Skocz do zawartości

Pierwszy lot Pipera PA25


Ralu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiejsza piękna pogoda przywiodła na nasze klubowe lotnisko w Bobrownikach wielu modelarzy.

Niestety nie wszystkim dane było przywieźć swoje modele w jednym kawałku.

 

Zamieszczam film z kraksy jak w tytule.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ogladałem filmik w zwolnionym tempie wyraznie widać całe odpadające skrzydło , ale zaciekawiło mnie co innego , minuta 02 widać coś czarnego przelatującego z bardzo dużą prędkościa obok modelu . I tu jest zagadka do komisji badajacej wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś czarne to jakaś mucha lecąca przed obiektywem. Poklatkowo widać, że nie styka się nawet z modelem :-) Ten trop możemy uznać za zamknięty :-)

Expresowe załatwienie sprawy :D inne komisje złamane drzewo sprawdzają latami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model był kupiony od modelarza z Czechosłowacji , był budowany przez niego od podstaw i nie oblatany , rozpiętość modelu 3,5 m silnik MVVS-116cm3  boxser.

Przyczyną rozbicia były śruby rzymskie łączące płaty , były zrobione ze stali nierdzewnej 5 mm i jedna pękła , była to wada materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.