Skocz do zawartości

Źle działający kanał w nadajniku Turnigy 9x


TheSpiekMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałbym prosić o wskazówki właścicieli turnigy 9x. Problem polega na tym, że kanał, który przypisany mam do steru kierunku działa nieprawidłowo. Objawia się to tym, że ruch drążkiem steru kierunku powoduje skokowe zmiany wartości wychylenia ramienia serwa, przy czym występują tylko 2 skoki (jeden przy ruchu w jednym kierunku i drugi przy ruchu w drugim kierunku). Jest to zauważalne w trybie Display, w którym można to podejrzeć, chociaż i bez tego da się to zauważyć bez problemu. Od razu zaznaczam, że problem ten wynika prawdopodobnie z tego, że niedawno spaliłem płytę główną. Wymieniłem ją wtedy na nową, bo zniszczenia były za duże na naprawę. Po tej wymianie serwa chodziły jak chciały, więc trzeba było szukać dalej. W module nadawczym spalił się regulator napięcia, więc go wymieniłem na nowy i został mi problem z tym jednym kanałem jeszcze. Potencjometr obsługujący drążek steru kierunku działa prawidłowo- pomierzyłem napięcia. Na 100% jest to wina aparatury, bo sprawdzałem z różnymi odbiornikami i serwami. Na innych kanałach problem nie występuje. Proszę o wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.