Skocz do zawartości

Laminowanie jakie odstępy czasowe


WRC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Staram się wykonać owiewkę silnika, wylaminowałem 3-4 warstwy tkaniny 80g/m na kopycie ze styroduru żywicą l285 i pytanie brzmi- jeśli okaże się to za mało czy mogę następnego dnia, po około 12 godzinach położyć kolejne warstwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

wylaminowałem 3-4 warstwy tkaniny 80g/m na kopycie ze styroduru żywicą l285 i pytanie brzmi- jeśli okaże się to za mało czy mogę następnego dnia, po około 12 godzinach położyć kolejne warstwy ?

Wydaje mi się , że jest mowa o formie na kabinkę i jej usztywnienie gdyby była miekka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to osłona silnika, ma zakryć silinik zdz50 w modelu frontier senior xxl homemade, po 18h nie kleiło sie więc zmatowałem i położyłem kolejne warstwy, waga, że tak powiem nie gra roli, po niedzieli szlifowanie i szpachlowanie. f2cfa7a3324cb44c291730bd09530f21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Staram się wykonać owiewkę silnika, wylaminowałem 3-4 warstwy tkaniny 80g/m na kopycie ze styroduru żywicą l285 i pytanie brzmi- jeśli okaże się to za mało czy mogę następnego dnia, po około 12 godzinach położyć kolejne warstwy ?

 

Wcześniej warto jest wykonać odpowiedniej wielkości próbkę z tkaniną i żywicą którą zamierzamy użyć i wówczas wiadomo ile warstw potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej warto jest wykonać odpowiedniej wielkości próbkę z tkaniną i żywicą którą zamierzamy użyć i wówczas wiadomo ile warstw potrzeba.

Fakt poszedłem trochę na żywioł a że nie mogłem skończyć wszyztkiego na raz dlateo pytam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co - dawałeś dodatkowe warstwy? Ja wczoraj laminowałem w formie maskę do Edge'a. 3 warstwy tkaniny (40 + 80 +110 g/m2) na Epidianie. Dziś po rozformowaniu mogę powiedzieć, że wystarczy. Jest dość cienko, ale wystarczająco sztywno. Maska Ultimate'a, którą tu pokazywałem też ma tylko 3 warstwy tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co - dawałeś dodatkowe warstwy? Ja wczoraj laminowałem w formie maskę do Edge'a. 3 warstwy tkaniny (40 + 80 +110 g/m2) na Epidianie. Dziś po rozformowaniu mogę powiedzieć, że wystarczy. Jest dość cienko, ale wystarczająco sztywno. Maska Ultimate'a, którą tu pokazywałem też ma tylko 3 warstwy tkaniny.

Tak dowaliłem jeszcze 2 warstwy, wyszło jak na zdjęciu wyżej w poniedzialek przeszlifuje i może uda się zdjąć z kopyta no i napeqno bez szpachlowania się nie obejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.