Skocz do zawartości

Wyważarka do śmigieł - co kupić?


oko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wreszcie zacząć wyważać śmigła i silniki. Lepiej późno niż wcale :) Jaką polecacie wyważarkę? Śmigła APC i podobne, czy warto kupić tanią z ebay czy coś droższego? "Magnetyczne" mocowanie - co to właściwie jest, warto?

 

Już kupiłem to, 3$ to na początek może być:

 

http://www.ebay.com/itm/Magnetic-Suspension-Propeller-Prop-Balancer-for-Multi-Rotor-Copter-DIY-drone-/131876319329?hash=item1eb470f061:g:HNUAAOSwfVpYrqPa

 

da się w ogóle tego używać?  

 

A tu 23$, czy jest zauważalna różnica? Jeśli tak to pod jakim względem jest lepsza?

 

http://www.ebay.com/itm/OCDAY-Tru-Spin-Prop-Propeller-Balancer-for-DJI-QAV-EMAX-ZMR-Air-Heli-Multirotor-/311515605352?hash=item4887c6e968:g:Rm8AAOSwGotWhOW1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z moich doświadczeń wynika, że podstawą jest prosta oś i porządnie wykonane stożki. Te tańsze mają tak zwichrowane ośki, że za każdym razem kiedy zmienisz położenie śmigła względem osi otrzymasz inny wynik. Do bardzo zgrubnego wyważenia to wystarczy, ale żeby zrobić porządne wyważenie musi być prosta ośka. Dużo czasu i nerwów straciłem przy takiej taniej magnetycznej wyważarce. W końcu kupiłem Du-Bro i jest różnica. Ta druga wygląda na jakąś podróbkę Du-Bro, ale czy tak samo dobrą? Du-Bro jest wykonana dokładnie, ale opory są jednak nieco większe niż na magnetycznej, więc wyważanie małych śmigiełek nie jest już tak komfortowe. Niemniej dopiero na Du-Bro wyważyłem koszmarnie niewyważone fabrycznie śmigła GWS 3-łopatowe. Na taniej wyważarce nie było tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, widzę że i ten temat jest już rozpracowany. A jak "skalibrować" wyważarkę, to znaczy sprawdzić czy dobrze działa? Czy nowe śmigło APC jest wyważone na tyle że może służyć za tester? Mam też śmigło 10 cali z milimetrową wyrwą tak centymetr od końca łopaty (nie od piasty). Czy taki ubytek powinien być "wyłapany" przez wyważarkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przekręcona ośka będzie zatrzymywać się w losowych miejscach to oznacza że jest  wyważona.

prawie każde śmigło po kupnie jest niewyważone a jak akurat jakiś egzemplarz trafi się wyważony to jest to zwykły przypadek.

 

cytat z opisu

4. Co jakiś czas obracamy oś i jeżeli kropka będzie dalej na górze rozwiercamy dalej aż do uzyskania stanu w którym po rozkręceniu osi kropka będzie zatrzymywać się w losowych miejscach nie zmieniając kierunku ruchu.


Ta wyważarka reaguje nawet na taśmę przylepną wielkości 0,5cm / 0,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.