Skocz do zawartości

Zdjęcie

drukarka za 1070 PLN?

3D druk3D drukowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 czarobest

czarobest
  • Modelarz
  • 174 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Czarek

Napisano 20 April 2017 - 19:24

To co ja mam lub Osa to Reprap - w 100% otwarty system. Nie podoba sie jedno to sobie dorabiasz drugie. Jak kupisz zamknięty system (Makerbot) to zazwyczaj jesteś skazany na jednego dostawcę cześci zamiennych.

Relacje - np Tomas Sanlander budował LIVE: super taniego klona Prusy I3:

Pokazane są nawet jakie cześci trzeba kupić - gdzie - to już wszystko jedno.

Co byś nie kupił na Allegro to będzie to samo - tylko jest wybór między akryl/stal/MDF - ja mam MDF - jak sie nie podoba to wiertarka/piła w dłoń.

Jedyny problem - to musisz sobie załatwić drukowane plastiki - też do kupienia na Alledrogo.

Ostatnio liczyłem, że można taką drukarkę złożyć za 600zł (jak kupujesz na Aliexpresie) - tylko silniki w PL od uzytkownika cztery_kafki na Allegro.

Dziękuję za filmiki, faktycznie da się to zrobić całkiem "tanio" . Pewnie jakość wydruków dla kogoś takiego jak ja byłaby wystarczająca. Zapytam tylko jak to jest z przenoszeniem takiej drukarki? Chodzi mi o wpływ na kalibrację, w domu mało miejsca więc musiałbym ją chować podczas nie używania, a wiem, że to chyba najgorszy etap. Na razie piszę czysto teoretycznie, bo może kiedyś... :D Kupując na ali krok po kroku nie będzie tak strasznie :D.

Obsługuje filamenty: PLA, ABS, HIPS, WOOD, PVA, Nylon

Tak przy okazji - jak ona drukuję z WOOD? :D Może można by i Wicherka wydrukować :D

• 0

#22 Osa

Osa
  • Modelarz
  • 907 postów
  • GG:
  • SkądJózefów ten koło Błonia
  • Imię:Adam

Napisano 20 April 2017 - 19:36

A po co z Wood? Inne filamenty równie dobrze się nadają. Mam chęć popróbować gumy ale jeszcze brak odwagi. Najwięcej przetapiam PET-G 

DSC_0331.JPG

Słaba fotka i wydruk, uczyłem się drukować prawie w powietrzu. Jakoś wyszło, "sporo farfocli" ale to już o kształcie takim jak na zdjęciach było "druczone"   :P

DSC_0347_m.jpg

• 0

#23 czarobest

czarobest
  • Modelarz
  • 174 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Czarek

Napisano 20 April 2017 - 19:41

Chodziło mi o to że wydruk z drewna wydawał mi się nie możliwy, ale widzę, że są jednak filamenty drewnopodobne :o . Sorki za zagracanie :).

• 0

#24 japim

japim
  • Modelarz
  • 1613 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 21 April 2017 - 08:04

Wydruk z drewna jest mozliwy - to nic innego jak trociny zatopione w plastiku... Wytrzymalosc - hmmm - raczej dla picu i dotyku.

Drukarce nic nie szkodzi. Jezeli jest zlozona poprawnie to mozesz ja powiesic do gory nogami i tez bedzie drukowac. Sa gdzies filmiki pokazujace jak drukuje obrocona o 90%. Tutaj nie dziala grawitacja - bo filament jest kladzony i dociskany/rozsmarowywany dysza. Moja drukarka przezyla dwie przeprowadzki, stala pol roku nieuzywana i nadal smiga. Moglbys nawet drukarke przenosic w czasie druku - o ile nie wypniesz jej z kontaktu...

A po co z Wood? Inne filamenty równie dobrze się nadają. Mam chęć popróbować gumy ale jeszcze brak odwagi. Najwięcej przetapiam PET-G 

Słaba fotka i wydruk, uczyłem się drukować prawie w powietrzu. Jakoś wyszło, "sporo farfocli" ale to już o kształcie takim jak na zdjęciach było "druczone"   :P

Do gumy trzeba miec odpowiedni ekstruder zeby sie filamen nie podwijal - ale latwo to ogarnac. Chodzi o to ze nie kazdy ekstruder ze sklepu potrafi od razu drukowac miekkim. No i ekstruder musi byc bezposredni a nie bowden.

Co do wydruku w powietrzu - to szacun :) Za pierwszym razem tak poszlo - czy to kolejna wersja? Ja zanim osiagne taki efekt to musze sie sporo napocic zeby takie fajne mostki mi wychodzily. Wcale nie widac osiadania - super.

• 0

#25 Osa

Osa
  • Modelarz
  • 907 postów
  • GG:
  • SkądJózefów ten koło Błonia
  • Imię:Adam

Napisano 21 April 2017 - 08:27

To jedyny wydruk tego elementu. Wyszło zadowalajaco to drukowalem co innego.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#26 dukeroger

dukeroger
  • Modelarz
  • 1399 postów
  • Skąd3city
  • Imię:Piotr

Napisano wczoraj, 21:25

taka by pasowała http://allegro.pl/dr...6717706860.html

ale w sumie to najchętniej coś takiego bym sobie sam złożył ;)

• 0

#27 japim

japim
  • Modelarz
  • 1613 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano dziś, 07:24

W tej co pokazałeś to najdroższa jest rama...

• 0

#28 dukeroger

dukeroger
  • Modelarz
  • 1399 postów
  • Skąd3city
  • Imię:Piotr

Napisano dziś, 09:29

W tej co pokazałeś to najdroższa jest rama...

a co do komponentow poza rama? jaka to polka?

czy cos takiego mozna dostac w wersji DIY?

może by zbudować coś takiego: http://www.thingiver...:1001065/#files choc wychodzi praktycznie to samo w cenie...

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 3D, druk3D, drukowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych