Skocz do zawartości

Wicher RC


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Czytam, czytam i zaczynacie mnie "przerażać" z tymi pomiarami ciągów.  

Na pewno masz racje,ale czy to nie jest dobrze że sprawdzam co można wyciągnąć z silnika zakładając różne śmigła. Być może nie potrzebnie

o tym wszystkim piszę, ale lubię wiedzieć na co mogę sobie pozwolić zwłaszcza podczas pierwszego lotu.

Nie lubię niespodzianek typu że niby pogoda bez wietrzna a model stoi w miejscu. Zdecydowałem się na ten silnik i chcę 

go sprawdzić na wszystkie możliwe sposoby na  zasilaniu 1 i 2S.

Obiecuję że dalsze wyniki zachowam dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imienniku nie "spinaj" się tak :) . Ja po prostu takich pomiarów nie robię, bo mi to nie jest do niczego potrzebne. Nie mam zamiaru z nikim się ścigać w powietrzu, a tylko sobie dla przyjemności polatać :) .

Andrzej zapomnijmy o tym.Jeżeli zle się wyraziłem .Przepraszam.

 

Może by i pasował ale 17.5g to nieco za dużo.A tak na prawdę to pewnie by ważył ze 20g.

 

Wracając do modelu bo oto tu chyba chodzi. Czasu na zabawę troch brakuje ale model nie leży na półce.

Zamontowany silnik i regulator.Wszystko jeszcze raz sprawdziłem po zamontowaniu i trzymając

kadłub w ręce uruchomiłem silnik z zalecanym śmigłem 4,5x3 na ogniwie 1s. Puki co wydaje mi się że jest bardzo dobrze

i jak na razie przy tym pozostanę.

post-12393-0-16367100-1498974686.jpg

Jak nie będzie jakiegoś kataklizmu to .CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, nie ma za co przepraszać :) . Wsio OK. Podobnie jak Ty, sprawdzałem ciąg z modelem w ręce i stwierdziłem, że jest wystarczający do lotu. Twój model jest chyba jeszcze mniejszy niż mój, nie wiem jak z wagą. I na 1s z tym motorkiem na pewno polatasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że tobie Andrzej (rajaner) nawet kataklizm nie przeszkodzi  ;)  i dasz radę skończyć, w co mocno wierzę!  U mnie łapka się zagoiła (drobny zabieg chirurgiczny) i biorę się do dalszej roboty po chwilowej przerwie. Na dodatek udało mi się w tym roku wygospodarować z urlopu (lipiec) 10 dni TYLKO NA HOBBY z czego się bardzo cieszę. :D :D :D Jeśli dla Wicherka mikro wystarczą 3-kanały RC (tak jak pisałeś wcześniej, klasycznie: silnik, wysokość, kierunek), to uchwyt-apke będziesz mógł również wykorzystać do jego sterowania (oprócz twoich trzech - 1 2 3 uwięziowców, rzez jasna, które już gotowe czekają w kolejce na TEN uchwyt). TUTAJ dalszy ciąg opisu budowy eksperymentalnego uchwytu C/L- aparatury R/C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału ale zawsze coś przy modelu podłubię.

Przygotowałem serwa do wklejenia w modelu. Pułkę zrobiłem z balsy 3 mm nasączonej klejem CA. Nie wiem czy to był dobry pomysł

ale jest dużo sztywniejsza no i troszku lżejsza niż bym ją zrobił ze sklejki. Udało mi się załatwić troszku inne i lżejsze serwa

niż te co pokazałem wcześniej.

Całość waży 6g.

post-12393-0-69957600-1499510971.jpg

I to samo na wadze.

post-12393-0-56639500-1499510984.jpg

 

Przyszła pora aby zacząć oklejać modelik.

Skrzydła i stateczniki będą oklejone japonką.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej (rajaner), widzę, że regulator i serwa mają standardowe złączki: raster 2,54mm (zresztą takie też są w twoich uwięziowcach).

 

Odbiornik (ważący 3g: LINK - podobny dostaniesz razem z uchwytem C/L-aparaturą R/C(IR/C)), który zmontowałem dla siebie ma µzłącza z rastrem 1,27mm, tak jak na fotce (a nie standardowe z rastrem: 2,54):

 

post-18069-0-93516500-1499604869.jpg

 

... jak widać przy testach odbiornika, dopóki aparatura nie jest jeszcze póki co gotowa (uniwersalny, eksperymentalny uchwyt C/L-nadajnik w budowie), stosuję redukcję w celu używania standardowych serw (na focie do odbiornika podpięte serwo 2,5g). Docelowo będę wymieniał złącza w serwach na mikro dzięki temu aparaturę do moich maluchów będę miał mobilną, a złącza mikro są jak widać dużo mniejsze i lżejsze (choć w detalu praktycznie niedostępne).

 

W związku z powyższym moje pytanie?

 

Czy w odbiorniku dla ciebie mam zamontować µzłącza, czy standardowe goldpiny (?) i do przesyłki załączyć trochę mikrozłącz do zrobienia redukcji, czy zamontowania na stałe w serwach dla maluchów (?):

 

post-18069-0-80617800-1499612811.jpg

 

... przy standardowych złączach płytka odbiornika będzie ciut większa, a waga wzrośnie z 3 do 4-5g.

 

Dla ciekawych.

 

Waga kompletu złącza goldpin 3-stykowego - raster: 2,54 mm (standard w aparaturze RC):

 

post-18069-0-86605600-1499612347.jpg

 

Waga kompletu mikrozłącz goldpin 3-stykowego - raster: 1,27 mm:

 

post-18069-0-35506700-1499612412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej (rajaner), widzę, że regulator i serwa mają standardowe złączki: raster 2,54mm 

 

W związku z powyższym moje pytanie?

 

Czy w odbiorniku dla ciebie mam zamontować µzłącza, czy standardowe goldpiny (?) i do przesyłki załączyć trochę mikrozłącz do zrobienia redukcji, czy zamontowania na stałe w serwach dla maluchów (?):

 

We wszystkich modelach montuję standardowe złącza ja w serwach.Wydaje mi się że taki rozwiązanie jest bardziej uniwersalne.

 

Wracając do tego co próbuję stworzyć. 

Serwa zamontowane na stałe w kadłubie. Nie wiem jak sobie poradzę z podłączeniem do sterów
bo miejsca na paluchy praktycznie nie ma. Pod wozie gotowe no i silnik dostał śmiglo GWS 4,5 x3 które psyknąłem czarnym matem.
post-12393-0-38799800-1499785404_thumb.jpg
 
No i waga całości bez odbiornika i kilku drobiazgów.Wydaje mi się że jak
na pierwszego mikrusa [drewniaka] to chyba nie jest tragicznie choć mogło by wyjść lepiej.
post-12393-0-39298600-1499785415_thumb.jpg
CDN. Z pewnością nastąpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej (rajaner), złącza będą w takim razie w odbiorniku dla ciebie standardowe, bo w nadajniku użyję złącz mieszanych, co można zobaczyć TUTAJ. Przy okazji zobaczymy jak wypadnie taka wersja odbiornika.

 

 

... . Mógłbyś "urwać" wagi z usterzeń bo użyłeś zbyt grubych listewek. Przekonasz się, że po oklejeniu całość jest bardzo sztywna.

 

... toteż cały czas staram się to propagować, wklejając w różnych wątkach (tyczących maluchów) przykładowe fotki filigranowych szkieletów małych modeli, choć biję się w pierś, że tylko intuicyjnie to czuję w tej chwili (co napisał jędrek), gdyż nic nie wypuściłem w powietrze (no może poza paroma "bąkami"   :P  :D  ) od ponad 40 lat - TO JESZCZE przede mną (po powrocie do hobby)! B)

 

PS Andrzej, model Wichra zaczyna fajnie wyglądać - BĘDZIE LATAŁ, tylko, pewnie szybko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie całości przed oklejeniem.

post-12393-0-40751100-1499880791_thumb.jpg

 

Co do kolorów nie będę przy tym modelu kombinował . Pozostało mi czerwonego barwnika i takim kolorem japonki

będzie model oklejony. 

 

Ale mam mały problem. Chodzi mi o połączenie skrzydeł jak to rozwiązać.

 

1. Obydwie połówki przykleić na stałe do kadłuba.To jest najprostsze wyjście ale model będzie zajmował nie co więcej miejsca. 

 

2.Zrobić bagnety z szprycy rowerowej  [takie mam otwory w pierwszych żebrach] . Ale w tym przypadku musiał bym użyć

   dwie szprychy o długości 80 mm . Waga wzrośnie o jakieś 3g, [sprawdziłem]  plus jakieś mocowanie w kadłubie.

   Jak dla mojej wygody leprze było by rozwiązanie drugie.

   Ale z drugiej strony gram tu gram tam i wychodzi jak to mówią cegła.

   Jak na razie to pozostaje do przemyślenia. Może ktoś ma jakieś propozycje lub przykłady jak jest rozwiązany sposób

   łączenia skrzydeł w podobnych modelach.

   Co na pewno przyda się na przyszłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://hobbyking.com/en_us/yep-7a-1-2s-brushless-speed-controller-no-wire-version.html

waga niby 0.7g i praca przy 1s i 2s, o ile się nie mylę to ktoś takiego czegoś szuka albo szukał ;)

 

no i jeszcze ten https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-xp-3a-1s-0-7g-brushless-speed-controller.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały przestój przy modelu spowodowany oklejaniem skrzydeł.Troszku czasu musiało minąć

zanim  zdjąłem z deski po wyschnięciu.

Teraz budowa ruszy do przodu bo nie wiele zostało zrobić.

Skrzydła i stateczniki po oklejeniu japonką.

post-12393-0-61775100-1500794274.jpg

 

PS.Jeżeli powstanie następny podobny samolocik to skrzydła i stateczniki będą o wiele

      bardziej delikatne. To co zrobiłem jest na prawdę bardzo sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały przestój przy modelu spowodowany oklejaniem skrzydeł.Troszku czasu musiało minąć

zanim  zdjąłem z deski po wyschnięciu.

Teraz budowa ruszy do przodu bo nie wiele zostało zrobić.

Skrzydła i stateczniki po oklejeniu japonką.

attachicon.gif201204206801.jpg

 

PS.Jeżeli powstanie następny podobny samolocik to skrzydła i stateczniki będą o wiele

      bardziej delikatne. To co zrobiłem jest na prawdę bardzo sztywne.

Pisałem o tym właśnie wcześniej. Te modeliki trzeba budować dużo bardziej delikatnie. Po oklejeniu są wystarczająco sztywne i wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Modelik prawie ukończony.Pozostało kilka drobiazgów do zakończenia prac przy modelu.

post-12393-0-78559900-1501836918_thumb.jpg

 

Ale jest jeden problem który dotyczy odbiornika. I na ten temat bardzo bym prosił o pomoc.

 

Mam radio Hitec Optic 5. 2,4 GHz AFHSS do którego poszukuję mikro odbiornik.

Znalazłem taki ale jak dla mnie cena troszku wysoka.

post-12393-0-12813800-1501836929.jpg

 

Czy do tego nadajnika można podebrać jakiś inny? Jeżeli tak to prosił bym o namiary gdzie kupić. Może ktoś ma odpowiedni

[może być używany] i  mógłby odstąpić.

Bardzo proszę o jakąś informację na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.