Skocz do zawartości

Autopilot do latającego skrzydła - opis


maxiiii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wielkie Brawo i szacun za takie wyczerpujące przeprowadzenie krok po kroku. Już pare razy zabierałem się za ustawienia mego apm ale zawsze gdzieś na początku kończyłem nie wiedząc co dalej robić. 

Temat powinien być wklejony na stałe by w każdej chwili od razu można było do niego wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opis! Kawał dobrej roboty!!  Czy dałoby się zrobić taki tutorial dla łódki zdalnie sterowanej - dwusilnikowej?? Było by super! Są szczątkowe informacje to tu to tam ale nie ma czegoś co kompleksowo opisywałoby temat pływania  modelami przez "niemodelarzy" np. na bazie najpopularniejszej ostatnio aparatury FlySkyI6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opis! Kawał dobrej roboty!!  Czy dałoby się zrobić taki tutorial dla łódki zdalnie sterowanej - dwusilnikowej?? Było by super! Są szczątkowe informacje to tu to tam ale nie ma czegoś co kompleksowo opisywałoby temat pływania  modelami przez "niemodelarzy" np. na bazie najpopularniejszej ostatnio aparatury FlySkyI6...

Na początku był copter, teraz skrzydełko potem będzie w planie samolot a na końcu łódka. 

 

Jak byś dorabiał OSD do tego warto by było uzupełnić. Byłby komplet wtedy :)

 

Opis cały czas jest uzupełniany, a to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie głupie pytanie zadam - by zacząć ustawianie parametrów to muszę mieć od razu APM'a podłączpnego do modelu? Czyli wtyczki serw do APM wejście, a z wyjścia do odbiornika? Czy GPS muszę mieć też od razu podłączony? Moje ARDU było wersji chyba 2.6 przewód GPS zakończony jest dwoma wtyczkami - jedna wchodzi do gniazdka od góry druga powinna od dołu(?) ale nie pasuje.

 

E D I T : Zapomniałem zapytać czy mogę do tego APM'a  podłączyć nadajnik kamerki FPV i OSD czy muszę mieć dwa układy oddzielnie? Posiadam nadajniki Aurora 9( 2,4GHz) i Optic6(35MHz). Gdy zakładałem FPV to używałem Optica by nie zakłócały się tory RC i FPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie głupie pytanie zadam - by zacząć ustawianie parametrów to muszę mieć od razu APM'a podłączpnego do modelu? Czyli wtyczki serw do APM wejście, a z wyjścia do odbiornika? Czy GPS muszę mieć też od razu podłączony? Moje ARDU było wersji chyba 2.6 przewód GPS zakończony jest dwoma wtyczkami - jedna wchodzi do gniazdka od góry druga powinna od dołu(?) ale nie pasuje.

 

E D I T : Zapomniałem zapytać czy mogę do tego APM'a  podłączyć nadajnik kamerki FPV i OSD czy muszę mieć dwa układy oddzielnie? Posiadam nadajniki Aurora 9( 2,4GHz) i Optic6(35MHz). Gdy zakładałem FPV to używałem Optica by nie zakłócały się tory RC i FPV.

Można konfigurować "na stole " ale nie jest to wskazane ze względu na możliwość pomyłki. Odbiornik podłączamy do wejść a serwa i silnik do wyjść. Zaraz dopiszę to dla jasności w tutoriale:)) GPS powinien być podłączony w innym przypadku nie będzie można skalibrować kompasu. Do apm 2.6 kompas (te dwa kabelki podłączamy do i2c, z boku podłączamy tylko  apm 2,8. Tor wideo to inna bajka nie ma znaczenia w autopilocie. (no chyba, że podłączymy osd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś/wczoraj znowu próbowałem ustawić apm'a ale znowu poległem. Dochodzę do kalibracji nadajnika: rozumiem, że na tym etapie apm podłączony jest do serw i regulatora, a z drugiej strony do odbiornika. Ale czy napięcie aku napędowego skrzydła ma być podłączone czy nie? Gdy ruszałem drążkami - przy podpiętym pakiecie zasilania modelu jak i bez pakietu nic się nie działo na ekranie. Natomiast ustawienia sterów modelu trochę rozjeżdżają się gdy podpinam apm'a. W nadajniku - Aurora 9 - mam włączony rewers 1 i 2 kanału na ekranie też mam odhaczyć te zmiany rewersu? Tyle, że nie bardzo wiem, który to kanał 1 i 2 na ekranie. Poza tym ramkę Elevon Config widzę tylko w 1/4 wysokości lub mniej więc nie mogę niczego w niej odhaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie można to robić nawet na stole. Jak nic się nie przesuwa to znaczy, że masz źle zbindowaną aparaturę, uszkodzony odbiornik lub podłączyłeś się do out a nie do in:)

Pierwotnie nie powinieneś mieć rewersów ale jak będziesz ustawiał manual to i taadnych rewersów nie odchaczaj w MP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.