Skocz do zawartości

Volantex Ranger EX - czyli tonę, bo nie umiem pływać.


Rogerro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nienajlepsze doświadczenia z nanotechami. Kup te zwykłe z linku który podałeś.

Jeśli chodzi o konektory, to chyba najpopularniejsze są XT60. I one spokojnie wystarczą do tego modelu.

Ten pakiet z twojego linku ma chyba konektory typu gold 5,5mm, takie jak te:

https://hobbyking.com/en_us/polymax-5-5mm-gold-connectors-10-pairs-20pc.html

One mają większe dopuszczalne prądy, ale u Ciebie wystarczą XT60. Poza tym złącze XT60 jest jednoznaczne jeśli chodzi o możliwość podpięcia baterii - nie da się jej podłączyć odwrotnie. 

Nie bardzo rozumiem o co pytasz w punkcie 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki za odpowiedź :) W pierwszym pytaniu starałem się mniej więcej streścić niejasności, które mi właśnie rozwiałeś :) nie wiedziałem jakie konektory (już wskazałeś) tam się znajdują, przez co nie wiedziałem jaki mostek kupić, aby połączyć dwa pakiety ze sobą.

Problem sam się rozwiązał - "out of stock", za długo się zbierałem do zakupu. Czy pakiety Lipo są zakazane do importu z Chin? Nie mogłem zakupić z tamtego magazynu.

Pytanie numer dwa, przyszła mi aparatura 9XR, na razie bez modułu nadawczego, chciałbym pobawić się w symulatory - podłączam przewodem typu jack do gniazda mikrofonowego? I oczywiście potrzebuję pakietu, aby włączyć aparaturę? Czy może jest sposób uruchomienia bez aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam przetestowanego takiego volantexa. Mój gotowy do lotu waży ok 3330g i lata z setupem takim jak mam w stopce. Model pomimo tej masy nadaje lata bardzo ładnie ale:

 

- jest bardzo wrażliwy na położenie środka ciężkości - przy tak wysokim podwoziu (mój ma dodatkowo powiększone koła) i wysoko zamontowanym silnikiem przy mocnym dodaniu gazu przy starcie kładzie się "na mordę". Przy zbyt przednim położeniu środka ciężkości ma problem aby się oderwać nawet pomimo maksymalnie wychylonego steru wysokości. Przy pierwszych startach miałem ustawiony ŚC tak jak piszą w instrukcji i dało się wystartować. Ale nawet 5mm do przodu skutkowało problemami ze startem. Obecnie środek mam przesunięty ok 5mm do tyłu względem tego co podaje instrukcja i jest to jak na razie najlepsza opcja

 

- "mechanizacja" płata dużo daje - lekkie wychylenie klap na startu (ok 5%) bardzo wyraźnie skraca rozbieg, wychylenie klap na maksa w dół umożliwia bardzo strome podejście do lądowania, samo lądowanie na klapach z lekką "szprycą" gazem przed przyziemieniem również jest bajecznie proste

 

- Przy starcie trzeba uważać na operowanie sterem kierunku - silna struga za śmigłowa znacznie podnosi skuteczność steru kierunku i trzeba po prostu o tym pamiętać

 

- w locie przy zakrętach trzeba pamiętać o wychylaniu steru kierunku (albo zmiksowaniu z lotkami). Sam lot jest bardzo stabilny i przewidywalny

 

- ze słabych punktów to w zasadzie mam obawy tylko o podwozie - jego mocowanie nie sprawie wrażenia zbyt solidnego, ale pomimo kilkukrotnych wyjechań z pasa w trawę na pełnej prędkości nich się nie urwało. Pogięte golenie można łatwo naprostować nawet na polu;-)

 

Model oblatywałem w Pruszczu z asfaltu:

 

Ale z powodzeniem latałem też z trawy na polu w Chwarznie: 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/67225-3city-rc-pilot-team-czyli-gdańsk-gdynia-sopot-i-okolice/?p=680367

 

Co prawda w przypadku trawy model potrzebował całej długości pasa do startu i pod koniec zastanawiałem się, czy zdjąć z gazu i odpuścić start ale po ściągnięci steru model wyszedł w powietrze.

 

Samolot służy jako platforma badawcza do badań nad Internetem Rzeczy jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam na http://iot.task.gda.pl albo do obejrzenie filmiku:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Taaaak, przyszedł jakoś na koniec listopada... w cholerę długo, już zwykłe paczki chińskie przychodzą dwa razy szybciej, ktoś gdzieś jakiś faux pas popełnił. Właśnie odgrzebałem temat, wcześniej nie poczyniłem nic poza zakupem aparatury, zaraz siadam do akumulatorów spowrotem i w końcu tego nadajnika do aparatury :)

"Zabezpieczać" skrzydła matami szklanymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakleiłem od spodu tylko białą taśmą zbrojoną i tyle. Powierzchnie sterowe przerobiłem na zawiasy kołkowe wklejane na UHU POR i założyłem większe kółka to wszystko z przeróbek.

Wiesz, że jak nie dasz zdjęć, to przyjdzie do Ciebie w nocy Buka z Muminków? ;) 

 

Teraz mam mętlik - chcę akumulatory 5000mah 4S x2, z kolei moduł odbiornika i nadajnika pracuje do 13V? Co poczynić? :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, starałem się :D

Zobaczymy jak u mnie będzie z kompletacją gratów, chcę dziś zamówić akumulatory i moduł z odbiornikiem do aparatury i to jest teraz priorytetem w rozważaniach. Kojarzysz jakieś "poradniki" odnośnie montażu lotek na kołkach? Pamiętam, że coś widziałem i dużo mniejsze obciążenie dla serw było, a teraz nie mogę wynaleźć. Z góry dziękuję :)

EDIT:
Zakupione akumulatory x2: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-heavy-duty-5000mah-4s-60c-lipo-pack-w-xt-90.html
Oczywiście nie wpadłem na to, żeby kupić aku do aparatury.

Z plusów: spojrzałem do paczki i zauważyłem, że ESC ma wyjście na odbiornik - czyli już wiem, że zakres "do 13V" był głupim pytaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.