Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stabilizator lotu - dlaczego polecam...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
222 odpowiedzi w tym temacie

#221 SeKLeŚ

SeKLeŚ
  • Modelarz
  • 102 postów
  • SkądOlsztyn
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 August 2017 - 08:26

Jak tylko nadajnik wstanie na dobre :)

Wyjsrapatalkowane po zbóju ;)
  • 0

#222 AMC

AMC
  • Modelarz
  • 1634 postów
  • SkądWarszawa/Pułtusk
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 August 2017 - 21:20

Jak tylko nadajnik wstanie na dobre :)

Powodzenia w podpieraniu  ;).

Daj znać, jak go docucisz... 

• 0

#223 CichyBart

CichyBart
  • Modelarz
  • 171 postów
  • GG:
  • SkądKonin / Poznań
  • Imię:Bartek

Napisano 14 August 2017 - 21:40

Wracając do stabilizatora: działa fajnie, jednak jest jak zawsze "ale". Pioneerkiem trochę dziś wywijałem, lecę na plecach a tu nagle wyrosły bardzo stare, wysokie drzewa... taki psikus. Skręcam w lewo (na plecach cały czas) starając się nie obniżyć lotu (pioneer kiepsko lata na plecach sam) a tu nagle zachodzące słońce ;/ staram się "coś" zrobić, ale sam nie wiedziałem zbytnio co, więc leciałem tak samo (chyba) i słońce oślepiło. Ok, mam wysokość, to obniżam lot i chcę wrócić na brzuch (ta decyzja była zła, najpierw powinienem wrócić na brzuch, później obniżyć). Miałem trochę więcej niż 90 stopni, więc bardziej na plecach i chcąc być spokojny stwierdziłem, żeby stabilizator mi wyrównał (i tu była druga błędna decyzja), choć mogłem wyrównać lotkami i od razy sterem wysokości. Niestety puściłem ster wysokości, dziób poszedł w dół, nacisnąłem chwilowy przełącznik do autopoziomowania a stabilizator chciał wyrównać go w drugą stronę. Prawie mu się to udało, lecz zahaczył statecznikiem poziomym, który to z prawej strony oderwał, 2x pięknie podskoczył niczym kauczukowa piłeczka, obrócił się robiąc idealne salto na plecy i zatrzymał.

Oczywiście nie winię stabilizatora, lecz swoje 3 decyzje:

1. Najpierw powinienem wrócić na brzuch, później obniżyć lot

2. Powinienem sam nad ziemią wyrównać (więcej wiary w siebie)

3. Przed naciśnięciem chwilówki do autopoziomowania nie powinienem puszczać steru wysokości.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych