Skocz do zawartości

samolot do nauki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

posiadam elektronikę z crazy spirrow waży on jakieś 300 gram lecz go rozbiłem i teraz moje pytanie brzmi czy z tej elektroniki można coś fajnego wykonać ? 

 

silnik z śmigłem 24cm (około) 

regulator jes 050 5A

3 serwa hitec hs-55

odbiornik jeti rex 5 plus

 

za 20 min jade po piankę depronową i jak byście mogli to prosił bym o szybkie odpowiedzi (planuje się zmieścić w 25 zł) 

Planowałem STC lecz nwm czy ten silnik bd pasował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chłopak posiada silnik szczotkowy  280 z przekładnią o czym nie wspomniał wyżej  ,trzeba by mu poszukać  jakiegoś planu deproniaka, najlepiej górnopłata o rozpiętości 1-1,1m     ,bo zapewne ze zmianą wielkości planów modelu o innych wymiarach Dawid miał by problem.

 

STS pewnie fajnie lata ale podkłady pod panele są co raz gorszej jakości i takie rachityczne wklęsłe skrzydła bez odpowiedniego wzmocnienia nie zdadzą egzaminu .

 

Nie lubię profilu KFM za jego wygląd ale tu proponuje właśnie takie ,bardzo łatwe i niemal niemożliwe do skopania przy budowie , i można je zaadoptować do każdego samolotu  ,na pewno widzieliście  STS  czy nawet RWD 5 by Skazoo  w wersjach z takim płatem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć imienniku poszukaj sobie rwd by skazoo powinien polecieć na tym wyposażeniu ;)ha nie przeczytałem postu Sławka do końca i sie wybiłem Sławek dobrze radzi rwd jest dobrym modelem lub rozglądnij się za wicherkiem w depronie też da rade zrobić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam WICHERKA 5,  w depronie tez sobie go mozna zrobic , skrzydła np. w KFM 2 lub 3 w zaleznosci czy depron 2 czy 3 mm ,skrzydełko w całosci mocowane na gumke do kadłuba , rdzen przodu mozna wysrtugac np , ze styropianu lub styroduru, cos ala modeliki z serji BLU 


mozesz plany przeskalowac na ciut mniejsze i wykonac z depronu 3mm 


jeszcze moge Ci polecic piperka i jakiegos innego trenerka ktorego kiedys sam zrobiłem , uczyłem sie na nim . polecam takze cessenke tez cos w tym stylu BLU

Blu_Citabria_33_Plan_and_Parts_Tiled_A4.pdf

Blu_Taylorcraft_BC-12D_Plan_and_Parts.pdf

Blu_Taylorcraft_BC-12D_Plan_and_Parts.pdf

j3cubrev4.0.pdf

Piper J-3 Cub.pdf

Foamie Rascal 27 arraingement full.pdf

Foamie Rascal 27 arraingement tiled A4.pdf

Foamie Rascal 27 parts full.pdf

Foamie Rascal 27 parts tiled A4.pdf

cesna 185 depron.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dawidowi Citabrie , jest łatwa   i już ma skrzydło KFM co zmniejsza ilość przeróbek planów .

 

Jedyne zmiany jakie na już mogę zasugerować to zmiana mocowania napędu dla jego szczotki z reduktorem , czyli zmiana kształtu klocka styroduru- zaznaczyłem na zielono ,  plus sklejkowa wręga  np lipowa 3-4mm zaznaczona na czerwono .

 

Wzmocnił bym też kieszonkę na podwozie wklejając nap. zgięty w pół kawałek plastiku ze starej karty kredytowej   czy też ramkę po karcie sim......

 

post-1427-0-74632800-1491490065_thumb.jpg

 

Można też (tego nie narysowałem) odwrócić wnękę na pakiet  tak by można go było wkładać od góry  od strony odczepionego skrzydła  -uniknie  się kłopotów z klapkami, słabymi rzepami no i przede wszystkim nie zgubi pakietu podczas lotu :)

 

Sam kloc wypełniający i wzmacniający przód kadłuba z braku styroduru czy twardego styropianu można od biedy skleić z wielu warstw depronu, ale to jako ostateczność .

 

W sobotę jak Dawid zechce takie poprawki zmodyfikuje i  poprawie mu rozmiar na planach  bo Citabria na A4 ma około 83cm  ciut za mało   a na A3 ponad 110cm  co przy tak szerokich skrzydłach daje nam już  za duży model na szczotkę napędzaną 2s . 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Sławka wypowiedż, znalazłem jeszcze plany piperka z depronu ze skrzydlem KFM I rdzeniem ze styro


tak ma wygladac na gotowo, fajny i tani  :)

BB J3 Cub - 8.5x11 tiled windows & strip - 3pgs.pdf

BB J3 Cub - Dsize 1=1 - 2pgs.pdf

BB J3 Cub - Dummy Motor.pdf

BB J3 Cub - Landing Gear.pdf

BB J3 Cub - Layout halfscale.pdf

BB J3 Cub - side profile FULL.pdf

post-12400-0-65163200-1491493761_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyduję się na citabrię myślę że poradzę sobie z jej zbudowania jedyne co to teraz wystarczy zakupić elementy i tak sobie usiadłem nad tym co mi będzie potrzebne i wypisałem kilka rzeczy :

 

listewki sosnowe 

2x2 3x3 3x6 szt 2 po 1m 2x3 szt 3 oraz 3x8 2 szt myślę że to mi bedzie porzebne w przyszłości jak i do budowy citabrii następnie jakieś orczyki ale tutaj zapytam się w sklepie co mi polecą do deprontowca bowdeny to akurat wiadomo wezmę wzmocnione jedyne czego nie jestem pewny to zawiasy, czy je jakoś zrobić czy jednak kupić ? i oczywiście do tego jakaś sklejka np 2mm  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w deproniakach robie zawias z tasmy klejacej , a co do bowdenow to nie musza byc wzmocnione , wystarczy rurka biala bowdena 2mm i pret 0,8mm lub 1mm. ale mozesz tez zrobic z preta weglowego 1,5mm, skrzydla mozesz wzmocnic listwami sosnowymi 3x6 i SW oraz SK takze podklej dla wzmocnienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za rady, ale chyba się zdecyduje na te wzmocnione ponieważ nie bd objeżdżał krk by poszukać o 1 czy 2 zł tańszy bowden a wzmocniony też ładnie wygląda :D (jak dla mnie hehe) i znalazłem jakieś skrzynki po owocach i tam są takie jak by sklejki 3mm mogę je wykorzystać ? zaoszczędze te 7 zł a naprawdę sporo tego mam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadlub 1.pdfkadlub2.pdfkadłub 3.pdfklocek i wręga .pdfskrzydlo 1.pdfskrzydlo 2.pdfstat pion .pdfstat poziom i łącznik dzwigaru skrzydła.pdf

 

Zmodyfikowane plany pod silnik szczotkowy z przekładnią i powiększony do około 90cm rozpiętości .

Przerobiłem też "klocek" kadłuba -pakiet wkładany od góry  i przygotowane miejsce na serwa .

 

Drukuj na zwykłym A4  z dopasowaniem do strony najlepiej na laserówce  (wydruk czarno biały lub kolor -bez znaczenia )

 

Na początek sklejka "owocówka"  będzie ok  , po nasączeniu CA w razie potrzeby będzie odpowiednio mocna na wręgę czy łącznik dźwigaru.

 

PS  nie wrysowałem stopni KFM 3   ale to zrobisz sam na szablonie skrzydła  -pamietaj że robisz całe skrzydło z 3 warstw - na spodzie pełny płat ,druga warstwa z odciętym 25% spływem (czyli ta warstwa ma 75%)  ,trzecia warstwa 50%

 

Szkic na szybko-przepraszam za brak profesjonalizmu :)

post-1427-0-02014200-1491587370_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Panu Sławkowi za poświęcenie dla mnie czasu co do relacji to na pewno ją zrobię, jutro postaram się kupić wszystko i zacząć całą budowę jestem naprawdę ciekaw efektu jaki mi wyjdzie. Będę się starał jutro jak najwięcej zrobić ale to też zależy czy podjadę do sklepu modelarskiego po części ale za pewnie tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.