Skocz do zawartości

FPV poraz pierwszy. Co jak z czym????


djmalolat23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów.

 

Jestem modelarzem od 3 lat i ostatnio spodobało mi się latanie FPV.

Posiadam aparatury SANVA vg6000 oraz TARANIS x9d plus.

Co potrzebuję do pierwszego zestawu abym mógł polatać. Modeli mam sporo i to różnych.

Kiedyś słyszałem żeby FPV kupować tylko 5.8 GHz.

 

Proszę o opinie i porady.

 

P.S.

W terminie 04-06.08.2017r. wybieram się na zlot pilotów FPV do Konarzyn.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zależy czego chcesz. Jak chcesz latać na linku 2,4GHz to kup video 5,8GHz, bo 1,2 będzie zakłócać RC. Wystarczy do latania "po bożemu" czyli w rozsądnej odległości od bazy. Ale do początku sierpnia to się z zakupami w Chinach nie wyrobisz, a sprzęt kupujemy od Chińczyków, bo ceny o połowę niższe niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Irku.

 

Swoją flotą latam na 2.4 GHz. Na początek chcę nauczyć się latać w systemie FPV.

Co dokładnie potrzebuję???? Jakie gogle, jakie nadajniki i odbiorniki co z czym połączyć????

Chodzi mi o konkrety, może jakieś linki z asortymentem. Mile widziane gotowe zestawy!!!!!!

Jeżeli istnieje możliwość odkupię od kogoś używany ale dobry sprzęt.

Preferuję sklepy polskie. Na rynku zagranicznym nie poruszam się w ogóle (chyba, że podłączę się do czyiś zakupów).

 

Dzięki za zainteresowanie moim postem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gogli: Pytanie na jak dlugo chcesz wsiaknac? Czy nosisz okulary?

Bo rozpietosc cenowa gogli jest od 250 do 1500 zl.

 

Ja w samolocach latam na "pudelku" za 300zl ale moje dzieciaki do wyscigowych dronow juz preferuja gogle fatsharka.

Jezeli chcesz latac na 5.8GHz to obecnie wiekszosc oferowanych gogli oferuje wbudowane odbiorniki i nawet anteny.

Jedyne co wtedy potrzebujesz to kamerka i nadajnik + jakis ubec lub filtr do zasilania - koszt ok 160zl po taniosci. Nie ma gornego poziomu cen... czywiscie trzeba sobie polutowac kabelki i wtyczki i mozna leciec.

 

Jak chcesz miec OSD i np sztuczny horyzont to musisz miec jakis podstawowy kontroler - np CC3D, Naze w wgranym Inav -> ok 40 - 80zl. Obecnie niektore kontrolery np z F3 maja juz wbudowane OSD. A jak nie to musisz kupic oddzielny modul - ok 30 - 50 zl i nowe kabelki...

 

Jak chcesz miec GPS i funkcje autopilota to dodatkowo antena - najtanszy ok 60 - 80 zl i wiecej kabelkow

Jak chcesz miec info o poborze pradu - to dodatkowo taki czujnik - ok 40 zl i znowu kabelki

 

Ja latam na obszarze ok 4 boisk i korzystam tylko z kamerki z nadajnikiem 200mW.

Opis sprzetu jest w opisie filmiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Próbuję zestawić sobie pierwszy zestaw FPV  do łódki z następujących elementów:

-  nadajnik TS5828 5.8Ghz 600mW     https://abc-rc.pl/transmiter-av-5-8ghz-ts5828
-  kamerka Eachine 1000TVL      https://pl.aliexpress.com/item/Eachine-1000TVL-1-3-CCD-110-Degree-2-8mm-Lens-Mini-FPV-Camera-NTSC-PAL-Switchable/32750703081.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.HtJaEV
-  Odbiornik  Eachine ROTG01 UVC OTG 5.8G     https://www.banggood.com/Eachine-ROTG01-UVC-OTG-5_8G-150CH-Full-Channel-FPV-Receiver-For-Android-Mobile-Phone-Smartphone-p-1147692.html?rmmds=myorder  
 no i telefon Samsung Galaxy S III
Nie mogę za cholerę odpalić obrazu... Używałem  różnych aplikacji na androida typu FPViewer, PoKeFPV czy Go FPV

Telefon współpracuje z odbiornikiem przez OTG więc wygląda na to, że nie ma transmisji obrazu przez nadajnik lub kamerka nie działa. Jak sprawdzić działanie kamery?

Urządzenia zasilam z aku żelowego 6 V - nie wiem czy to nie za niskie napięcie bo gdzieś czytałem, że najkorzystniej zasilać 12V.  I nadajnik i odbiornik się grzeją ( z tego co czytałem to normalne zjawisko) - więc pracują domyślam się, że pracują.  Może trzeba poprzełączać switche jakieś w nadajniku? Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż swoje połączenia. Kamerka - nadajnik - zasilanie. 

 

Możesz sprawdzić działanie kamery podłączając ją do zwykłego monitora analogowymi przewodami RCA. Przy czym na zewnątrz ma być masa a w środku sygnał wideo - zasilanie oczywiście oddzielne - najlepiej z 5V. Jak działa to kamera powinna dać normalnie obraz.

 

Natomiast sam nadajnik TS5828 do najlepszych nie należy - kupiłem kiedyś na Surveilzone 3 szt i wszystkie 3 padły w przeciągu 2 tygodni. Z czego jeden umarł przy włączaniu. Niby podane jest szerokie spektrum napięcia zasilającego, ale np jeżeli chcesz stosować to w jakimś wielowirnikowcu, gdzie chodzą 4 silniki i mogą pojawiać się tzw szpilki napięć od szybko reagujących silników - to lepiej zasilić system z BEC'a 5V lub 12V - a nie bezpośrednio z akumulatora. Inaczej szpilki napięciowe szybko rozprawią się zarówno z kamerą jak i z nadajnikiem...

 

Do tego możesz sprawdzić też działanie odbiornika - bo odbiornik ma wyjście AV - podłączasz do telewizora i jak działa tzn, że coś nie teges z OTG.

 

EDIT: Odnośnie samego odbiornika OTG - to w manualu wyraźnie napisane jest że dołączony kabel USB jest kierunkowy - tzn działa tylko przy podłączeniu w jedną stronę. Jeżeli nie działa w jedną stronę - to trzeba spróbować w drugą stronę - zamienić wtyczki Odbiornik-Telefon/ Telefon-Odbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi - będę próbował. Nie doczytałeś chyba,  ale nie będę tego używał w wielowirnikowcu tylko w łódce 2 silnikowej i to sporadycznie. Co do kierunków OTG to jest w porządku bo program informuje że jest "conect" tylko obrazu niet :) Będę próbował walczyć wg wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko... Był u mnie kolega z monitorkiem FPV i kabelkami i na tę chwilę mogę powiedzieć, że kamerka jest oki i działa, nadajnik też wporzo tylko sygnału analogowego nie odbiorę na komórce na tym sprzęcie jakim teraz dysponuję. Chyba, że udałoby się rozkminić układ wtyczki 4 pin która jest obok wejścia OTG do odbiornika gdzie co wpiąć i wtedy zostałby zakup monitorka FPV jakiegoś budżetowego. Póki co w sieci nigdzie nie trafiłem na schemat tego gniazda... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno oczekiwać cudów od urządzenia za parę złociszy a jak pisałem ten "wynalazek" będzie używany sporadycznie i stosunkowo krótko. Co do zasięgu to dla mnie wystarczający. Rzadko wypływam/wywożę zestawy na dystanse większe niż około 200m najczęściej jest to około 100 m. Teraz szukam jakiegoś taniego monitorka do podglądu. Polecicie coś koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedaco - czy sam zbudowałeś swoją łódkę,  ?? 

 

 

I jeszcze jedno pytanko bardziej w temacie czy taki zestaw nadaję się do czegoś ? https://www.youtube.com/watch?v=cYDReMSsCz4&t=20s

I czy nadaję się na skrzydełko ok 1,2 m ??

 

p.s. Połamania kija, lub skrzydła ... :-)

 

f343e4c3a895fdc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.