Skocz do zawartości

Vertigo 2M od Badana


Rekomendowane odpowiedzi

 Dobrze wyregulowany i domiksowany duży (2,2-3m)model nie powinien wykonywać jakiś dziwnych manewrów, które wymagałyby wsparcia żyroskopowego. To tylko moja opinia.

 

I tutaj się Andrzeju z Tobą zgadzam.W/g mnie latając akrobatem,albo się ma jakieś umiejętności,albo się udaje że się ma,wspierając się dodatkowymi bajerami.....   :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę się zalatałem piankami i Vertigo czeka. Okazało się że drut Danowi popłynął i dłuższy bryt spodu jest ździebko wklęsły. Wkurza mnie to bo nie za bardzo można to wyrównać - negatywy nie docisną potem balsy jak należy. Zająłem się natomiast SAFETY. Trzy skrzynki od NATO jakos pomieściły wszystkie moje lipole od 1500mAh w górę. Teraz czuję się bezpiecznie ????. Teraz jeszcze jakiś bunkier do ładowania wymyślę i będzie git. W skrzynce na te 8szt 6s zastosowałem przegrody z płytek flizowych. W razie czego może zatrzymają eskalację spalania? Jeszcze raz dzięki Marcin za pomysł!

post-6902-0-84264400-1489832190_thumb.jpg

post-6902-0-02279600-1489832204_thumb.jpg

post-6902-0-94748100-1489832227_thumb.jpg

post-6902-0-73424600-1489832242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz aby było rzeczywiście bezpiecznie to wywierć parę otworów w wieczku skrzyni. Jeśli dojdzie do zapłonu w zamkniętej skrzyni to ciśnienie wewnątrz jej może doprowadzić do eksplozji. Jest kilka filmów na youtubie jak to wygląda z otworami i bez nich.

 

Co do lotek i ich skuteczności to gdzieś widziałem film, gdzie testowano skuteczność lotek tak odciętych i normalnie wyciętych. I była różnica. Przede wszystkim wpływu strumienia zaśmigłowego na stateczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy usunąć gumowe uszczelki z wieka i to powinno zapewnić wyrównywanie ciśnień.

Ja ładuję na brytfance, odpowiednio rozgiętej by była większa powierzchnia i w ustawionym w niej lipobunkrze zakupionym w HK. Mam też profilaktycznie koc gaśniczy na tak zwany wszelki wypadek pod ręką.

Z różnych doświadczeń, lipole w większości przypadków nieźle dymią, rzadko spalają się dużym płomieniem, najczęściej jest to drobny lub średni płomyczek, więc metalowe zabezpieczone stanowisko, z dookoła pustą przestrzenią powinno być w miarę OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zwarciu (początki mojej działalności modelarskiej lata temu) lipolek 3s puchł w oczach tak do uzyskania dwukrotności objętości i puścił dym, ognia nie było. Przy próbie rozstrzeliwania Lipoli z wiatrówki (widziałem coś takiego) - lipol chyba 4s, dymił długo i porządnie i podziurawiony jak sito bardzo niechętnie się zapalił, ale ogieniek był raczej rachityczny. W zeszłym roku przeżyłem pożar regulatora w katanie, obecny w sąsiedztwie lipolek 6s nieco się osmalił, ale temperatura mu nie zaszkodziła.

Innych przypadków nie miałem/nie widziałem. Słyszałem za to o pożarze domu, w przypadku ładowania bez nadzoru. Stąd chyba wniosek, że nie ma co demonizować, ale uważać trzeba, ładować pod kontrolą i w warunkach trudno palnych (metalowe tacki, bunkry, liposaki i tym podobne pomysły), by w razie kłopotów od razu reagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej chuchać na zimne, nawet jeśli tak spektakularne przypadki jak Twój są wyjątkami. A`propos zimnego, jest też sposób przechowywania lipoli w lodówce, podobno lepiej działają. Nie mam zdania i przede wszystkim miejsca w lodówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeżyłem pożar garażu podczas którego spaliły mi się WSZYSTKIE modele i na szczęście tylko tyle.

Od tej pory zawsze wyjmuję lipole z modelu i nie trzymam ich byle gdzie.

 

Można coś więcej na ten temat? Podczas ładowania czy co? Zaśmiecamy Ci wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby bez ładowania, a jednak się zapaliły. Wspomnę tylko garaż Wiesława Chmielewskiego i przyczepę modelarską bodajże Darka Czekaja. O malezyjskich Boeingach z naszymi akumulatorami nie wspominając (?!?). Nie ma żartów.

Wchodząc w hobby warte grube tysiące dziwne by było żałowanie na te skrzyneczki 120pln plus parę żmudnych procedur które dają poczucie bezpieczeństwa.

Wiatr hula - trza iść latać. Badan nie zając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam 

Wiem, wiem złotą łopatę dla mnie  :P  

Ale tak teraz przeglądałem wątek MX2 w KIT i znowu zamarzył mi się prosty i szybki KIT na zimę czyli właśnie Vertigo 2m 

 

Czy model dalej się buduje a może odsprzedałeś komuś zestaw ? 

 

Znalazłem obszerny wątek jeszcze na innym forum 

http://rccanucks.com/showthread.php?815-Badan-Vertigo-2M-Build-Thread!!/page5

 

Co prawda mają jakieś dziwne ograniczenie że po 5 stronach musisz się zarejestrować, ale korzystając z Google tłumacz ograniczeń takich już nie ma, ale i zdjęć nie można powiększyć  :mellow:

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://rccanucks.com/showthread.php%3F815-Badan-Vertigo-2M-Build-Thread!!&prev=search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 10.03.2017 o 19:48, Viper napisał:

Ja mam skrzynię stalową powojskową, w niej skrzynki amunicyjne metalowe, w nich liposacki, a w nich lipole. Gdy jadę latać wyjmuję skrzynkę lub skrzynki amunicyjne (mają wygodne rączki). Wszystko można dostać na allegro, ale liposacki kupowałem w sklepach modelarskich w PL i HK.

Też poprosiłbym o wytłumaczenie dlaczego większe lotki w tym modelu miałyby być mniej skuteczne od lotek mniejszych, które nie dochodzą do kadłuba?

Jeżeli proporcje są przesadzone to wychylenie lotek będzie skutkowało dużą utratę prędkości modelu co spowoduje utratę skuteczności nie tylko lotek. Modele lekkie są na to szczególnie narażone. Taki efekt miała Funtana S 40. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.