Skocz do zawartości

Serwo 9g w RWD 5


Jarek1925
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy w 130cm depronowym RWD 5 do poruszania lotkami można zastosować jedno 9g serwo czy już lepiej dać dwa oddzielne każde odpowiadające za jedną lotkę? Dodaję zdjęcie dla podglądu czy w takim modelu serwo to wytrzyma, Nie jest to model akrobatyczny, nie mogłem znaleźć informacji na ten temat na forum, dziękuję za odpowiedź

post-20250-0-66282800-1489141596.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedno serwo może wystarczyć, ale możesz mieć inny problem- masz widać długie, wąskie lotki krawędziowe, napędzane na jednym z końców. Mogą być zbyt wiotkie, żeby przenosić wzdłuż moment wychylający, W efekcie ich skuteczność będzie słaba. bo kąt wychylenia będzie coraz mniejszy. Dlatego jednak pewniej będzie dać dwa, do tego umiejscowione raczej bliżej środka niż na końcu każdej lotki, ale to już nie tak koniecznie- zależy od sztywności lotki jako bryły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam bo nie mam go przy sobie to 1,5kg / Turnigy™ TG9e Eco Micro Servo 1.5kg / 0.10sec / 9g


model jak dla mnie jest spory, płat najciennszy nie jest więc łatwo je zmieści, rozwiązanie z dwoma lapiej mi pasowało od samego początku ale z powodu braku doświadczenia nie wiedziałem co lepiej zastosować, dziękuję wszystkim za odpowiedzi 


Do tego postu załączyłem tylko zdjęcie podglądowe jak myślałem to poskładać ale dla pewności wrzucę 2 serwa na skrzydło i połączę kablem Y i dam je w lustrzanym odbiciu aby wychylały się naprzemiennie i powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja stosuję Tower Pro SG90, u mnie nie mają łatwego życia. Serwa tanie, może nie najlepsze ale nie padło mi jeszcze żadne.Do spokojnego latania  tym rwd spokojnie powinny wystarczyć.  Serwa te są tak tanie że zastosuj po jednym na lotkę i będzie ok.

 

Tu  masz je w akcji: dwa ostatnie model też z tymi serwami. Oczywiście do ostrych wygłupów się nie nadają.

post-20633-0-50283200-1515144996_thumb.jpg

post-20633-0-98666400-1515144997_thumb.jpg

post-20633-0-26730400-1515145004_thumb.jpg

post-20633-0-94394600-1515145044_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.