Skocz do zawartości

Odbiornik HI-TEC


UCHPAL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie do znawców tematu modelarstwa.W modelu RC który posiadam jest zamontowany odbiornik HI-TEC HP-2RNB X-TAL na nadajniku mam oznaczenia 27mhz.Odbiornik jest w stanie agonalnym i mam zamiar go wymienić na nowy,i taki sam odbiornik zamontować w blizniaczym modelu.Moje pytanie...czy jeśli kupię inny odbiornik 2 kanałowy będzie on działał z nadajnikiem?i pytanie nr 2,czy jeśli zamontuję identyczny odbiornik w innym modelu będzie go obsługiwał ten sam nadajnik?Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz odbiornik tej firmy. Do tego kanał taki sam jak nadajnik ma. Za pewne w twoim odbiorniku jest kwarc z kanałem. Jeżeli nie ma to potrzebujesz kupić odbiornik z syntezą w danej częstotliwości(w twoim przypadku 27mHz) lub odbiornik w danej częstotliwości na kwarce oraz parę kwarcy( nadawcza i odbiorcza) w danej częstotliwości. Jeżeli nie znajdziesz sprzętu w twojej częstotliwości to lipa. Pozostaje ci zmiana systemu nadawania. W tym przypadku jak to możliwe zmiana modułu nadawczego, lub zakup nowego nadajnika+ dedykowany odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwarc na 27 to tylko zgrubnie -tak naprawdę na 27 masz kilkanaście różnych częstotliwości --tzw. kanałów -kwarc nadajnika i odbiornika muszą być dokładnie na tą sama. 27 to tylko zakres przybliżenia -pasmo....

masz w modelarstwie bardzo stary zakres 27 -prawie wymarły może być trudno kupić  jakiekolwiek części czy odbiornik czy kwarce mogą być niedostępne -tego juz prawie nikt nie używa. 27  występuje jeszcze w taniutkich zabawkach dla dzieci -samochodzikach za kilkanaście zł.

 

 

Dalej masz "stary" system 35MHz -mniej popularny, wychodzący z użycia -ale jeszcze niektórzy używają i jeszcze dostępny jest osprzęt i urządzenia

 

-oraz nowy system 2,4 GHz -obecnie najpopularniejszy.

 

tak wiec na 27MHz -szukaj po allegro może znajdziesz pasujące używki -bardzo stare odbiorniki -albo już nie znajdziesz. Ogólnie totalnie nierozwojowe -obecnie ślepa uliczka.

27MHz ma sens tylko jeśli budujesz zabytek i chcesz mieć wszystko w stylu minionej epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak przedmówca. Tu http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=corona+dsss&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xcorona+dsss+transmiter.TRS0&_nkw=corona+dsss+transmiter&_sacat=0 masz komplet i zamykasz temat jednego z najbardziej zaśmieconych pasm. 2,4GHz nie jest super, ale nie masz problemu z kwarcami, nie musisz sprawdzać czy kanał zajęty, bo to robi za ciebie link.

Można frsky, albo radiolink, ale to chyba wyjdzie drożej. Czasem coś używanego można trafić, ale 27MHz to w zasadzie dobre dla CB, albo retro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.