Skocz do zawartości

Dzwonek bezprzewodowy


TOMEK.CEKALA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, mam mały problem, kupiłem dzwonek bezprzewodowy, sprzedawca deklarował zasięg na otwartej przestrzeni 150 m, więc myślałem że 50 m i jedna ściana nie będzie stanowić problemu.

Jednak stanowi, brakuje mi dosłownie około trzech metrów do prawidłowej pracy dzwonka, a u nas na forum sporo fachowców od elektroniki to postanowiłem zapytać, czy da się jakoś efektywnie zwiększyć zasięg tego dzwonka 

 

będę był bardzo wdzięczny za pomoc.

post-6715-0-20693600-1489505479_thumb.jpg

post-6715-0-45640500-1489505493_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na zasięg w równym stopniu ma wpływ moc nadajnika jak i skuteczność anten. Mocy raczej nie zwiększysz, pozostaje zatem kombinować z antenami. Na początek spróbuj ustawić je w przestrzeni równolegle do siebie, a gdy to będzie za mało, to lekko je przedłużaj, ale bardziej tę od odbiornika.

 

EDIT

 

Zdjęcia pokazują oba urządzenia? Tzn nadajnik i odbiornik? Jeśli tak, to wygląda mi na to, że anteny to odpowiednie ścieżki na płytce. Będą problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuje.

Więc tak dolutowałem 20 cm i skutecznie tym sposobem mocno ograniczyłem zasięg do 50 cm, tnąc kabel po 0,5 cm stopniowo się powiększał, ale tak ciąłem aż obciąłem całkiem i zasięg wrócił do normy, więc  dalej jestem w punkcie wyjścia, może jeszcze ktoś coś ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuje.

Więc tak dolutowałem 20 cm i skutecznie tym sposobem mocno ograniczyłem zasięg do 50 cm, tnąc kabel po 0,5 cm stopniowo się powiększał, ale tak ciąłem aż obciąłem całkiem i zasięg wrócił do normy, więc  dalej jestem w punkcie wyjścia, może jeszcze ktoś coś ?.

A czy przed tymi próbami próbowałeś z równoległym ustawieniem anten? Nie muszą być poziomo ani pionowo, byle były równoległe względem siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem, i jest lepiej choć nie idealnie, to znaczy sygnał dociera ale z lekkim opóźnieniem, po naciśnięciu guzika trzeba go przytrzymać około pięciu sekund żeby dzwonek zadzwonił, w takim układzie przeszkodą jest już tylko ściana, jak ustawię odbiornik przed ścianą czyli na zewnątrz budynku wszystko hula idealnie.

TeBe z tym panelem kierunkowym dobra myśl, sprawdzę jutro jak to wyjdzie, co prawda przycisk (nadajnik) jest tak zrobiony że nie bardzo idzie go zamontować w tym panelu bo by musiał być w kierunku domu a nie wejścia na posesję, ale jak będzie działać to z taką drobnostką poradzę sobie bez problemu, myślałem jaszcze odbiornik zamontować na zewnątrz a tylko sam głośnik wprowadzić do mieszkania, ale to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana walka z dzwonkiem na całego, stwierdziłem że sprawdzę faktyczny zasięg i jeśli będzie coś nie tak zwrócę dzwonek sprzedawcy, ale niestety albo i stety okazało się że zasięg na otwartym terenie spokojnie te 150 m przekracza  :o , a jak jest za ścianą to i 50 m nie daje rady.

Jednak winowajcą nie była ściana tylko bramka, metalowa konstrukcja skutecznie rozpraszała sygnał, przed bramą dzwonek pięknie działa, za bramą kicha, różnica dosłownie pięciu centymetrów ale jak unosiłem nadajnik nad bramę działał bez problemu zrobiłem więc tak.

Rozebrałem nadajnik i rozciąłem płytkę tak żeby został sam przełącznik i miejsce do montażu baterii 

post-6715-0-37193100-1489584268_thumb.jpg

post-6715-0-77668400-1489584315_thumb.jpg

Odciętą część płytki z baterią i przełącznikiem została w oryginalnej obudowie a cała reszta powędrowała do starej obudowy po zasilaczu, wcześniej trochę ją uszczelniłem sylikonem.

post-6715-0-20511500-1489584670_thumb.jpg

post-6715-0-82246500-1489584721_thumb.jpg

 Polutowałem wszystko kablem 

post-6715-0-92012800-1489584797_thumb.jpg

Na koniec poskładałem wszystko do kupy, uszczelniając wszystko dokładnie sylikonem i powstało takie coś, pstryczek oddzielnie a cały nadajnik z anteną też w oddzielnej puszce

post-6715-0-82681900-1489585024_thumb.jpg

Co mi to dało?, ano to że przełącznik jest za bramą a cały nadajnik przyklejony przed bramą i nic nie rozprasza sygnału a dzwonek hula aż miło.

Dzięki panowie za naprowadzenie na dobry trop, jakoś jak tak parę osób coś napisze i trochę podpowie to łatwiej ogarnąć nawet najgorsze przeciwieństwa :) .

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.