Skocz do zawartości

RWD 5 3 M


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Klej , widać na wiertarce stoi , jakiś Patex z marketu .

Próbowałem go skleiłem dwie listewki sosnowe 6x12 , skleiłem na długości 5 cm , po 24 godzinach próbowałem złamać i spoina wytrzymała złamało się na słojach .

Na razie idzie szybko ale jak zacznie się podwozie i inne tego typu roboty to się spowolni , chcę najpierw kadłub posklejać ale jeszcze czekam na jedną formatkę z cięcia tam są brakujące wręgi do kadłuba , i dopiero po niedzieli będę je miał .

A co do wycinanki to tak chciałem żeby było możliwie dużo elementów wyciętych no i oczywiście dobrze pasujących , dodatkowo tylko parę desek balsy na kesony i stateczniki , no i listewki sosnowe , a czy wszystko będzie dobrze pasować to się okaże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radosławie no to następna polska konstrukcja , teraz myślę że dociągniesz do końca , nie będziesz odstawiał na bok i czekał na lepsze czasy.

Ładna i szybka budowa , nie ma to jak wycięte laserem konstrukcje , wtedy jest tylko sklejanie do kupy , ja budując RWD 5 najpierw musiałem narysować , powycinać i dopiero kleić.

Widzę że jest to dobrze przemyślana konstrukcja , tylko troszkę mi się nie podoba listwa spływu , mogłeś ją zrobić z rurki aluminiowej 4 mm , wtedy spływ wygląda jak w samolocie.

 

post-97-0-64548500-1502644656_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radosławie no to następna polska konstrukcja , teraz myślę że dociągniesz do końca , nie będziesz odstawiał na bok i czekał na lepsze czasy.

Ładna i szybka budowa , nie ma to jak wycięte laserem konstrukcje , wtedy jest tylko sklejanie do kupy , ja budując RWD 5 najpierw musiałem narysować , powycinać i dopiero kleić.

Widzę że jest to dobrze przemyślana konstrukcja , tylko troszkę mi się nie podoba listwa spływu , mogłeś ją zrobić z rurki aluminiowej 4 mm , wtedy spływ wygląda jak w samolocie.

Witam .

Heniu ja to też musiałem wszystko wyrysować tyle że nie wycinałem ręcznie ,a co do samego cięcia laserem to nie jest tak wesoło bo trzeba tą spaleniznę zeszlifować , a czym grubszy materiał tym więcej jest spalone na brzegach .

Co do spływu to po oklejeniu będzie ten sam efekt co u ciebie , nie wiem jak było w prawdziwym samolocie ale wydaje mi się że było to zrobione z drewna , może nawet podobnie jak ja zrobiłem może nie .

W twoich skrzydłach może jest głębszy łuk tego spływu ja mam 5mm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę się nie gniewać o pytanie, ale ile ten zestaw kosztuje?

 

Pozdrawiam

Stanisław

Stanisław jak poskładam cały samolot to wtedy możemy porozmawiać o sprzedawaniu , teraz jeszcze nie wiem czy wszystko będzie dobrze pasować do siebie a dwie części już musiałem wnieść małe poprawki .

Jak jesteś zainteresowany to zaglądaj tu , jak będzie cały poskładany to możemy coś pomyśleć o sprzedawaniu .

Myślę że 2-3 tygodnie konstrukcja będzie gotowa posklejana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.