Skocz do zawartości

Raytronic C60 i dziwny objaw przy ładowaniu


kamilkamien
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Stałem się szczęśliwym posiadaczem ładowarki Raytronic C60. Mam jednak pytanie, czy jest to normalne zachowanie ładowarki. Wszystko ładnie i pieknie działa ale ładowarka podczss ładowania pakietów 6s jedną celę nabija wyjątkowo szybko i wyjątkowo równo a pięć pozostałych ni huhu nie chce dobić do końca. wyniki wyglądają nastepująco 4.14, 4.14, 4.14, 4.14, 4.19, 4.14. Dzieje sie tak na wszystkich moich trzech pakietach 6s 16Ah Tattu na obu kanałach. Pakiety nie sa nowe, troche już nalatały i może posiadają małą opuchliznę ale poprzednia ładowarka Reaktor 250W dawała radę dobijać w miarę równo do góry wszystkie cele... Ładując bez balansera piąta cela przekracza 4.2 i dochodzi do około 4.23 a reszta podnosi się proporcjonalnie do celi piątej... Czy posiada ktoś jakis pomysł?
Dodam tylko, że pakiety 3s i 4s ładuje wzorowo a sprzedawca zapewniał, że ładowarka była 100% sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ładowarka nic tu winna, bardziej balanser w niej. Zacznij ładować bez bez niego i dobrym woltomierzem pomierz napięcia na celach. Być może taki lichy odczyt i kalibrację ma balanser w ładowarce.. Zresztą widzę, że jesteś z Bydgoszczy to zawsze można zmierzyć na czymś innym np u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka nic tu winna, bardziej balanser w niej. Zacznij ładować bez bez niego i dobrym woltomierzem pomierz napięcia na celach. Być może taki lichy odczyt i kalibrację ma balanser w ładowarce.. Zresztą widzę, że jesteś z Bydgoszczy to zawsze można zmierzyć na czymś innym np u mnie.

Zrobiłem jak napisałeś i niestety ładując z pominięciem balansera tylko poprzez zasilanie problem wraca. Jedna wysoko a reszta równo ale wyraźnie mniej... Miernik mój pewnie obarczony jest błędem pomiarowym, jednak nie jest to miernik za 15zł i daje jakis obraz na to wszystko gdzie ładowarka jest pewnie ok a wydmuchane są pakiety. Ładowałem kiedyś pakiety (łącznie trzy) chinskim Hobbykingiem Eco i to może on ukatrupił mi cele bo ładowarka jednokanałowa a pakiety mają tą samą celę "ukatrupioną"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.