Skocz do zawartości

Dylemat telefonowy


stasw328
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Stanąłem przed kupnem nowego telefonu i potrzebuję porady z wyborem. Aktualnie posiadam starego LG f60 (ekran 4,5", bateria 2100mAh, 1GB RAM 4GB ROM)

 

Zależy mi na kilku rzeczach:

-Niezbyt wysoka cena (więc wszelkie flagowce Samsunga czy Apple odpadają)

-Poręczny (aktualnie mam 4,5" i nie mam problemu z obsługą, a 5,7" to już dla mnie prawie tablet)

-Szybki 

-Z w miarę wytrzymałą baterią (aktualnie przy spokojnym używaniu wytrzymuje mi 2-3 dni, na internecie bez wifi prawie cały dzień)

 

Pogodziłem się już z tym, że poniżej 5" ekranu nic raczej nie znajdę, jednak zależy mi na jak najmniejszym. Aktualnie mam na oku 2 telefony, które ludzie chwalą i polecają:

 

-Xiaomi Mi5Pro w wersji 4/128GB ze szklanym tyłem (Telefon i tak będzie siedział w etui więc nie ma potrzeby dopłacać za ceramiczny tył)

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-mi5-pro.html

 

-OnePlus 3T 6/64GB

https://www.banggood.com/OnePlus-3T-5_5-inch-Fingerprint-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-821-Quad-core-4G-Smartphone-p-1109289.html?rmmds=search

 

W porównaniu oba telefony są bardzo podobne. Xiaomi w porównaniu wygrywa większą pamięcią wbudowaną, mniejszymi rozmiarami oraz minimalnie niższą ceną, OnePlus za to ma więcej RAMu i minimalnie większą baterię. Tutaj porównanie obu telefonów w zestawieniu z aktualnym: http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/lg-f60-vs-xiaomi-mi5pro-vs-oneplus-3t/

 

I teraz pytanie do Was - który z tych telefonów jest lepszy, ewentualnie czy znacie jakieś podobne telefony w podobnych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A to wg Ciebie dobre forum do takich tematów ?? :)

Oczywiście nie żebym zabraniał ale przecież są fora,opinie na temat konkretnych telefonów,porównania itp?

Ja był po prostu tam szukał wszelakich informacji ,tu może też je znajdziesz ale być może okrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na te parametry w chińskich telefonach bo kolega ma tego xiaomi ale w wersji z ekranem 6,44 i się zawiesza i wgl do dup* . A najleprze było to że niby 4k aparat i zoom jakiś super a zdjęcia leprze były z lumia 620, a o zoomie to już lepiej nie mówić. Jedyny bajer fajny to te odblokowywanie palcem przez skaner z tyłu. Tak zamo było z ZTE niby telefon super parametry eleganckie a jak doszło co do czego to trzeba było resetować cały telefon i w grach nie dało się odczuć tych zapewnianych przez producenta osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wg Ciebie dobre forum do takich tematów ?? :)

Oczywiście nie żebym zabraniał ale przecież są fora,opinie na temat konkretnych telefonów,porównania itp?

Ja był po prostu tam szukał wszelakich informacji ,tu może też je znajdziesz ale być może okrojone.

 

Myślę, że może znaleźć się tu kilka osób obeznanych w temacie, które pomogą, nie oczekuję fachowca siedzącego w telefonach od czasów Bella ;) 

 

Nie patrz na te parametry w chińskich telefonach bo kolega ma tego xiaomi ale w wersji z ekranem 6,44 i się zawiesza i wgl do dup* . A najleprze było to że niby 4k aparat i zoom jakiś super a zdjęcia leprze były z lumia 620, a o zoomie to już lepiej nie mówić. Jedyny bajer fajny to te odblokowywanie palcem przez skaner z tyłu. Tak zamo było z ZTE niby telefon super parametry eleganckie a jak doszło co do czego to trzeba było resetować cały telefon i w grach nie dało się odczuć tych zapewnianych przez producenta osiągów.

 

Przy telefonach Xiaomi z tego co czytałem przydaje się wymiana softu i regularne aktualizowanie systemu. Co do gier - nie gram w nic, a zdjęcia robię sporadycznie. No i nie ma co się spodziewać idealnego aparatu w telefonie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakiś dylemat, ja na przykład nie wiem czy kupować już opony letnie, i czy wysiewać już marchewki do gruntu.

Ale rozumię, że to nie tematy na forum modelarskie.

Hyde Park można o wszystkim nie tylko sprawy modelarskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie NOWEGo flagowca tylko starszej wersji. Np taki samsung Galaxy S4 nowy jest za 500-600zł.

 

mam takiego flagowca już prawie trzy lata, i powiem ci ze powoli dostaje zadyszki. kupiłem ze względu na większa pamięć wewn i ram (wtedy) w porównaniu do ofert innych modeli, co przez jakiś czas procentowało jego szybkością działania, ale teraz 'apki' wymagają co chwila aktualizacji, co rusz coś chce więcej pamięci, to błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie NOWEGo flagowca tylko starszej wersji. Np taki samsung Galaxy S4 nowy jest za 500-600zł.

Dokładnie tak, starszy flagowiec to je "toto"  :D   SAMSUNG GALAXY NOTE 2 lub 3 , ale to już troszkę drożej za oryginał, bo identycznie wyglądających podróbek jest sporo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że w mojej rodzinie kupiłem już drugiego xiaomi (jeden Mi4 LTE i Mi4C) i muszę przyznać, że jestem pod pozytywnym wrażeniem. Pierwszy model używaliśmy w Tajlandii z GPS-em i transmisją danych codziennie i stan baterii pod koniec dnia wynosił w granicach 30%. Nie ma z nim do tej pory żadnych problemów. W najbliższym czasie pewnie sam będę zmieniał swojego S4 i biorę pod uwagę tylko Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz za htc desire 620. Mam obecnie 820 z 8rdzeniowym procesorem i jestem bardzo zadowolony. 2 lata już pracuje bez zakłóceń i zaciec, a jestem bardzo wymagający. 620 jest troszkę mniejszy i bardziej do ręki niż 820. Jak do mnie dotarł to byłem przerażony jego wielkością a dziś nie zamienię go na żaden inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to wg Ciebie dobre forum do takich tematów ??  :)

 

Temat nie jest całkiem od rzeczy, bo w nowoczesnym droniarstwie telefon komórkowy (smartfon) to bardzo ważne urządzenie. Ja kupuję używane flagowce na olx. Teraz mam samsunga S3. Rootuję je i wgrywam najnowszy LineageOS. I mam bardzo dobry sprzęt za 400 złotych, płacić dwa tysiące za coś co może upaść i się rozlecieć albo można zgubić to moim zdaniem nie warto.

 

 

 

 'apki' wymagają co chwila aktualizacji, co rusz coś chce więcej pamięci, to błędne koło

 

Trzeba co się da (i co warto) umieszczać na karcie SD. Ale niekoniecznie w postaci "niewidzialnej" partycji proponowanej przez najnowsze wersje androida, to ma swoje wady, np spowalnia działanie niektórych programów które wymagają szybkiego i częstego dostępu do pamięci. Ja robię na karcie partycję ext4 (oprócz tej vfat) i ręcznie przenoszę na nią wybrane programy (całe albo tylko ich dane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa Xiaomi w domu (Redmi 3S i 4A). Żadnych problemów. Z podkreśleniem słowa żadnych. Wcześniej Galaxy S4, który z ledwością dociągnął do dwóch lat umiarkowanego użytkowania.

Dodane:

Ja osobiście z kolei jestem fanem Xperii, które ujeżdżam od wielu wielu lat. Nie są to może modele "topowe" ale do tej pory miałem 3 różne modele, obecnie 4-y i żaden też mnie nie zawiódł pod kątem funkcjonalności.

Edytowane przez Mars_2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga Galaxy S3 i mimo, że nic na nim prawie nie mam to się zacina. Są to ułamki sekund, ale po przejściu ze sporo starszego Iphone 3GS mnie to drażni. Pod względem szybkości i płynności działania ten Iphone był dużo lepszy od S3. Do tego minusem S3 jest stosunkowo krótki czas działania na nowym akumulatorze.

 

Żona ma Xiomi Redmi Note 3Pro. Wszystko chodzi płynnie, szybko. Fajnie działa i jest wygodne odblokowywanie na odcisk palca. Przy używaniu tylko do sporadycznego dzwonienia akumulator wytrzymuje tydzień. A cena niewiele większa od takiego nowego S3.

Dla mnie ma jednak jeden minus - brak przycisku z przodu.W S3 leżącym na biurku naciskam przycisk jednym palcem i widzę np. która jest godzina. W Xiomi trzeba nacisnąć przycisk boczny co jest dużo mniej wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xiaomi Redmi 3S, siostra również. Jeśli używasz sporadycznie to 4 dni da radę na jadnym ładowaniu, a jeśli go dociśniesz to w jeden dzień raczej i tak nie dasz rady rozładować. Nie biorę już innych marek pod uwagę. Raz kolega musiał starszy model Xiaomi oddać na gwarancję, zawsze się może zdarzyć - i tutaj procedura zupełnie inna. Wypełniał obszerny protokół o stanie telefonu (wyklucza to teraz dość popularne sytuacje w serwisach, gdzie zdarza się, że np. tłuką ekran i każą go wymienić poza gwarancją, a dopiero potem przystępują do naprawy gwarancyjnej). Kolega wysłał na gwarancję Redmi note 2, szybko dostał odpowiedź, że nie mają w Polsce części aby naprawić telefon w zadanym czasie - mógł poczekać, lub wymienić na nowy. Zgodził się na wymianę i otrzymał lepszy model - Redmi note 3 pro.

Jakość tych telefonów jest bardzo dobra, a nie płacisz tyle za markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybór telefonów zawsze jest trudny, aczkolwiek ważne jest co i gdzie kupujemy. Chińczyk typu xiaomi jest ok (używane w domu od ok 3 lat ) pod warunkiem, że nie kupimy podróby. Dlatego szukaj pewnego źródła np. ibuygou.com.

Druga sprawa to karta pamięci. Ludzie często kupują po taniości karty jak największe, niestety wolne i noname. Okrutny błąd! Generalnie po kilku latach użytkowania odnoszę wrażenie, że ładowanie do tel karty 64 GB to bzdura. Nawet markowa i szybka karta po częściowym zapełnieniu powoduje lekkie zacinki telefonu. Takie tyci tyci, mimo to wyczuwalne. Obecnie w służbowym Samsung A5 2016 mam kartę 64gb, Ultra szybką, również Samsung (wpadła mi do ręki przypadkiem). Niestety jestem przekonany, że przed dodaniem karty tel pracował płynnej...

 

Wyjsrapatalkowane po zbóju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ładowanie do tel karty 64 GB to bzdura. Nawet markowa i szybka karta po częściowym zapełnieniu powoduje lekkie zacinki telefonu.

 

Tak jest gdy pozwolimy nowszym wersjom Androida utworzyć "niewidzialną" partycję na karcie. Wtedy jest ona używana zamiast szybszej zwykle pamięci telefonu. Dlatego lepiej jest zrobić na karcie partycję ext4 i przenosić na nią aplikacje, całe albo ich dane. Oczywiście karta powinna być jak najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.