Skocz do zawartości

RELACJA MX2 2200mm, budowa pierwszego modelu konstrukcyjnego


Rekomendowane odpowiedzi

Ładny wungiel :)

Dzięki

A ja przykleiłem jedną listwę balsową i powycinałem wzmocnienia na ramionka zawiasków, dremelkiem i nożykiem spreparowałem otwory, a pilniczkiem i papierem ściernym nadałem kształt. Jeszcze tylko muszę wyciąć klocek balsowy do mocowania ramionek od pull-pulla`a.

 

post-6578-0-00194900-1508433901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jutro spodziewam paczki z folią i snapami do mx-a  i dźwigniami do innego modelu.

Co do jakości folii z HK średnio się martwię przebarwianiem po jakimś czasie, ważne że podobno jest dobra i przede wszystkim tania jak barszcz.

Nie wszyscy pamiętają , (pewnie prawie nikt), jak sie zaczęła moja przygoda z modelem konstrukcyjnym , jakiś czas temu chciałem zbudować taki model , ale nigdy czymś takim nie latałem , ani niczego takiego nie budowałem , nawet nie miałem okazji zobaczyć jak ktoś to robi.

Założyłem temat z prośbą o pomoc odnośnie budowy, zostałem zniechęcony i skrytykowany, bo chciałem zbudować model akrobacyjny z instalacja dymną, a jak wyżej pisałem nigdy nie latałem takim modelem  ani nic takiego nie budowałem.

Więc odpuściłem zbudowanie modelu , ale w trenerka nie dałem sie wkręcić i usilnie chciałem mieć akrobacyjny konstrukcyjny model benzynowy z instalacja dymną.

Małżonka zafundowała mi extrę 260 , jak sie okazało z lataniem nie było problemu , ale z instalacja dymną już tak, bo model jest i tak ciężki i musiałem sobie instalację wybić z głowy.

Po jakimś czasie latania extrą znowu strzelił mi do głowy pomysł modelu z instalacja dymną, i postanowiłem sobie taki zbudować , i tym sposobem zrobiłem relację bo w kwestii budowania nic sie nie zmieniło , dalej nic nie umiałem.

Założyłem że model tego mx-a będzie w sam raz pod instalacje dymną i zaczęła się budowa.

Z racji tego że nie mam żadnego doświadczenia odnośnie budowania i eksploatacji takiego modelu, szybko się okazało że taka instalacja niszczy model.

Budowa modelu trwała , ale instalację dymną znowu odpuściłem .

Co nie znaczy że nie chodzi mi po głowie, Marcin z Krzysztofem robią nowy projekt , extrę  2,7m ,i zacząłem sobie na nią ostrzyć pazury , a tego mx-a będę mógł wyposażyć w instalację dymną.

Więc to czy folia sie odbarwia czy nie , nie ma większego znaczenia bo nafta i tak zrobi swoje , a drugą sprawą jest to że ja nie umiem oklejać więc i tak moje oklejanie będzie słabe.

Model służy mi do nauki, i będzie służył do codziennego polatania.

Po skończeniu tego modelu to czego sie nauczyłem pomoże mi zrobić drugi model dokładniejszy i ładniejszy.

Choć mam wątpliwości czy podołam finansowo budowie modelu extry 2,7m , z wyposażeniem koszty pewnie by sięgnęły 5-6 tyś.

Sam silnik zakupić to trzeba głęboko sięgać do kieszeni.

Ale można też zrobić drugiego Mx-a , zrobić go dokładniej , w innych barwach, lepiej wykonany ,  z większym naciskiem na detale i szczegóły :) .

Tak czy inaczej aby miec model i ładny i z instalacją dymną, najlepszym wyjściem będzie zbudowanie jeszcze jednego modelu, jeden będzie ładny a drugi będzie dymił.

A na co się porwę , to się okaże za jakiś czas :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczynałem od piankolotów, typu magnum, mam tez fun cuba , latało się fajnie, bo nie powiem radość była , a dla kogos kto ma problemy z lotem na plecach możliwości modeli typu fun cub były  nie do wykorzystania.

Ale z czasem coraz lepiej mi szło latanie i modele typu trener zaczęły byc nudnawe, ale skleiłem sobie piankowy model 3D , i to było to, mimo że model był zbyt nadpobudliwy jak na moje umiejętności to wiedziałem że modele akrobacyjne i 3D to jest kierunek w którym chciał bym iść.

Nauka latania mi idzie słabo i nie za wiele umiem, ale zabawa jest zawsze fajna i wydaje mi się że o to w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinku, wycinaj mx i podwozie odkręcaj z yaka i będzie kolejny piknik z MX, do soboty.. ;)


Ja sie jutro spodziewam paczki z folią i snapami do mx-a  i dźwigniami do innego modelu.

Co do jakości folii z HK średnio się martwię przebarwianiem po jakimś czasie, ważne że podobno jest dobra i przede wszystkim tania jak barszcz.

Nie wszyscy pamiętają , (pewnie prawie nikt), jak sie zaczęła moja przygoda z modelem konstrukcyjnym , jakiś czas temu chciałem zbudować taki model , ale nigdy czymś takim nie latałem , ani niczego takiego nie budowałem , nawet nie miałem okazji zobaczyć jak ktoś to robi.

Założyłem temat z prośbą o pomoc odnośnie budowy, zostałem zniechęcony i skrytykowany, bo chciałem zbudować model akrobacyjny z instalacja dymną, a jak wyżej pisałem nigdy nie latałem takim modelem  ani nic takiego nie budowałem.

Więc odpuściłem zbudowanie modelu , ale w trenerka nie dałem sie wkręcić i usilnie chciałem mieć akrobacyjny konstrukcyjny model benzynowy z instalacja dymną.

Małżonka zafundowała mi extrę 260 , jak sie okazało z lataniem nie było problemu , ale z instalacja dymną już tak, bo model jest i tak ciężki i musiałem sobie instalację wybić z głowy.

Po jakimś czasie latania extrą znowu strzelił mi do głowy pomysł modelu z instalacja dymną, i postanowiłem sobie taki zbudować , i tym sposobem zrobiłem relację bo w kwestii budowania nic sie nie zmieniło , dalej nic nie umiałem.

Założyłem że model tego mx-a będzie w sam raz pod instalacje dymną i zaczęła się budowa.

Z racji tego że nie mam żadnego doświadczenia odnośnie budowania i eksploatacji takiego modelu, szybko się okazało że taka instalacja niszczy model.

Budowa modelu trwała , ale instalację dymną znowu odpuściłem .

Co nie znaczy że nie chodzi mi po głowie, Marcin z Krzysztofem robią nowy projekt , extrę 2,7m ,i zacząłem sobie na nią ostrzyć pazury , a tego mx-a będę mógł wyposażyć w instalację dymną.

Więc to czy folia sie odbarwia czy nie , nie ma większego znaczenia bo nafta i tak zrobi swoje , a drugą sprawą jest to że ja nie umiem oklejać więc i tak moje oklejanie będzie słabe.

Model służy mi do nauki, i będzie służył do codziennego polatania.

Po skończeniu tego modelu to czego sie nauczyłem pomoże mi zrobić drugi model dokładniejszy i ładniejszy.

Choć mam wątpliwości czy podołam finansowo budowie modelu extry 2,7m , z wyposażeniem koszty pewnie by sięgnęły 5-6 tyś.

Sam silnik zakupić to trzeba głęboko sięgać do kieszeni.

Ale można też zrobić drugiego Mx-a , zrobić go dokładniej , w innych barwach, lepiej wykonany ,  z większym naciskiem na detale i szczegóły :) .

Tak czy inaczej aby miec model i ładny i z instalacją dymną, najlepszym wyjściem będzie zbudowanie jeszcze jednego modelu, jeden będzie ładny a drugi będzie dymił.

A na co się porwę , to się okaże za jakiś czas :).

wg mnie dym najlepszy do modelu z laminatu  alalaminatu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha, dobre.

Marcin ty nawet sobie nie zdajesz sprawy jakie ze mnie beztalencie graficzne , ja całe życie zazdrościłem ludziom którzy umieją malować, sam nie potrafię niczego wymyśleć a tym bardziej narysować.

Tak że nie podejrzewajcie mnie o jakąś zawiłą grafikę, bo ja się po prostu do tego nie nadaję.

Starałem się znaleźć coś w miarę dobrze wyglądającego i za razem łatwego w wykonaniu, no i już jakiś czas temu upatrzyłem sobie taką szatę.

A162-YB.jpg

 

A tak w ogóle to  dziś właśnie przed chwilą przyszła paczka z folią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kombinację białego z czerwonym mam :) , chciałem coś innego.

Wrócę jeszcze do serw, bo decyzja juz podjęta, serwa latają bez problemu, testowane dwa lata przez kolegę Marcina.

Maja tytanowe przekładnie, i można je zasilać prosto z pakietu, cena tez jest atrakcyjna, szkoda tylko że brak w polskich sklepach.

Myślę że w połowie przyszłego miesiąca je zamówię bo uzbierałem dopiero połowę potrzebnej kwoty :( .

 

Lotki i wysokość

https://hobbyking.com/en_us/turnigytm-tgy-1267hv-titanium-bb-ds-mg-servo-14kg-0-10sec-57g.html

 

Kierunek

https://hobbyking.com/en_us/turnigytm-tgy-1269hv-titanium-hv-bb-ds-mg-servo-21kg-0-16sec-57g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kombinację białego z czerwonym mam :) , chciałem coś innego.

Wrócę jeszcze do serw, bo decyzja juz podjęta, serwa latają bez problemu, testowane dwa lata przez kolegę Marcina.

Maja tytanowe przekładnie, i można je zasilać prosto z pakietu, cena tez jest atrakcyjna, szkoda tylko że brak w polskich sklepach.

Myślę że w połowie przyszłego miesiąca je zamówię bo uzbierałem dopiero połowę potrzebnej kwoty :( .

 

Lotki i wysokość

https://hobbyking.com/en_us/turnigytm-tgy-1267hv-titanium-bb-ds-mg-servo-14kg-0-10sec-57g.html

 

Kierunek

https://hobbyking.com/en_us/turnigytm-tgy-1269hv-titanium-hv-bb-ds-mg-servo-21kg-0-16sec-57g.html

 

Zajżyj do MODELEMAX HITEC masz w tych samych pieniądzach .

https://modelemax.pl/pl/hitec/8794-hitec-serwo-hs-5665mh-dig-74v.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zajżyj do MODELEMAX HITEC masz w tych samych pieniądzach .

https://modelemax.pl/pl/hitec/8794-hitec-serwo-hs-5665mh-dig-74v.html

 

Tylko siła serwa nie ta, więc niezupełnie są to odpowiedniki.

 

A co do tego MX-a z postu powyżej, to jakiś inny zestaw, bo trochę inaczej wygląda, dobrze patrzę?

Ale jaki by zestaw nie był, gratuluję fajnego efektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.