Skocz do zawartości

.


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Też się zastanawiałem co jest w środku, teraz wiem, dzięki :)

Bardzo sympatyczne tłumiki robiła kiedyś amerykańska firma K&B do swoich silników serii Sportster. Lekkie, skuteczne i skręcane na jedną wzdłużną śrubkę. Swoją drogą były to bardzo ciekawe (i popularne w USA) silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie silniki K&B są pancerne, posiadam zwykły 10ccm. Bardzo fajnie chodzi i jestem z niego zadowolony. Ile przepracował godzin nie wiem ale wymieniałem w nim tylko łożyska odpala "z paluszka" :D. Zdjęcia nie dam bo siedzi w modelu pod maska a i tak brudny jest żeby robić fotki :D

Edit. Ew takie zdjęcie znalazłem ze zmiany łożysk :) Na cylindrze tylko jedna nieduża ryska pierścień w stanie idealnym. 

post-10523-0-50437800-1501705204_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mniej więcej rozumiem ale jaka jest szczelina pomiędzy tą blaszką ?. A rurka jakiej średnicy i otworzy ? jaki ciche sa te tłumiki bo kiedyś widziałem Katane i w pierwszej chwili myślałem ze to elektryk bo tak cicha była a tu Osmax 46 ax z tłumikiem pitts których już nigdzie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tłumiki, fabryczne SuperTigre, nazywane przez wytwórcę "ciche" są rzeczywiście cichsze niż wszelkie inne standardowe. Pracują tak na ucho zdecydowanie ciszej, szczególnie tak w połowie zakresu obrotów. Myślę jednak że nie aż tak cicho jak piszesz. Aż takiego efektu te tłumiki nie dają moim zdaniem.

Z drugiej strony wydaje mi się że takie wyciszenie silnika jest może i fajne ale i zabiera pewnie sporo mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też racja. Znamy trophy. Sam miałem i jeździłem MZ. No nie trophy, ETZ, ale silnik i tłumik podobny.

Modelarskie tłumiki znacznie podnoszące moc to rury rezonansowe. Z tego co kiedyś słyszałem to tłumiki MZ miały z tym wiele wspólnego.

Ale czy rury rezonansowe są ciche? Motocyklowe MZ były w miarę. Chociaż też nie aż tak bardzo. Subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, merlin71 napisał:

Też racja. Znamy trophy. Sam miałem i jeździłem MZ. No nie trophy, ETZ, ale silnik i tłumik podobny.

Modelarskie tłumiki znacznie podnoszące moc to rury rezonansowe. Z tego co kiedyś słyszałem to tłumiki MZ miały z tym wiele wspólnego.

Ale czy rury rezonansowe są ciche? Motocyklowe MZ były w miarę. Chociaż też nie aż tak bardzo. Subiektywne odczucie.

Rury rezonansowe wydatnie zmniejszają hałas i dodają mocy motorkom... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.