Skocz do zawartości

Kompresor membranowy do aerografu AS-06


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję mały i cichy kompresor do malowania aerografem. Używam dysz od 0.2 do 0.5. Zastanawiam się nad kupnem as-06, takiego o:

ee8f785b8669272f832b65fb5831dae8.jpg

Czy ktoś używa bądź używał takiego? Zastanawiam się jak z efektem pulsowania, odwadniacz zapewne trochę je niweluje. Ewentualnie jakiś alternatywny kompresor, ma być mały i cichy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak analizuję, czytam i oglądam i dochodzę do wniosku że chyba kupię olejowy z butlą 24l i zamontuję w piwnicy. Po drodze odolejacz i będzie nie tylko do aerografu. W leroju mają teraz promocję na Hagena, marki nie znam, ale za te pieniądze chętnie ją poznam :). O lodówkowcu myslalem, ale słaba wydajność, a przy dwóch agregatach na butli robi się znaczny ciężar i gabaryt. Dziękuje za podpowiedzi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tzw.lodówkowca ,działa wyśmienicie https://m.youtube.com/watch?v=mpk-yaf5k4c

Bardzo fajna zwarta konstrukcja.Musze przerobić mojego, bo jest straszny grzmot;)

 

Patryk, jak znajdziesz cichy marketowy to konieczne daj znać. Swego czasu takiego szukałem. Dłuuuugo szukałem.

Skończyło się lodówkowcem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketowy z butlą? On ma 94dB, cichy nie będzie :)

Dlatego nie będzie malowania w pokoju tylko w piwnicy, ewentualnie pociągnę rurę z piwnicy do pokoju i wtedy w pokoju będzie cicho przy malowaniu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co chcesz malować aerografem.

Kompresor 24 ltr. 94 dB do 10 bar (Stanley)i muszę używać zatyczek do uszu, do aerografu zdecydowanie za duży, dużo za duży. Dobry do narzędzi i do malowania modelarskiego (modeli RC), chociaż zbiornik mógłby by być większy. 

Kompresor Senco 5 ltr najmniejszy z najmniejszych, halas juz mniejszy, ale wciąż znaczny około 70 dB, do domu nie zabiorę bo jest za głośny. Dobry do drobnych prac domowych, napompować koło w aucie, przedmuchać instalację, etc... Do malowania się nie nadaje, chyba że plastików poza domem.

Ale do aerografów (Badger'a) używam zwykłego kompresora HS-A5500, regulowane ciśnienie od 0,1 do 0,6 bara. Gumowe stopki cichutki i bardzo wydajny. Praca porównywalna do pracy lodówki. I tym mogę malować w domu, nikomu nie przeszkadzając, nawet radia nie potrzeba robić głośniej.

Piszę z doświadczenia.

Pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rc używam kompresora olejowego z butlą24l.

Bardzo głośny, ale tylko przez chwilę jakieś 1-1,5minuty trwa ładowanie butli do pełna.

Mam też redukcję do aerografu i też dobrze się sprawuje, tyle że starcza na bardzo długo.

Kompresor mam w piwnicy i na górze mniej go słychać . Nawet w nocy jak jest bardzo cicho. Ciszej niż lot komara. :)

Uważam ,że kupowanie kompresora mniejszego niż mój to nieporozumienie , chyba ,że ktoś w domu maluje tylko plastiki i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze moje założenie było takie żeby malować w pokoju w "komorze" którą chciałem zbudować, ale po ogarnięciu porządku w piwnicy zrobiło się tyle miejsca, że jeszcze ze dwa samoloty wejdą ;). Po drugie opary garnek mogą być toksyczne, nawet jak nie śmierdzą. Większy kompresor przyda się chociażby żeby po umyciu motocykl osuszyć, czasem zdarzy się kawałek auta w skali 1:1 pomalować. Kompresor już w piwnicy stoi, tylko zaślepka wlewu oleju do komory korbowej mi wpadła (##$&@€!!!) i chyba będę musiał dekiel komory odkręcić, bo jej nie widać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo głośny, ale tylko przez chwilę jakieś 1-1,5minuty trwa ładowanie butli do pełna.

Mam też redukcję do aerografu i też dobrze się sprawuje, tyle że starcza na bardzo długo.

Kompresor mam w piwnicy i na górze mniej go słychać . Nawet w nocy jak jest bardzo cicho. Ciszej niż lot komara. :)

Uważam ,że kupowanie kompresora mniejszego niż mój to nieporozumienie , chyba ,że ktoś w domu maluje tylko plastiki i nic więcej.

To czym i jak masz wyciszoną piwnicę, że ten bardzo głośny kompresor w nocy zamienia się w ledwo słyszalne bzyczenie? 

24 ltr. do aerografu.... szacunek  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.