Skocz do zawartości

Dualsky FC151 kalibracja


Pitstrel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam od niedawna ten moduł by sprawdzić czy i na ile pomaga w locie w szczególnie w trudnych warunkach np. w wietrzny dzień. Po podłączeniu model poleciał bez jakiejkolwiek kalibracji - z tego co przeczytałem w instrukcji to oprócz mozliwosci zmiany rodzaju modelu (normal, delta wing, v-tail), oraz czułości na potencjometrach to nie dokonuje się żadnej kalibracji żyro. W trybie "auto level mode" model leci w żądanym kierunku prosto utrzymując lot poziomy / bez potrzeby dokonywania korekt / ale jednocześnie okupione jest to dużo mniejszą reakcja modelu na wychylenia drążków, pierwsze wrazenie, ze model nie chce skręcać. Ze wzgledu, ze byl to mój pierwszy lot ze wspomagaczem, i to przy znacznym wietrze , to sądzę, że bliższe poznanie pozwoli się nam dotrzeć (coś tak jak w małżeństwie). Tryb acro jeszcze przede mną. A i na koniec informacja, którą powinienem podać na wstępie- model testowy to FLASH Rc-factory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam od niedawna ten moduł by sprawdzić czy i na ile pomaga w locie w szczególnie w trudnych warunkach np. w wietrzny dzień. Po podłączeniu model poleciał bez jakiejkolwiek kalibracji - z tego co przeczytałem w instrukcji to oprócz mozliwosci zmiany rodzaju modelu (normal, delta wing, v-tail), oraz czułości na potencjometrach to nie dokonuje się żadnej kalibracji żyro. W trybie "auto level mode" model leci w żądanym kierunku prosto utrzymując lot poziomy / bez potrzeby dokonywania korekt / ale jednocześnie okupione jest to dużo mniejszą reakcja modelu na wychylenia drążków, pierwsze wrazenie, ze model nie chce skręcać. Ze wzgledu, ze byl to mój pierwszy lot ze wspomagaczem, i to przy znacznym wietrze , to sądzę, że bliższe poznanie pozwoli się nam dotrzeć (coś tak jak w małżeństwie). Tryb acro jeszcze przede mną. A i na koniec informacja, którą powinienem podać na wstępie- model testowy to FLASH Rc-factory.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam mały problem i proszę o pomoc, mam gyro Dualsky FC 151 zamontowany w Pioneer'ze i fajnie działało ze Spektrum ale zmieniłem nadajnik na Futabę T14SG z odbiornikiem R7008SB podłączyłem pod SYS w gyro i do S.Bus w odbiorniku jednym przewodem i przełącznikiem Gear włączam gyro i diody się przełączają ale gyro nie działa, co jeszcze muszę zrobić aby odpaliło?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.