Skocz do zawartości

QAV250 problem sterowania


Rocket-89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow po fachu.

Zbudowalem swoja pierwsza 250-tke

Rama: qav250

Kontroler: sp racing f3 acro

Silniki: emax rs2205

Esc: BlHeli 20A

Aparatura: FS-i6S + FS-I6SB

 

Przy sterowaniu kierunkami (przod tyl prawo lewo) po przesunieciu drazka wciaz skreca i za kazdym razem musze kontrowac w przeciwnym kierunku zeby wyrownac lot.

Mam pyt czy to normalne czy cos z konfiguracja.

W moim poprzednim (gotowcu) "quanum nova pro" przy puszczeniu drazka stabilizowal sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy dobrze rozumiem, że gdy trzymasz wychylony drążek cały czas się pochyla w danym kierunku i zostaje tak przechylony gdy centrujesz? Jesli tak, to to jest poprawny tryb Acro :)

Jeśli chcesz, żeby przy wychyleniu drążka się pochylał a przy centrowaniu poziomował, to polecam tryb Horizon (Clean/Beta Flight). "Flipnie" dopiero przy mocnym wychyleniu drążka (powyżej 80% wychylenia czy coś koło tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najprostsza w Horizon + Airmode jest taka: gaz na maksa na 2 sekundy, prawy drążek na prawo (lub lewo lub w przód lub tył) na maksa na 0.5 sekundy, a po flipie łapiesz drona przed uderzeniem w glebą gazem. Prościej można już tylko latać góra/dół ;)

Na początek w płaszczyżnie loty proponuję ósemki, bo to zamyka w sobie bardzo wiele elementów pilotażu. Rób je albo bardzo nisko albo bardzo wysoko. Nisko - bo nie uszkodzisz drona. Wysoko - bo będziesz miał czas na złapanie poziomu i dodanie gazu.

 

A mi się najbardziej podoba gdy pilot wisi, ustawia kąt powiedzmy 30 stopni w prawo i zanim zacznie lecieć w prawo gaz na maksa i rolka, powrót do chwilowego zwisu ale 30 stopni w lewo, gaz na maksa z rolką w lewo i tak w kółko. Dron leci jak po łuku, jakby odbijał się od trampolin. Ja tak jeszcze nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.