Skocz do zawartości

Aparatura GRAUPNER MX-20 HOTT telemetria


Pitstrel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy Graupner mx20 Hott jest radiem do zastosowań w modelarstwie ogólne lotniczym (posiada aktywne mix. do szybowca samolotu , hel. ). Spotkałem nadajniki dedykowane do np. heli gdzie nie aktywne było menu szybowca. Czy  Graupner mx20 może  mnie tym zaskoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam Taranisa X9E i nie znam tego nadajnika, ale z tego co piszą w sklepach modelarskich to nadajnik ma oprogramowanie do wyboru; samolot, szybowiec, heli.

A mając też Hiteca na programie samolot latałem szybowcem i odwrotnie też.  Załączam instrukcję do MX-20 HOTT po polsku.

 

Instrukcja_mx-20_v1.1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, iż każdy nadajnik Mx20  obsłuży płatowiec ( w moim przypadku szybowiec)?

Każdy jak każdy. Nie słyszałem, by występowała inna wersja Mx-20 Hott. Korzystam już od roku tylko do szybowców i nie miałem problemów. Jeśli przy programowaniu nowego modelu wybierzesz sterowanie Heli to jasne jest, że nie będzie tam opcji z menu płatowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jak każdy. Nie słyszałem, by występowała inna wersja Mx-20 Hott. Korzystam już od roku tylko do szybowców i nie miałem problemów. Jeśli przy programowaniu nowego modelu wybierzesz sterowanie Heli to jasne jest, że nie będzie tam opcji z menu płatowca.

Bardzo dziękuję za informacje. Jestem na etapie kupna kolejnego radia (wcześniej Optic 6). I już zgłupiałem zupełnie, co wybrać. Aurore9X czy Mx20. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje. Jestem na etapie kupna kolejnego radia (wcześniej Optic 6). I już zgłupiałem zupełnie, co wybrać. Aurore9X czy Mx20. Proszę o radę.

 

Zależy do czego głównie miałbyś stosować aparaturę i pod tym kątem trzeba ją wybrać. Szybowce- zawodnicze modele (f3j,5j) czy makiety? Najszybciej przeszukać co potrzeba nam, a bajery pozostawić na kiedyś. Później pomacać obie w sklepie, która lepiej klei się do rąk ;)

Mx-20 jak i Aurora 9x mają telemetrię co na dziś jest  "standardem". Mx-20 posiada 7 faz lotu a 9x ma ich 8. Aurora ma lepsze "jakościowo" gimbale - drążki są łożyskowane, gumowana obudowa i slidery po bokach czego brakuje w Mx-20. Obie fajnie leżą w rękach, choć 9x jest cięższa i dla mnie było trudniej operować drążkami pryz pomocy kciuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego głównie miałbyś stosować aparaturę i pod tym kątem trzeba ją wybrać. Szybowce- zawodnicze modele (f3j,5j) czy makiety? Najszybciej przeszukać co potrzeba nam, a bajery pozostawić na kiedyś. Później pomacać obie w sklepie, która lepiej klei się do rąk ;)

Mx-20 jak i Aurora 9x mają telemetrię co na dziś jest  "standardem". Mx-20 posiada 7 faz lotu a 9x ma ich 8. Aurora ma lepsze "jakościowo" gimbale - drążki są łożyskowane, gumowana obudowa i slidery po bokach czego brakuje w Mx-20. Obie fajnie leżą w rękach, choć 9x jest cięższa i dla mnie było trudniej operować drążkami pryz pomocy kciuków.

Radyjko wyłącznie do zastosowań rekreacyjnych, może w przyszłości do FVP. Nową Aurorę 9x wraz z polską instrukcją i gwarancją mogę kupić za 799 zł plus Optima 9 i Minima 6L, łącznie  za1188zł. Graupner wyjdzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc spokojnie powinna wystarczyć to radio  :) Fpv celuje bardziej w moce nadawcze niż możliwości softu aparatury. Liczy się też cena odbiorników, która w przypadku Hiteca jest różna, tak jak i dedykowane odbiorniki tylko do serw cyfrowych. Mx-20 wyjdzie drożej jeśli mówimy o zakupie z dwoma odbiornikami. Ostatnia decyzja należy więc do Ciebie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc spokojnie powinna wystarczyć to radio  :) Fpv celuje bardziej w moce nadawcze niż możliwości softu aparatury. Liczy się też cena odbiorników, która w przypadku Hiteca jest różna, tak jak i dedykowane odbiorniki tylko do serw cyfrowych. Mx-20 wyjdzie drożej jeśli mówimy o zakupie z dwoma odbiornikami. Ostatnia decyzja należy więc do Ciebie  ;)

Wielkie dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten problem nadal istnieje ale kiedyś system rc hiteca gdy się rozlaczyl np z powodu braku zasięgu to bardzo długo trwało aby się połączył na nowo, co przy fpv raczej nie jest wskazane. Co do graupnera to hott momentalnie się łączy więc jest szansa że model nie spadnie... I druga sprawa o której czytałem to podobno graupner ma krótszy czas reakcji a Aurora podobno dłuższy, więc np do wyścigów quadami fpv to chyba lepiej graupner.... Ale jeszcze lepszy frsky Taranis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem czy nadaje się czy nie, ale cała drużyna Niemców od wielu lat w takiej dyscyplinie jak F3B (czyli bardzo szybowcowej) i częściowo F3K lata na MX20. Skutecznie. A nawet bardzo skutecznie

A program do heli też jest. Wiem bo mam. A i z innymi samolocikami tez daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Aurore 9x.

A już kupiłeś?

 

Ja stałem przed podobnym dylematem tyle że jeszcze chciałem do sterowania łodziami,samochodami ciężarowymi i sprzętem budowlanym.

 

Synek rośnie mi jak na drożdżach i zanim się obejrzę to już będzie sterował. Tylko nie wiem co go będzie najbardziej ciekawiło dlatego jedną aparaturą chciałem opędzić jak najwięcej.

 

To wszystko plus jeszcze koptery obsługuje Graupner Mz 24Pro. Wybierasz typ modelu (np. Samochów lub samolot z silnikiem lub bez) i do tego masz dalej odpowiednie pozycje menu które obsługuje ten typ modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam


 


Mam pytanie do wszystkich posiadaczy nadajnika MC-20 Hott:


 


Jaka może być przyczyna ciągłego migania paska naładowania akumulatora nadajnika ? Do dnia wczorajszego wszystko było OK.


 


-Bateria została naładowana ładowarką graupnera z zestawu na pasku poziomu bateri pokazuje 4.0V a pomimo to pasek nadal miga.


 


-Próba ponownego wgrania softu nie usuneła problemu.


 


-Akustyczny sygnał spadku napięcia działa poprawnie i ustawiony na 3.7V nie sygnalizuje spadku napięcia


 


-Testy zasięgu wypadły poprawnie.


 


Dziękuje za odpowiedzi podpowiedzi sugestie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, mam co prawda MZ24 ale idea będzie podobna.

 

 

w ustawieniach Etc. Set masz możliwość ustawienia Batt Warning. Sprawdź czy tutaj masz 3,7V oraz czy masz ustawiony typ baterii na LiPo

 

Ewentualnie, jeśli się da, spróbuj wyzerować timer od baterii.

 

Czas pracy baterii powinien wyzerować się sam jeśli podczas ładowania napięcie zwiększyło się o co najmniej 0,3V.

Może doładowywałeś niewiele rozładowaną baterię i nazbierał się zbyt długi czas pracy na jednej baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.