Skocz do zawartości

Elektronika ratować czy kupić nowe?


Leszek Mróz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak to oczywiście w umyśle młodego modelarza zdarza się głupi pomysł.

Wsadziłem elektronikę z samolotu do skonstruowanej przeze mnie łodzi, no i stało się.

Wpadła do wody i mam problem

Co ratować, co mogę jeszcze używać, a co zutylizować.

Dokładniej chodzi mi oto (regulator i akumulator spłonął)czy mogę używać jeszcze serv i odbiornika.

z góry dziękuję za odpowiedzi :D

(Mogę załączyć link do parametrów poszczególnych części)

post-19475-0-99216900-1486473139_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Moim skromnym zdaniem, jest jeszcze taka możliwość, że gdy regulator się spalił to bec też oberwał i mógł puścić na odbiornik takie napięcie jakie ma akumulator czyi w przypadku 3s to ponad 11V. Miałem taki przypadek, że z nieuwagi spaliłem regulator, gdy potem sprawdziłem jakie napięcie puszczał na odbiornik, okazało się, że było to ponad 7V, jakimś cudem odbiornikowi nic się nie stało ale warto sprawdzić ten regulator, oczywiście zanim podepniesz do niego jakieś zasilanie, sprawdź, czy na wejściu nie ma zwarcia. a resztę elektroniki polecam przemyć spirytusem i wysuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało możliwe że bec przepuścił większe napięcie bo zwykle układ po przepaleniu (a komponenty w bec nie są przystosowane to 12V) ma przerwę a nie zwarcie. Uszkodzenie odbiornika i serv jest spowodowane najczęściej odwróceniem polaryzacji. A tak szczerze to tower pro te niebieskie przy 7,5V chodziło dobrze, nie wiem jak inne bo nie testowałem. Nawet pakiet w moim szybowcu na pełnym naładowaniu ma około 7,2V. to ten https://hobbyking.com/en_us/turnigy-receiver-pack-2300mah-6-0v-nimh.html . I podpinam go bezpośrednio do odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.