu do karty muzycznej.

Generalnie komplet sterowników do płyty głównej. Jak nie masz oryginalnych płyt to trzeba otworzyć komputer i przeczytać jaka siedzi tam płyta główna. Stawiam na MSI lub Asusa bo wczas to były najpopularniejsze płyty i najtańsze.

Ale bez tych wszystkich sterowników nawet nie zaczynaj bo zaliczysz porażkę.

 

Być może będzie potrzebne podniesienie wersji Biosu do najnowszej i powiem że zrobił bym to jeszcze teraz bo jak pamiętam kiedyś problem USB z nowymi smartfonami się rozwiązał właśnie po podniesieniu Biosu.

Tyle, że to mocno stresująca operacja bo jak się coś nie uda to komp na śmieci. 

 

Po namyśle lepiej bawić się z Biosem po instalacji na czystym XP -ku. Większa gwarancja, że jakiś chaszcz nie spieprzy instalacji.

Co jeszcze. 

Jak już zaczniesz właściwą instalację XP -ka to po wystartowaniu płyty instalacyjnej wybierz pełną instalację włącznie z pełnym formatowaniem, bo XP nie robi reinsytalacji tylko sprawdza czy są konkretne pliki. Ja są to ich nie przykrywa tylko omija i idzie dalej. Jak któryś plik jest "uszkodzony" to po takiej reinstalacji dalej jest "uszkodzony".

 

Będzie instalator pytał Cię chyba 3 razy czy jesteś pewien, że chcesz formatować - pamiętaj masz być twardy  :)

Jak se :) coś do weekendu przypomnę to jeszcze napisze.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już robiłem.

Kiedy ja widziałem BIOS-a.

Wracasz mi młodość.

Poważnie,to ja nie wiem,czy moja płytka jest bootowalna,pewnie tak,bo to oryginał.

To o czym piszesz robiłem jak miałem płytki z systemem od kolegi.

Mam dysk 500,podzielony na 3

 

Dasz radę, oglądnij jeden z wielu poradników na YT o reinstalacji XP.

Poradnik formatowania i reinstalacji systemu windows XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.