Skocz do zawartości

Autopilot do latającego skrzydła - opis


maxiiii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1. 3. 4.

Dopisałem w tutorialu ustawienie dla kompasu na pokładzie apema.

5. 

Zainstaluj wersję 1.3.36 albo w planner zaznacz advenced.

 

OSD należy podłączyć czterema przewodami (TX,RX, +, -) i włączyć w oprogramowaniu.

 

2. Jest OK

Faktycznie pomogły podpowiedzi i już apm zaczyna działać , szacunek dla Marka dziękuję za sugestie . Jeszcze tylko nie mogę uruchomić silnika , co prawda robię to wszystko na stole i w związku z tym podpinam na 3-ci kanał serwo zamiast silnika , no ale powinno w/g mnie zadziałać. 

Mini osd przestaje wyświetlać dane po przełączeniu na tryb ręczny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko nie mogę uruchomić silnika , co prawda robię to wszystko na stole i w związku z tym podpinam na 3-ci kanał serwo zamiast silnika , no ale powinno w/g mnie zadziałać. 

 

 

 

Podłącz APM do komputera, podłącz zasilanie i spróbuj uzbroić silnik, APM powie ci co jest nie tak że się nie chce się uzbroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz APM do komputera, podłącz zasilanie i spróbuj uzbroić silnik, APM powie ci co jest nie tak że się nie chce się uzbroić.

Już wiem dlaczego nie mogłem uzbroić silnika - oczywiście dzięki bezcennej pomocy Marka - po prostu GPS nie złapał fixa.

No i w tym momencie skrzydełko jest gotowe do próbnych lotów , ale niestety pogoda uniemożliwiła testy w polu - wszystkie testy robione w mieszkaniu i częściowo na na balkonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się skrzydełko oblatane niestety przez wzgląd na stres nie mam żadnych filmów ani zdjęć ale postaram się nadrobić zaległości przy następnych lotach. Oczywiście starty w trybie AUTO , loty MANUAL , lądowania FBWA , wszystkie loty zakończone pełnym sukcesem. Cały projekt wykonany i oblatany tylko i wyłącznie dzięki pomocy kolegi Marka - autora tytułowego opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam nadajnik Futaba 14SG i nie bardzo wiem jak przypisać poszczególne tryby lotu do przełączników, nadajnik w sumie świeżo nabyty jeszcze nie ogarnięty może ktoś podpowie, kalibracje zrobiłem i tu utknąłem.

Będe wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie  apm działa, tzn prawie przełączam tryby itd silnik działa ale serwo na rud nie reaguje w stabilizacji,  aile i elew reagują  tak ma być? czy coś jest nie teges  z apm?

Gdy ruszam drągami wszystkie serwa działają, gdy wychylam modele w różne strony to rud nie reaguje.

Ktoś tak miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału ogarniam o co chodzi w tym APM ale jeszcze dużo przede mną. Fajnie że zrobiłeś tego tutka i że Ci się chciało wyrazy uznania, bez tego opisu APM dalej by leżał w szufladzie. Polatałem dziś trochę w  MANUAL i  FBWA i próbowałem RTL ale się poddałem :) za dużo wrażeń jak na pierwszy raz, chciałem ustawić co nie co w Rtl ale znalazłem tylko lądowanie i RUD włączony i wyłączony nie znalazłem ustawienia wysokości. Następnym razem spróbuje  STABILIZE i AUTOTUNE bo w  FBWA to bardzo mułowaty był mój Pioneer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie Bluetooth'a HC 05 podłączam według opisu z http://ardupilot.org/plane/docs/common-mission-planner-bluetooth-connectivity.html?highlight=bluetooth i próbuję się połączyć tzn miga wolniej i po chwili rozłącza coś jeszcze muszę zrobić aby odpalił?

Następne, aby zwiększyć gaz w Stabilize to powinienem to zrobić w zakładce  Auto Thrutle Max? bo działa tak na oko na 80%

I jeszcze znalazłem wysokość dla rtl w ALT_HOLD_RTL. a gdzie ustawić promień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W podanym linku jest to obszernie podane.

A w skrócie to wystarczy podłączyć miernik pod akumulator i w polu "measuring battery voltage" wpisać wskazaną wartość. Czasami trzeba zrobić to kilka razy w celu prawidłowego zapisania konfiguracji.

 

Jeżeli PM jest w wykonaniu ewidentnie chinolskim (czyli pokazuje bzdury należy wykonać kalibrację na rozładowanym pakiecie, bo właśnie informacja o rozładowanym pakiecie ma największe znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.