Skocz do zawartości

turnigy aerodrive do czego to służy?


sagitt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Ten pierścień wykorzystujemy, gdy chcemy zamontować silnik odwrotnie, tzn. wirnikiem do przodu (często stosowane mocowanie w samolotach). Przesuwasz wał do przodu, zostawiająć z tyłu kawałek tego wału do zamocowania tego pierścienia. Zabezpiecza on wówczas wirnik przed wysunięciem (by nie odleciał razem ze smigłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ten pierścień wykorzystujemy, gdy chcemy zamontować silnik odwrotnie, tzn. wirnikiem do przodu (często stosowane mocowanie w samolotach). Przesuwasz wał do przodu, zostawiająć z tyłu kawałek tego wału do zamocowania tego pierścienia. Zabezpiecza on wówczas wirnik przed wysunięciem (by nie odleciał razem ze smigłem).

Wał się przesuwa, czy przekłada?

Pytam nie bez przyczyny, bo to rodzi różne konsekwencje. Przy przesuwaniu odpada nam użycie segera, a wał się "skraca" o grubość pierścienia, źle rozumuję?

Ja w Turnigy D3536 wał przekładałem - wysunąłem, obróciłem o 180st. i wsunąłem z drugiej strony wykorzystując pierścień segera. Żadnego pierścienia z imbusem nie miałem i nie było takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.