Skocz do zawartości

Tani quadrocopter do filmowania


hornet2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym budżetem nie oczekuj cudów ja bym wziął np to https://www.banggood.com/BAYANGTOYS-X16-Brushless-Altitude-Hold-2_4G-4CH-6Axis-RC-Quadcopter-RTF-p-1056425.html?rmmds=mywishlist + https://aeromind.pl/product-pol-189-2-osiowy-Gimbal-Walkera-G-2D.html włączanie i wyłączanie kamery i sterowanie ją to sobie daruj, to samo ze zdjęciami, możesz wyciąć z filmu i jest to najlepsza opcja.

Walkera G2 chodzi też na 2S i możesz go ustawić ręcznie nie podłączając do FC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z tym budżetem nie oczekuj cudów ja bym wziął np to https://www.banggood.com/BAYANGTOYS-X16-Brushless-Altitude-Hold-2_4G-4CH-6Axis-RC-Quadcopter-RTF-p-1056425.html?rmmds=mywishlist + https://aeromind.pl/product-pol-189-2-osiowy-Gimbal-Walkera-G-2D.html włączanie i wyłączanie kamery i sterowanie ją to sobie daruj, to samo ze zdjęciami, możesz wyciąć z filmu i jest to najlepsza opcja.

Walkera G2 chodzi też na 2S i możesz go ustawić ręcznie nie podłączając do FC.

 Z Bayangtoys na Bg znalazłem jeszcze coś takiego https://www.banggood.com/BAYANGTOYS-X21-Brushless-Double-GPS-WIFI-FPV-With-1080P-Gimbal-Camera-RC-Quadcopter-p-1168450.html?rmmds=search Na GearBest jest jeszcze tańszy ! Tylko nie wiem jak z kamerą ? Piszą że idzie po WiFi i FPV . Ale nie wiadomo czy by "zagadała " z goglami Eachine EV 800 ? Na pewno jest dużo lepszy od tego co znalazłem wcześniej - Eachine . Kamera ma 8MPI . Nie wiadomo jakie są silniki w tym gimbalu ? Szczotkowe ? Czy Bezszczotkowe ? Bardzo go sobie chwalą na zagranicznych forach że jest alternatywą dla większych  copterów  pokroju DJI Phantom czy tym podobnych  !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj , chcesz drona ze wszystkim a nie znasz podstaw .

Po pierwsze quad z Twojego ostatniego linku niema gimbala stabilizowanego -jest sztywny więc o jakie silniki pytasz

6d275190-accd-439c-a3ef-a9edbaff97d8.jpg

Kamera WIFI FPV -oznacza ze kamera przesyła obraz na telefon po WIFI  -żenujący zasięg i opóźnienia obrazu  jak w zabawkowych dronach  -nie na odbiornik na 5.8ghz   -obojętnie czy mówimy o goglach czy monitorze  FPV

Myślałem też dokładnie o tej samej!!  propozycji co Przemysław -X16 jest spoko i nie kosztuje majątku  do tego gimbal,kamera ,nadajnik FPV  i masz obraz jak ta lala  . i brak bajerów które się zepsują :)

Ale uparcie chciałeś "sterowania " kamerą  to się nie wychylałem .

A RETURN TO HOME   to wystarczy karteczka z telefonem :P  -jak dron niema czujników przeszkód to skuteczność powrotu ta sama  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj , chcesz drona ze wszystkim a nie znasz podstaw .

Po pierwsze quad z Twojego ostatniego linku niema gimbala stabilizowanego -jest sztywny więc o jakie silniki pytasz

6d275190-accd-439c-a3ef-a9edbaff97d8.jpg

Kamera WIFI FPV -oznacza ze kamera przesyła obraz na telefon po WIFI  -żenujący zasięg i opóźnienia obrazu  jak w zabawkowych dronach  -nie na odbiornik na 5.8ghz   -obojętnie czy mówimy o goglach czy monitorze  FPV

Myślałem też dokładnie o tej samej!!  propozycji co Przemysław -X16 jest spoko i nie kosztuje majątku  do tego gimbal,kamera ,nadajnik FPV  i masz obraz jak ta lala  . i brak bajerów które się zepsują :)

Ale uparcie chciałeś "sterowania " kamerą  to się nie wychylałem .

A RETURN TO HOME   to wystarczy karteczka z telefonem :P  -jak dron niema czujników przeszkód to skuteczność powrotu ta sama  :)

Właśnie nie chcę kamery z przesyłem obrazu na telefon po WiFi . Czyli ten copter też odpada ! Ten X16 ma możliwość podłączenia gimbala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gimbal tylko stabilizuje, nie ma możliwości regulacji jego nachyłu.

Czyli innymi słowy jest bo jest .  :D Jest tego w pip !  A jak co do czego przyjdzie to nie ma w czym wybierać . Nie wiem ? Może ja stawiam za wysokie wymagania ? Chcę by copter posiadał : silniki bezszczotkowe , GPS , gimbala z możliwością pełnego sterowania z poziomu apki , kamerę FPV nie WiFi 1080P , 5,8G z możliwością sterowania z poziomu apki . Na prawdę nie ma takiego coptera do 1tys. zł albo ciut więcej ?

 

DJI Phantom w wszelkiej jego postaci nie ze względu jego ceny i kamery tylko po WiFi ( brak mozliwości sterowania z apki ). Cheerson CX 20 tańszy ale to to samo co Phantom . Proponowany Bayangtoys X16 wymiarami podobny do Phantoma i CX 20 . Gimbala można do niego zainstalować , ale tylko połowicznie ( brak możliwości sterowania gimbalem z apki ) . Znaleziony przeze mnie Bayangtoys X21 . Mniejszy o połowę od X16 . Niby spełnia wszystkie moje wymagania ale okazuje się że kamerę ma po WiFi FPV . 

 

Pozostaje jeszcze ten nieszczęsny Aosenma SG 035 . Też nie jest za duży ( 21 x 21cm od końców obudowy silników ) . Ma wszystko czego bym potrzebował . Minusem jego jest to że nieznany jest na rynku polskim i ma kiepskiej jakości gimbala i kamerę . Można to zmienić . Pasują do niego gimbal Walkera G2D i kamera Walkera ILook (720P ) albo iLook + (1080P ) . Gimbalem G2D na pewno da się w pełni sterować z poziomu apki . Kamerą iLook prawdopodobnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisaliśmy w tym przedziale cenowym Aosenma NIE MA  innej alternatywy jeśłi chodzi o ilość "bajerów" 

następny taki quad zaczyna się dopiero  w okolicy 1400zł jak np JYU HORNET S    (gogle w zestawie -niepotrzebnie już na nie wydałeś pieniądze )

 

Dobra kamera ,dobry gimbal, oczywiście  teoretycznie ...- przemyśl czy nie wyjdzie cenowo tak samo jak Aosenma plus dodatkowa kamera i dodatkowy gimbal ..

 

Chyba nie ma co ciągnąć już dalej tego dylematu bo wybór masz jaki masz i trudno pogodzić Twoje wymagania    z kwotą jaką jesteś skłonny wydać  - musisz zdecydować sam  .

Następny wpis mam nadzieję że  to już będzie decyzja a nie następne rozterki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuneec na Alledrogo zaczyna się od 1,5 tysi . Na OLX to samo . Myślałem że tutaj gościu sprzedaje za 900zł . A to sprzedaje ale samą oryginalną kamerę wraz z gimbalem bez drona . Ten Hornes też kosztuje ponad 1,3 tysi . Mógłbym ewentualnie się zamienić . Mam spalinę z De' A Spitfire . Tylko kto na takie coś pójdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gimbal tylko stabilizuje, nie ma możliwości regulacji jego nachyłu.

Oczywiście że ma, tylko problem w tych zabawkach to podłączenie tego do FC, dlatego w tej cenie na razie nie oczekujcie cudów.

PS

Na sąsiednim forum i Alegro był TBS Discovery zrobiony na nowych podzespołach DJI i nie poszedł za 600 stów :blink: :blink: :blink:

Wszyscy kombinują z jakimiś gównianymi zabawkami, bez obrazy proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydaje . Przekopałem Neta wszerz i wzdłuż i nic podobnego nie znalazłem . Wezmę go w Bg w wersji z gimbalem i kamerą bo i tak jest tańszy niż w wersji bez . Drugie tyle będzie potrzebne gdybym chciał dokupić innego gimbala i kamerę .

 

 

Ta zabawka akurat ma możliwość podłączenia każdego gimbala 2G .

 

3.jpg

 

Górny prawy róg . Trzecie gniazdo do podłączenia kamery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie szukałem takiego coptera by nie było z tym problemu . Co mi po tym że podłączę tylko zasilanie gimbala .  To fakt . Potem podczas oglądania filmu nie dostaje się oczopląsu jak w przypadku filmu z kamery zamontowanej na sztywno . Ale z drugiej strony po to jest gimbal by móc w pełni z niego korzystać . Nie muszę całym copterem się obracać w stronę filmowanego obiektu . O pionowym ruchu kamery już nie wspomnę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się obracać . Aosenma ma tylko gimbala 2D czyli stabilizacja w 2 osiach ,bez obrotu (oś trzecia)  a jedynie sterujesz pochyłem.

 

PEŁNE nim sterowanie ?, no nie w tej klasie i nie za te pieniądze .

 

Poza tym gimbal Walkera też jest tylko 2D co jest w jego symbolu : G-2D

 

A czy te SG035 obsłuży  gimbala 3D -nie wiem ,ale jestem przekonany że nie  (po za tym się zorientuj po ile są gimbale 3D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem miłośnikiem Białych Nietoperzy ale najlepiej zrobisz jak pobawisz się w szukanie jakiejś używki P1, P2 lub P3 bo te zabawki cokolwiek byś nie zrobił to i tak nie będziesz zadowolony a dołożenie mu 150;200g może z tego zrobić cegłę-nielota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się obracać . Aosenma ma tylko gimbala 2D czyli stabilizacja w 2 osiach ,bez obrotu (oś trzecia)  a jedynie sterujesz pochyłem.

 

PEŁNE nim sterowanie ?, no nie w tej klasie i nie za te pieniądze .

 

Poza tym gimbal Walkera też jest tylko 2D co jest w jego symbolu : G-2D

 

A czy te SG035 obsłuży  gimbala 3D -nie wiem ,ale jestem przekonany że nie  (po za tym się zorientuj po ile są gimbale 3D)

 Coś chyba  mnie Kolego wprowadzasz w błąd ?  Zarówno stockowy gimbal Aosenmy jak i Walkera G2D mają możliwość obrotu kamery w dwóch osiach góra/ dół , lewo /prawo . 

 

6110000-6.jpg

 

Na zdjęciu widać przycisk sterowania gimbalem . 

 

Na tym zdjęciu z kolei widać gniazda do podłączenia sterowania gimbalem i kamerą . Gniazdo 1 - kamera , 2 - pochył kamery , 3 - obrót kamery .

 

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w przeglądarkę "gimbal 2D" zapamiętaj jak wyglądają a potem wpisz "gimbal 3D "    i znajdź na obrazkach różnice :)

 

Wczytaj się więcej w temat , chcesz dużo , za mało $   i to jeszcze bez przyswajania  wiedzy ......opisałem wyżej że obrót w pionowej osi jest TYLKO w gimbalach 3D.

 

Czy to gimbal  z wybranego coptera czy biała Walkera to są  platformy 2D  -posiadają stabilizacje  w przechyle i pochyle  (pochyłem dół/góra  możesz kierować bo przechyłem lewo/prawo  (NIE OBROTEM!!)  nawet jeśli jest taka możliwość to opcja całkowicie zbędna , nie używana  i zostawiamy ją tylo żyroskopowi (przypomnę że pisze w tym momencie o samych gimbalach )

 

A czy ten copter i nadajnik  mają  możliwość sterowania gimbalami 3D -napisałem że nie wiem, Ty rozważasz jego zakup więc powinieneś być już dawno w nim specjalistą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w przeglądarkę "gimbal 2D" zapamiętaj jak wyglądają a potem wpisz "gimbal 3D "    i znajdź na obrazkach różnice :)

 

Wczytaj się więcej w temat , chcesz dużo , za mało $   i to jeszcze bez przyswajania  wiedzy ......opisałem wyżej że obrót w pionowej osi jest TYLKO w gimbalach 3D.

 

Czy to gimbal  z wybranego coptera czy biała Walkera to są  platformy 2D  -posiadają stabilizacje  w przechyle i pochyle  (pochyłem dół/góra  możesz kierować bo przechyłem lewo/prawo  (NIE OBROTEM!!)  nawet jeśli jest taka możliwość to opcja całkowicie zbędna , nie używana  i zostawiamy ją tylo żyroskopowi (przypomnę że pisze w tym momencie o samych gimbalach )

 

A czy ten copter i nadajnik  mają  możliwość sterowania gimbalami 3D -napisałem że nie wiem, Ty rozważasz jego zakup więc powinieneś być już dawno w nim specjalistą ...

 

 

 

Zwracam honor !  Wprowadzają w błąd pisząc że w apce przycisk lewo/prawo sterowania gimbalem to obrót kamery . Przechył a obrót to różnica . Faktycznie ten przechył jest do niczego nie potrzebny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.