Skocz do zawartości

Easy Glider na brzozie


romsonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak pamiętam latałem na kablu z kolegą i tenże zgłosił awarię silnika ,a ja  widzę że działa i chcąc przelecieć nad brzozą ...zaniemógł .Wtedy zrozumiałem że prąd w baterii to nie elektrownia w Kozienicach ,więc model  wylądował jak potrafi i gdzie zechciałł. A że mieliśmy w ekipie młodego komandosa[pamiętam ciekawostkę ,jak potrafił przy lądowaniu w locie łapać dłońmi modele]  Wszedł na drzewko strząsając  model ,a tenże po posterowaniu wylądował szczęśliwie i lata do dziś  sobie i mnie przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pewnego razu latałem swoim Gliderem na łące jakieś 500 x1000m . Na początku łąki był jeden , jedyny betonowy słup energetyczny . Podczas podchodzenia do lądowania wyrżnąłem centralnie dziobem Glidera prosto w ten słup ! Uderzenie było na tyle silne że powypadały wszystkie bebechy ze środka . W ruch poszły gorąca woda i klej CA . Jakoś udało mi się go poskładać . Przód modelu jest już mocno sfatygowany . Ale model nadal jest sprawny i lata !

 

4a22de76fa865af7med.jpg

f7ff67fe78517628med.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed moim EG też nagle kiedys wyrosła brzoza..., tylko wysokosc była chyba wieksza tego "drzewka". Model przewisiał na nim solidną burze, po czym znalazł sie smiałek co wszedł i zdjął mojego EG... W sumie nic mu sie nie stało, aparat też przeżył, popatrzcie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu miałem pierwszą akcję z drzewem, na którym zawisł mój Dogfighter po efektownym korkociągu. Drzewo nad rzeką. Sklejone taśmą dwie wędki plus jakiś użyczony kij malarski dało razem 7 metrów. Trzeba było jeszcze wejść na drzewo i udało mi się go strącić, szczęśliwie nie do rzeki. Zero strat, a na początku wyglądało to słabo, bo nawet nie dałoby się podjechać żadnym podnośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.