Skocz do zawartości

Opel Ascona 400 - zle skreca


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jako dziecko otrzymałem mój pierwszy model RC a mianowicie Opel Ascona 400 firmy Dicke Spielzeug & Taiyo. Przez wiele lat samochód leżał w pudełku i gdy go jakiś czas temu odkurzyłem to okazało się ze samochód przy jeździe prosto delikatnie odbija w bok. Jest to na tyle mocne skręcanie ze trzeba ciągle korygować jazdę co czyni ją mało przyjemna. Na załączonych zdjęciach model w pełnej masce oraz rozebrany z karoserii. Czy jest szansa go naprawić? Jeżeli tak to w jaki sposób? Nie ukrywam ze nie chciał bym go wywalać do śmieci.

 

Drugi problem to jego wydajność energetyczna. Zasilany jest on trzema bateriami AA oraz jedna bateria R6. Pilot jest także zasilany bateria R6. Na alkaicznych to nawet nie ma sensu się bawić a baterie akumulatorowe + ich czas ładowania to tez nieciekawa alternatywa (ładowarka do baterii R6 i same baterie to największy problem). Czy można zastosować jakieś inne zasilanie do tego modelu, np. jakąś baterie li-po ?

 

No i trzecia sprawa, czy można wymienić w tym modelu silnik, kola, same opony(?) by polepszyć jego osiągi? Jeżeli tak to jakie ewentualnie podzespoły można by zastosować?

 

Dziękuję z góry za wszelką pomoc i udzielone rady i pomysły.

 

post-20509-0-85934300-1499628540.jpg

post-20509-0-11567200-1499628541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Te stare zabawki się nie nadają na przeróbki , chyba że jesteś modelarzem samochodowym i wiesz co na co można zamienic .

Taniej z Chin możesz zamowić samochód od taniego do drogiego , ale wszytkie jada i działają.

https://www.banggood.com/Wholesale-RC-Car-c-1753.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie takie zabawki jakie miałem w ręce miały z przodu mechaniczny trymer kół skrętnych aby ustawić prostą jazdę modelu.

Przyglądnij się przedniemu zawieszeniu i zobacz czy jest tam jakaś regulacja. To autko jest bardzo proste więc tam wszystko widać gołym okiem.

Przednie zawieszenie jest jakoś poskładane więc jakaś regulacja zapewne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód jest nabity na taki sworzeń. W środku jest taka jakby sprężyna która chyba ma regulować powrót kółek do środkowego położenia. Koła natomiast skręcają tylko kiedy autko jest w ruchu i o tym jest informacja na opakowaniu.

W poniedziałek lub wtorek będę w domu to zrobię dokładniejsze zdjęcia.

Mam nadzieje że chociaż tyle będzie można z tym autem zrobić.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.