Skocz do zawartości

RWD 5 3 M


Rekomendowane odpowiedzi

Podwozie jeśli chodzi o konstrukcję z metalu gotowe , teraz trzeba oprofilować zrobić owiewki i dopasować koła którę zamówiłem może w poniedziałek będą .

post-17148-0-32437500-1506104967_thumb.jpg

post-17148-0-00882700-1506104979_thumb.jpg

post-17148-0-45129600-1506104992_thumb.jpg

Do lutowania takich drutów polecam zestaw pasta i lut do lutowania rurek miedzianych , wystarczy nałożyć trochę tej pasty podgrzać i w miarę potrzeby dołożyć trochę cyny .

post-17148-0-80931200-1506105002_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podwozie wyszło Ci bardzo fajnie. W moim modelu mam podobne rozwiązanie. Amortyzatory działały bardzo dobrze,

ale na stole. Jak złożyłem cały model i wyjechałem z nim na trawę to zrobił się problem. Amortyzatory bardzo powoli

wracały do pozycji zerowej, a przy kołowaniu podwozie rozszerzało się na boki i nie miało ochoty wrócić do pozycji

zerowej. Kombinowałem z różnymi wartościami ściskania, ale to nic nie pomogło. Albo były za twarde albo za słabe,

a efekt wolnego powrotu do zera pozostawał. Pomogło dopiero dołożenie sprężyny. Po eksperymentach zastosowałem

amortyzatory o sile ściskania 80N + sprężyna z Castoramy. Sprężyny są zamontowane lekko ściśnięte. Modelik to dwupłat 240 cm rozpiętości i wadze 10kg.

Załączam zdjęcia jak to rozwiązałem.

Pozdrawiam Tomek.

post-935-0-64828000-1507373590_thumb.jpg

post-935-0-69903900-1507373607_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie wyszło Ci bardzo fajnie. W moim modelu mam podobne rozwiązanie. Amortyzatory działały bardzo dobrze,

ale na stole. Jak złożyłem cały model i wyjechałem z nim na trawę to zrobił się problem. Amortyzatory bardzo powoli

wracały do pozycji zerowej, a przy kołowaniu podwozie rozszerzało się na boki i nie miało ochoty wrócić do pozycji

zerowej. Kombinowałem z różnymi wartościami ściskania, ale to nic nie pomogło. Albo były za twarde albo za słabe,

a efekt wolnego powrotu do zera pozostawał. Pomogło dopiero dołożenie sprężyny. Po eksperymentach zastosowałem

amortyzatory o sile ściskania 80N + sprężyna z Castoramy. Sprężyny są zamontowane lekko ściśnięte. Modelik to dwupłat 240 cm rozpiętości i wadze 10kg.

Załączam zdjęcia jak to rozwiązałem.

Pozdrawiam Tomek.

Witam .

Jeśli chodzi o siłę tych amortyzatorów to jest kwestia dobrania a powolny powrót to w przypadku tych amortyzatorów to normalne bo one nie są przystosowane do zawieszenia tylko do podtrzymania np. maski w samochodzie .

Ja mam w modelu ze zdjęcia siłę 40 niutonów i dobrze się spisywały przy wadze startowej około 6,2 i rozpiętości 180 cm , teraz model jest trochę cięższy o około 400 gram bo zmieniłem mu silnik , ale myślę że nie powinno się zmienić na tyle że będzie trzeba coś z tym zrobić .

post-17148-0-75079200-1507395084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę  wrażenie, że dolne-boczne skosy wręg nie są linią prostą ale delikatnym łukiem ? Kolejny problem ze złudzeniem czy tez tak jest ? Skoro tak jest to może ktoś z kolegów powie po co ?

Bo pokrycie (w oryginale płótno) ma układać się tylko na podłużnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po małej przerwie .

Ostatnio trochę mało się działo przy mojej RWD-zie bo miałem inne zajęcia , ale już zacząłem działać dalej , teraz etap drzwi klamek zamków i okien .

Na zdjęciach efekty prac z kilku ostatnich dni  :)  :)  :)

Klamki działają z zewnątrz i wewnątrz , take małe pierdółki ale cieszą  :rolleyes:  :)  :rolleyes: .

Tylko ta monologia trochę mało zachęca do pokazywania etapów prac  :mellow:  :mellow:  :mellow: .

post-17148-0-79642500-1508438691_thumb.jpg

post-17148-0-93865900-1508438700_thumb.jpg

post-17148-0-88021800-1508438710_thumb.jpg

post-17148-0-73919900-1508438718_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się zgodzić z tą monologią, bo własnie takie "pierdołki" to cały urok makiet i to własnie one bardziej cieszą oko niż model w całości, bo każdy z nich, czy jest to własna robota, czy z zestawu ma kadłub, skrzydła, stateczniki itd, ale nie każdy ma takie rozwiązania detali jak własnej konstrukcji. Trzymaj tak dalej i powodzenia w dalszych etapach prac nad tym pięknym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do napędu steru kierunku chcę zrobić na linkach ,i pytanie dotyczy linek , jakiej grubości użyć , mam 0,8 , i jak to zrobić bo widziałem u akrobatów najczęściej na krzyż te linki , jest to jakaś reguła czy po prostu jak komu pasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyżowanie linek umożliwia przesunięcie otworów  w  kadłubie  bardziej ku tyłowi. Szczeliny są krótsze i bliżej ogona. Mocowanie  linek do orczyka serwa nie jest jednak w osi obrotu tego orczyka.  Gdzieś to kiedyś nawet rozrysowałem w CAD. Jak znajdę to wrzucę screena ale nie obiecuję.

 

Tutaj to widać. Teraz wyobraź sobie linki na wprost

post-20633-0-99083400-1508482612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdybyś Radziu zdjął tę folię , to powiedział bym, że super , a tak, jak jest, to zupełnie nie wiem, jak Ci wyszło. :-(

Marku jeśli myślisz, że okucia są pokryte folią to się mylisz. To jest chyba blacha po puszce od pianki montażowej pokryta lakierem. Ja osobiście w takim pięknym modelu zmieniłbym te okucie na równy pasek aluminiowy np taki z sklepu elektrycznego służący do mocowania przewodów pod tynkiem. https://www.google.pl/search?q=taśma+aluminiowa+do+przewodów&client=tablet-android-lenovo&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwifvKPAxsHXAhVBCpoKHRZGAkMQ_AUICygB&biw=962&bih=601&dpr=1.33#imgrc=ARcjiHfDWBEMTM:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku jeśli myślisz, że okucia są pokryte folią to się mylisz. To jest chyba blacha po puszce od pianki montażowej pokryta lakierem. Ja osobiście w takim pięknym modelu zmieniłbym te okucie na równy pasek aluminiowy np taki z sklepu elektrycznego służący do mocowania przewodów pod tynkiem. https://www.google.pl/search?q=taśma+aluminiowa+do+przewodów&client=tablet-android-lenovo&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwifvKPAxsHXAhVBCpoKHRZGAkMQ_AUICygB&biw=962&bih=601&dpr=1.33#imgrc=ARcjiHfDWBEMTM:

Pomysł dobry ale jest jeden problem z taką taśmą , jej szerokość jest 10 mm a ja potrzebuje 4-5 mm .

Na razie to odłożyłem bo tak jest do bani a na razie nie mam pomysłu jak to zrobić , robię coś innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.