Skocz do zawartości

Jacht motorowy "BAŁTYK"


Rekomendowane odpowiedzi

@romsonic

Jest jakaś szansa na te plany?
 

W między czasie udało mi się zdobyć oryginalne plany ale tylko pierwszy arkusz.

 

Robota niestety nie ruszona a zapał w dalszym ciągu na tym samym poziomie.

Sklejka (6mm) na wręgi kupiona. Kupiłem też listewki na podłużnice ale wiele osób poleca zrobić je z cieńszych (podobno łatwiej się je wygina).

Podpowiecie jak zrobić "wzornik do podłużnic"? Jakie odległości między wręgami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz mieć kompletne plany !
Odległości między wręgami właśnie z nich wynikają !!
Po właściwym ustawieniu wręg na desce montażowej wzdłużniki powinny ułożyć się płynnie na szkielecie - nie trzeba robić specjalnych, dodatkowych wzorników !
Popatrz na YouTube - jest wiele filmów pokazujących krok po kroku budowę kadłuba metodą klasyczną !
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc!

Czy ewentualnie ktoś z Was będzie w stanie poratować planami? Może być pod A4. Mogę wydrukować każdy element oddzielnie. Nie stanowi to dla mnie problemu. Z pierwszego arkusza części sobie poradzę, gorzej z drugim. 

W poście kolegi mjs (powyżej) masz link do pobrania planów (w formacie dxf) pod rysunkami!

Poczytaj !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że gdzieś mam plany Bałtyk - Posejdon.

Zapewne można z nich skorzystać i według tego materiału budowałem model Bałtyk.

 

https://photos.app.goo.gl/MQzCw0pjgXS8hIWW2

 

Tu na forum kolega budował model, jest sporo cennych  informacji:  http://marek.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2215&highlight=ba%B3tyk

 

Liczę na wdzięczność :lol: :lol: :lol: :lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz, każda koncepcja budowy jest dobra. Mamy nowe a wcześniejsze nie znane materiały.  Ja również buduje z hips-u czy z pienionego pcv  czy jak to się nazywa. Szybko się buduje itd, ale drewno to drewno ... jak pokryłem plankami kadłub kutra Artur i wyszlifowałem z przyjemnością się dotyka, miłe dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz, każda koncepcja budowy jest dobra. Mamy nowe a wcześniejsze nie znane materiały.  Ja również buduje z hips-u czy z pienionego pcv  czy jak to się nazywa. Szybko się buduje itd, ale drewno to drewno ... jak pokryłem plankami kadłub kutra Artur i wyszlifowałem z przyjemnością się dotyka, miłe dla oka.

Fotkę prosimy !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.