Skocz do zawartości

Dobór części do drona


marijuz2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Zabieram się za kompletowanie quadrokoptera inspirowany tym filmikiem 

Dobrałem analogiczne części na ebayu i mam do Was pytanko czy zrobiłem to w odpowiedni sposób ;-)

kamera - z wersji upgrade, 1000TVL, żeby obraz był przyzwoitej jakości, szczególnie że cena w porównaniu z wersją 600 TVL ok 8 zł różnicy

nadajnik - moc i częstotliwość się zgadza

rama - wygląda na identyczną jak na filmiku

ESC - inne niż na filmie, ale mam wrażenie że parametry się zgadzają

silnik - no i tu jest najgorzej, bo w sumie nie wiem czy silnik jest dobrany w odpowiedni sposób. Nie podali ciągu, ale jest napisane QAV 250 300 więc zrozumiałem że to rozmiary ramy do jakiej się nadaje, a moja rama to tylko 210, więc chyba nadaje się z zapasem

PDB - właściwie nie jest podane ile amper, więc może to nienajlepszy wybór?

FC - najtrudniejszy wybór, kompletnie nie wiem czym się kierować. Ten FC wygląda ok i zdaje mi się że jest identyczny z tym z filmiku, ponadto cena jest zachęcająca

śmigła - 5x4,5 więc chyba takie jak w filmie, ale w sumie śmigła to chyba najmniejszy problem

 

Oczywiście film milczy na temat innych niezbędnych podzespołów do odpalenia takiego quadrokoptera jak chociażby aparatura.

Mam 6-cio kanałową aparaturę HobbyKing, chyba starczy do tych zastosowań?

Film nie porusza również kwestii baterii. Mam taki akumulatorek. Nie za duży, nie za mały?

W końcu na filmie nie ma ani słowa o odbiorniku obrazu. Na ebayu znalazłem coś takiego. Będzie kompatybilne z wybranym przeze mnie nadajnikiem? Na początek podłączę go do turystycznego telewizorka zasilanego z akumulatora samochodowego, a potem się coś wymyśli ;-)

A może coś da się kupić po korzystniejszej cenie niż ja znalazłem?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.